Gönderen Konu: mengentailer "benzin dağıtıcısı" ARIYORUM - acil..  (Okunma sayısı 13027 defa)

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
Ynt: mengentailer "benzin dağıtıcısı" ARIYORUM - acil..
« Yanıtla #14 : 04 Şubat 2011, 10:22:49 »
Hem gti hemde 150 000daha ne olsun
ADK

Çevrimdışı cyber34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 04 Şubat 2011, 10:43:59 »
turbo olacağını sanmıyorum.
Renodan opelden inip  GTI ya bindiğinde farkı hissetmişsin o kadar ;D ;D

Çevrimdışı mami6848

• Sen Yetkili bi Abiye benziyosun :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 04 Şubat 2011, 11:07:22 »
turbo olacağını sanmıyorum.
Renodan opelden inip  GTI ya bindiğinde farkı hissetmişsin o kadar ;D ;D
+1981

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #17 : 04 Şubat 2011, 12:16:46 »
H.G. valla bende aracı merak ediyorum. inşallah orj. bişeydir.  Turbo yoktur ama EG makina K-Jet sistemde 4bin devirden sonra 2. boğazı açınca delirir bu yüzden aracı turbolu sanarsınız. mk1 gti da bu olay çok hoşuma gider herzaman.

Mengenteiler bulmak zor ama ben gti ımı satarken yanında yedek olarak vermiştim eğer satarsa ondan alabilirsin veya selçukta da olabilir gene. ama en güzeli ebay.de den komple garantili bakmak. Sonuçta almanların hurdacıları satarken ürünlerine garanti veriyorlar bozuk çıkma ihtimali çok düşük.

Bu arada gaz yememesinin sebebi başka şelerde olabilir. iyi araştırmak lazım. Mengenteiler da tıkanma varsa bunu açması kolay ama benzin püskürtmesinde dengesizlik varsa değişim yada tamir takımı şart. senin sorunun aracın uzun zaman yatmasından dolayı benzin hattının tıkanmasından kaynaklıdır ve bu yüzden güzel bir temizlik sonrarı yolda açma operasyonu.
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2011, 12:19:45 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 04 Şubat 2011, 12:40:21 »
H.G. valla bende aracı merak ediyorum. inşallah orj. bişeydir.  Turbo yoktur ama EG makina K-Jet sistemde 4bin devirden sonra 2. boğazı açınca delirir bu yüzden aracı turbolu sanarsınız. mk1 gti da bu olay çok hoşuma gider herzaman.

Mengenteiler bulmak zor ama ben gti ımı satarken yanında yedek olarak vermiştim eğer satarsa ondan alabilirsin veya selçukta da olabilir gene. ama en güzeli ebay.de den komple garantili bakmak. Sonuçta almanların hurdacıları satarken ürünlerine garanti veriyorlar bozuk çıkma ihtimali çok düşük.

Bu arada gaz yememesinin sebebi başka şelerde olabilir. iyi araştırmak lazım. Mengenteiler da tıkanma varsa bunu açması kolay ama benzin püskürtmesinde dengesizlik varsa değişim yada tamir takımı şart. senin sorunun aracın uzun zaman yatmasından dolayı benzin hattının tıkanmasından kaynaklıdır ve bu yüzden güzel bir temizlik sonrarı yolda açma operasyonu.
Ben demiştim doktor diye  :tavkiss:
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 04 Şubat 2011, 12:41:05 »
Valla bende çok merak ettim şu makinayı Erşan abinin dediği gibi ellenmemiş orjinal bişey olmasını umarım o zaman das GTI'lar artıyor demektir  :sevgi:

Çevrimdışı 1981MK1GTI

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 04 Şubat 2011, 16:33:36 »
O zaman Erşan abiyi bekliycem demekki bitane Edirnedeki hurdacıda buldum ama calışmmadı oda..  :(((((

Çevrimdışı GolfGti16VMk1

• Volkswagen Motorsport
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 04 Şubat 2011, 17:02:08 »
merhaba .

İlk önce aracın bakımlarına bakın sonra benzin dağıtıcısına bakarsınız . Benzin filtresini değiştirin acil olarak . Büyük ihtimalle sorun kalmayacak sonra ayarlarına bakarsınız. mutlaka buji temizliği vs bakın . Kolay kolay arıza yapmaz o makine.
Volkswagen Motorsport

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 04 Şubat 2011, 17:55:14 »
merhaba .

İlk önce aracın bakımlarına bakın sonra benzin dağıtıcısına bakarsınız . Benzin filtresini değiştirin acil olarak . Büyük ihtimalle sorun kalmayacak sonra ayarlarına bakarsınız. mutlaka buji temizliği vs bakın . Kolay kolay arıza yapmaz o makine.
2. doktorumuz Selçuk abi  ;)

Çevrimdışı 1981MK1GTI

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 04 Şubat 2011, 17:57:55 »
Çok sağolun arkadaşlar.. Dediğim gibi fabrikda çözemeyince Edirne sanayisine çektik ordada mengentailer dediler.. Erşan üstadım aracı kime satmıştın tel.i varmı?

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 04 Şubat 2011, 19:22:12 »
Arkadaşım öncelikle aramıza hoşgeldin. Bu arabayı seçerek akıllıca bir tercih yapmışsın. Benim arabam da problemliydi, yaklaşık 1 sene benzinde kullanılmadığı için depodaki pompa yanmış, depo pislik tutmuş, mengenteilerin içi küf dolmuş ve enjektörlerim tıkanmıştı. Arabam pata pata çalışıyor, gaz yemiyor ve kara dumanlar atıyor, ortalığı benzin kokusuna boğuyordu.
Depo aşırı pisti, temizlettim. Benzin filtresi küf dolmuştu, değiştirdim. Mengenteilerin içi küf ve pas dolmuştu, sökülüp temizlendi fakat söküldüğü gibi takılmayınca çöp oldu. Selçuk Abiden yeni bir mengenteiler aldım, taktım. İlk çalıştırdığımda gene pata pata çalışıyordu, fakat ertesi gün problemsiz çalışmaya başlamıştı. Birkaç depo benzin ile enjektör temizleyicisinden sonra sistemim kendine geldi. Şu anda gayet güzel çalışıyor.

-35 KRL 53- -16 AV 332-
81 Scirocco Mk1 1.6 GL 87 Scirocco Mk2 1.8 GTi 92 BMW 318i

Çevrimdışı mk1gti09

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 04 Şubat 2011, 19:31:29 »
Hoş Geldin GTi..Piyasaya bir tane daha Gti gelmesi cok güzel..
Mk1 Gti uzun süre yatmış önce onun vermiş olduğu etki tabiki olacak..Mengenteiler değişimi en son çözüm olsun..Öncellikle genel bakımlarını yap..Mengenteilerın boğazını güzelce temizle,filitreyi değiştir..Benzin pompasının durumunu baktır..Elimde 1 tane fazladan var ama parçaladım bir araya geldiğnde nasıl çalışır bilinmez...Merak ettim mk1'e..Umarım Şu düzgün çalışan k-jet sisitemini +1 yaparız...

Çevrimdışı cgds

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 04 Şubat 2011, 19:37:27 »
arkadaşım hoşgeldin. erşan abinin aracı ben aldım ama takdir edersin ki aradığın parça zor bulunan bir parça o nedenle yedekte bekletiyorum ihtiyaç halinde kullanmak için. bu araçlar zorunda kalmadıkça satılacak araçlar değil illaki lazım olur ilerde.. umarım istediğin düzeye getirebilirsin aracını.erşan ve selçuk abinin dediklerini önce bir dene sonra olmazsa parça değişimine gidersin.burda öğrendiğim şeylerin başında sabır geliyor, eğer bu araçlarla uğraşıyorsan acele etmeyeceksin..
MK1 Golf GTI 1982
MK2 Jetta GTD 1989

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 04 Şubat 2011, 19:56:52 »
Evet bunlarda diğer GTI doktorlarımızı-SIRADAKİ  ;D