Gönderen Konu: lpg  (Okunma sayısı 39725 defa)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
Ynt: lpg
« Yanıtla #42 : 12 Kasım 2010, 20:22:51 »
Hah plakayı görünce tanıdım bu aracı 6 sene önce almak için gelmiştim ankaraya. Yollar kar buz bandırmadan ankaraya gitiim bu araç için sabahın 7 sinde indim terminalde 1 gün önceden msn ve telden haberleştik geliyorum diye satan kişi ile ama nedense ankaraya geldim telefonlarıma cevap vermedi bende adresine gittim araba dışarda duruyordu ama tam 4 saat ulaşmaya çalıştım çocuğa ama nafile..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 12 Kasım 2010, 20:23:41 »
Maşallah çok güzel bir GTI daha çıktı biyasaya ben resto olduğunu sanmıyorum Erşan abi olduysada düzgün işi bilen biririn elinden geçtiği belli panjurda GTI logosu dahi var  arka camda Wolfsburg Edition yazısı dahi duruyo  :sevgi:
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 12 Kasım 2010, 20:29:21 »
 Metalik yeşildi bu baya macun vardı arabada bide motorunda sorun vardı 3000 tl ye anlaşmıştık.. Alıp ilk önce motoru yaptıracaktım yazada restoya. Ama dediğim gibi sahibi ertesi gün kaçak ve birdahada telefonlarıma çıkmadı. 6-7 ay sonra sahibindende satılığa çıktı kırmızı şekilde komple elden geçirilmişti.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 12 Kasım 2010, 20:31:20 »
Metalik yeşildi bu baya macun vardı arabada bide motorunda sorun vardı 3000 tl ye anlaşmıştık.. Alıp ilk önce motoru yaptıracaktım yazada restoya. Ama dediğim gibi sahibi ertesi gün kaçak ve birdahada telefonlarıma çıkmadı. 6-7 ay sonra sahibindende satılığa çıktı kırmızı şekilde komple elden geçirilmişti.
Benim gözüme düzgün geldi ama fotolarda herşey güzel gözükür canlı canlı görmeden bilemeyiz  :tamamdir

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 12 Kasım 2010, 20:33:41 »
 Yav ben arabaya kötümü diyorum 6 sene önceki durumu anlatıyorum sen tutturmuşun araba güzel araba güzel benmi yanlış yazıyom senmi yanlış anlıyon gökhan kafa nerlerde olm :) :) Geliyo valla sopa şimdi  :bekleriz: :D :D

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 12 Kasım 2010, 20:37:36 »
Yav ben arabaya kötümü diyorum 6 sene önceki durumu anlatıyorum sen tutturmuşun araba güzel araba güzel benmi yanlış yazıyom senmi yanlış anlıyon gökhan kafa nerlerde olm :) :) Geliyo valla sopa şimdi  :bekleriz: :D :D
Ne biliyim valla abi stajdan yeni geldim kargo yapmaktan başım döndü dönerken beynim biyere düştü heralde  :D

Çevrimdışı adogan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 12 Kasım 2010, 22:10:29 »
sorunu neydi acaba biliyomusun kardeş

Çevrimdışı adogan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 12 Kasım 2010, 22:16:12 »
bir de arkadaşlar rica etsem bu araba k jet falan yazdınız ben tamirciye gidince yada soran olduğu zaman  söyleım buaraç için gti mekanik enjeksiyon falan diyolar siz maşallah biliyosunuz bunları bana bi yazında bende öğreniyim şunları  teşekkürler

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 12 Kasım 2010, 22:33:32 »
Mekanik enjeksiyon sistemi var adıda K-Jetronik tir.. Çok nokta püskürtmedir sıralı sistem değildir.

Çevrimdışı adogan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 12 Kasım 2010, 22:43:54 »
motor no:eg başlıyo M1 yazıyo ruhsatta  bazı yerlerde mk1 falan yazıyo bu araç ne golf m1 diycez başınızı ağrıtıyorum kusura bakmayın

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 12 Kasım 2010, 22:48:24 »
 Aracın golf mk1 yani ilk kasa golf..  Motorun EG 1600cc 110PS 140Nm tork GTI makina orjinali dediğim gibi k-jetronik mekanik enjeksiyon.

Çevrimdışı adogan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 12 Kasım 2010, 23:14:11 »
sağol

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 13 Kasım 2010, 01:15:52 »
"mk" sanıyorsam "mark" kelimesinin kısaltması.
K-jetronic sistemi benzinli araçlarda ilk çıkan enjeksiyon sistemidir. Sonrasinda çıkan enjeksiyonlardan farkı, sistemin mekanik olarak çalışmasıdır. 4 enjektör aynı miktarda benzini sürekli püskürtür. Sıralı değildir. Yarı enjeksiyon da denmektedir. 80li yillarda kullanilmıştır. Mercedes, Bmw e21 323, Audi, Porsche 924 944, gibi modellerde de bu sistem vardır.  Anlamayan için çince bulmaca gibi bişeydir, ustalar içinde geçerlidir. Bu sistemle daha önce uğraşmış ustalar kaputu açtığı gibi kapatır. Bazı ustalar işin kolayına kaçıp hiç uğrasma bunla, karbüratör tak veya dizele çevir der. İzmirdeki Bosch servisi bile bana "biz artık bu sistemle uğraşmıyoruz, çok başımızı ağırttı" deyip kaçtı gitti. Mesela ben Erşan Abinin başını şişirerek 2-3 ayda öğrenebildim.
Ama şunuda söylemeden edemiycem. Ustaların bile illallah ettiği bu sistemi kapının önünde tamir etmenin verdiği keyif, "Paha Biçilemez..."  :sevgi:
« Son Düzenleme: 13 Kasım 2010, 01:32:54 Gönderen: VolBull »

-35 KRL 53- -16 AV 332-
81 Scirocco Mk1 1.6 GL 87 Scirocco Mk2 1.8 GTi 92 BMW 318i

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 13 Kasım 2010, 01:23:02 »
vollbull başının şişme sırası sana geliyor ozaman :P  :tavkiss:
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin