Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: KÖTÜ KOKU  (Okunma sayısı 7188 defa)

Çevrimdışı fhrttn

• Otomobil
    dizel golf mk1
KÖTÜ KOKU
« : 27 Ağustos 2014, 13:50:21 »
Arkadaşlar (araç mk1 dizel) kaloriferi sıcak konumda çalıştırdığımda rahatsız edici bir koku geliyor. Ben kaloirfer peteğinden şüpheleniyorum antifiriz kaçırıyor olabilirmi. Sökmeyi düşünüyorum peteği.Sizce peteği değiştirirsem koku kesilirmi Teşekkürler yardımlarınız için. malum kış gelmeden bakım yapim

Çevrimdışı fhrttn

• Otomobil
    dizel golf mk1
Ynt: KÖTÜ KOKU
« Yanıtla #1 : 27 Ağustos 2014, 16:21:14 »
Arkadaş eskiden buradan yardım istenince hemen birşeyler yazardı insanlar iyi yada kötü 18 kişi okumuş birtane bi bilgi paylaşan yok

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #2 : 27 Ağustos 2014, 17:39:58 »
Gelen kokuya göre nereden kaynaklanabileceği yorumunu sizin yapmanız lazım. Eğer arabada motor su kabında eksilme varsa o zaman antifriz kaloriferden antifriz kaçağı olabileceğinden şüphelenebilirsiniz ama bundan da bahsetmemişsiniz. Eğer petekte aşırı bir kirlilik varsa sökülüp temizlenince kesilebilir veya polen filtresi veya havalandırma kanallarında mı aşırı kirlilik var ondan mı koku oluyor bunu da bilmiyoruz.
Bu kadar bilinmeyenin olduğu bir durumda sizce nasıl yorum yapılabilir ?
« Son Düzenleme: 27 Ağustos 2014, 17:40:37 Gönderen: edincol »
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı fhrttn

• Otomobil
    dizel golf mk1
« Yanıtla #3 : 28 Ağustos 2014, 08:36:44 »
Mk1 ve polen filtresi enteresan ??

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
« Yanıtla #4 : 28 Ağustos 2014, 11:17:39 »
Mk1 ve polen filtresi enteresan ??
Gelen kokuya göre nereden kaynaklanabileceği yorumunu sizin yapmanız lazım. Eğer arabada motor su kabında eksilme varsa o zaman antifriz kaloriferden antifriz kaçağı olabileceğinden şüphelenebilirsiniz ama bundan da bahsetmemişsiniz. Eğer petekte aşırı bir kirlilik varsa sökülüp temizlenince kesilebilir veya havalandırma kanallarında mı aşırı kirlilik var ondan mı koku oluyor bunu da bilmiyoruz.
Bu kadar bilinmeyenin olduğu bir durumda sizce nasıl yorum yapılabilir ?

Çevrimdışı STAK67

• Otomobil
    Golf 1 Cabriolet
  • Hasan Ali
« Yanıtla #5 : 29 Ağustos 2014, 23:26:56 »
hava kanallarının içi dolmuş olabilir. jettanın içinden epey bi miktar pislik çıkarmıştım ben

Çevrimdışı fhrttn

• Otomobil
    dizel golf mk1
« Yanıtla #6 : 04 Eylül 2014, 14:07:48 »
Arkadaşlar sorunu çözdüm yaptığım işlemler.
Komple Kalorifer kutusunu boruları kalorifer motorunu söktüm hepsini tek tek yıkadım kenarlarına fitil çektim. kalorifer peteğini , musluğunu ve boruları sıfırladım tertemiz oldu.uğraştırdı ama değdi.

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
« Yanıtla #7 : 04 Eylül 2014, 17:12:46 »
Geçmiş olsun.

Çevrimdışı fhrttn

• Otomobil
    dizel golf mk1
« Yanıtla #8 : 05 Eylül 2014, 10:21:09 »
saolasın kardeşim

« Yanıtla #9 : 12 Kasım 2014, 12:42:10 »
Geçmiş olsun.
biraz daha ayrıntılı yazar mısınız?
aynı sorun benim arabada gösteriyor nasıl sökeriz?

« Yanıtla #10 : 12 Kasım 2014, 12:45:11 »
Arkadaşlar sorunu çözdüm yaptığım işlemler.
Komple Kalorifer kutusunu boruları kalorifer motorunu söktüm hepsini tek tek yıkadım kenarlarına fitil çektim. kalorifer peteğini , musluğunu ve boruları sıfırladım tertemiz oldu.uğraştırdı ama değdi.
biraz daha ayrıntılı yazar mısınız?
aynı sorun benim arabada gösteriyor nasıl sökeriz?

Çevrimdışı fhrttn

• Otomobil
    dizel golf mk1
« Yanıtla #11 : 13 Kasım 2014, 10:26:01 »
Kardeşim öncelikle bu işlere elin yatkınsa yaparsın ben tek başıma yaptım.Şimdi sırasıyla yaptığım işlemleri yazıyorum
Öncelikle vitesin olduğu orta konsolu söküyorsun 3 adet yıldız vida tutuyor kolay sökülüyor.Sonra göğüsün alt tarafını  söküyorsun 2 vida tutuyor.Bunları sökünce zaten gaz pedalını oraya bakınca hemen yanına peteğe giriş hortumlarını ve davlumazı görürsün.Şimdi kaputu aç kalorifer motorunun üstündeki plastiği çıkar kalorifer motorunun bağlandığı aynı zamanda davlumazı tutan vidalar var onları sök onları sökünce davlumaz zaten boşta kalıyor.İster davlumazı komple alabilirsin dışarı yok gerek yok dersen peteğe gelen hortumları sök kapağı çıkar çek al peteği kolayca çıkıyor tabi motorun suyunu içine dökme içerden biraz boşalt suyu.sonra aynı şeklide yeni peteği tak geri hortumları tak davlumazı oturt kalorifer motorunu ordaki vidaları sık bu kadar.Not gaz pedalını sökersen daha kolay çalışırsın peteği rahat alırsın kolay sökülüyor.Dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım Sormak istedin birşey varsa yine sorabilirsin sökmüşken peteği mutlaka yenisi ile değiştir temizeleyip eskisini takma yenisini 60 tl ye almıştım.

Çevrimdışı fhrttn

• Otomobil
    dizel golf mk1
« Yanıtla #12 : 13 Kasım 2014, 11:26:12 »
birde direksiyonuda sökmüştüm rahat çalışmak işin istersen sende sökebilirsin kolay sökülüyor oda ortdan bir vida tutuyor

« Yanıtla #13 : 13 Kasım 2014, 16:20:44 »
birde direksiyonuda sökmüştüm rahat çalışmak işin istersen sende sökebilirsin kolay sökülüyor oda ortdan bir vida tutuyor
teşekkür ederim en yakın zamanda deneyeceğim.