Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Maverick  (Okunma sayısı 20894 defa)

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
Maverick
« : 28 Ağustos 2010, 12:10:41 »
 Bugün garibanı iç dış yıkadım bitek halı ve motor bölümününe girmedim 300km sonra kontrole gidecek gene batacak sonra Motor temizlenecek arkasından pasta cila..

Araca en son yapılanlar.
Üst kapak contası sıfırlandı. Sıfırlanırken üst kapak güzelce kontrolden geçip bakımları yapıldı.
Üst kapak açılmışken eksantirik i çıkartıp subap shimlerini tek tek çıkartıp ölçüm yaptım.
Emme ve egzost contaları sıfırlandı mecburen.
Termostat.
Enjektör oringleri değişti ve bilimum hava alacak çatlak patlak hortumlar elden geçirildi.
Gaz kelebek ve emme manifolduna carbon clean yapıldı.
Mk4 fren kaliper ve balatalar bunlara göre fren hortumları.
Viraj demirinin lastikleri değişti.
Cam sıyırıcıları yenilendi.
Koltuk raylarının tamir takımları takıldı
Tek far panjura dönüldü. :)

Yapılacaklar :D
Kalorifer musluğu alındı.
Egzost bakıma girecek.

Bunca işe rağmen ustaya verdiğim işçilik ise sadece 100TL arkadaşlar ama komple işleri yaptırsaydım sanırım usta en az 250-300TL alırdı.. Allah razı olsun murattan hem dükkanını hem ustalığını kullandırttı bana.

Tam sürüngen gibi duruyor bu yahu bu geniş açıdan bakınca çok fena bide ats lerin ofseti 1 numara yemişim BBS i :P Tek fardada çok şirin oluyor görünümü yaf..
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2010, 15:03:06 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
Ynt: Maverick
« Yanıtla #1 : 28 Ağustos 2010, 12:29:37 »
yürü be GTI
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
« Yanıtla #2 : 28 Ağustos 2010, 12:54:36 »
Babamız :)
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #3 : 28 Ağustos 2010, 12:58:53 »
 Babaya hörmetler sonsuz. Yaşayan efsane onlar.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
« Yanıtla #4 : 28 Ağustos 2010, 14:14:20 »
Maşallah Erşan abi  :sevgi:
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı burak.akın

• GOLF 1 GLD
« Yanıtla #5 : 28 Ağustos 2010, 18:18:22 »
erşan abi maşallahı var.. nazar değmesin konsol ve içi çok temiz..

Çevrimdışı SNCKTR

• Nekmiye Babo Jiv...
« Yanıtla #6 : 28 Ağustos 2010, 20:27:59 »
el freni şaha kalkmış :) 41 kere mşll 8)
http://i44.tinypic.com/akescz.gif
       http://golfmk1ciyiz.biz/Smileys/default/tapinin.gif  
http://50.tinypic.com/15f33o.gif

« Yanıtla #7 : 28 Ağustos 2010, 20:49:04 »
Maşallah Erşan abi.. Yine herzamanki gibi Tertemiz.. ;)

Abi Panjur kırılmış hayırdır biri dayandımı ne yaptı? ???
Kılıçoğlu Garage.

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #8 : 28 Ağustos 2010, 21:42:34 »
Sağolun arkadaşlar ama gidici gibi elimden ilk mk1 im aklıma getirmek istemiyorum satılacağını teselli buluyorum..

Valla panjur konusunda nedesem yalan olur bizim burda göze batan bi malın varsa mındar ediyolar artık umrumda değil satılrsada bulsunlar bidaha çizecek, üstünde zıplayacak arabayı..

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
« Yanıtla #9 : 30 Ağustos 2010, 01:48:26 »
Eh bea sonunda yükledin foto eski fotolarına bakmaktan sıkıldım desem yeridir  :p Şaka bi yana Erşan abi Maşallahı varda bu Mk1'in en hoşuma giymeyen yönü egzoz ucu gözüme çok batıyo bana kalsa çift çıkış yapardım yada biraz daha geride dursun atla kelebek misali benim gözümde geriye kalan herşey 10üzerinden 110  :sevgi:
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #10 : 30 Ağustos 2010, 13:53:40 »
Sağol gökhan. Zaten yukardaki listede yazdığım gibi egzost bakıma girecek şuan için araçta tek gürültü kaynağım egzost :) Ama o dandik duran ucun bizim GTI makinadaki sesi okadar tatlıki o yüzden ona hiç ellemek istemedim.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
« Yanıtla #11 : 30 Ağustos 2010, 20:47:57 »
Sağol gökhan. Zaten yukardaki listede yazdığım gibi egzost bakıma girecek şuan için araçta tek gürültü kaynağım egzost :) Ama o dandik duran ucun bizim GTI makinadaki sesi okadar tatlıki o yüzden ona hiç ellemek istemedim.
Dün beyaz cabriocuyla buluştum bütün gece şehir merkezinde turladık yeni bi egzoz yapmış sırf onun egzoz yüzünden benim arabayıda bağlıyacaklar sandım ne kadar egzoz taksada benim sesim ona göre daha tatlı geliyo bana ikizim ve 1 arkadaşım onun arabasında 1 arkadaşımda benim yanımdaydı bütün arkadaşlar onun egzozu beğendi çünkü hepsi apachee stylci ben gazı veriyorum birden bırakınca egzoz patlatma sesi çok hoşuma gidiyo pıtırrrrr uzuyo hatta setbaşından aşağı inerken dayandım full gaz birden çekince ufak kıvılcımlar bile çıkı valla ne oldu ben bile anlamadım ama çok hoşuma gitti  :sevgi:
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı SCORPIONMAN2005

• büyük tutku golf mk1
« Yanıtla #12 : 31 Ağustos 2010, 22:59:42 »
Maşallah Erşan.Allah kaza bela vermesin.Az paraya çok iş halletmişsin :))) Hakikaten tek far yakışıyor bizim araçlara.İçide maşallah çok temiz.

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #13 : 01 Eylül 2010, 12:52:50 »
Cobrayı bi kısa teste çıkardım bugün yağmurlu hava işler sakin bi bandırma turu yolda performans testine sonra sanayiye uğradım yaptırdığım kaşı taktırdım.. Kaşın resmini cep tel ile çektim makina hanımda o yüzden karanlık çıkmış.. Kırmızı yapmadım siyah yaptım kaşı..   Islak yollarda millet 60-70 le tırsarak girdiği virajları bugün 90-100 le girdim çıktım arkadan selektör yağmuru oldu hep :)

« Son Düzenleme: 01 Eylül 2010, 12:55:42 Gönderen: Mk1GTI »