Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Kaza Yaptım Hangi Parçalar Gerekli ? ? ?  (Okunma sayısı 14515 defa)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
Kaza Yaptım Hangi Parçalar Gerekli ? ? ?
« : 18 Ocak 2012, 11:16:04 »

2 gece önce otobüsle kafa kafaya çarpışmaktan son anda kurtulduk ama kaza kaçınılmazmış freninde etkisiyle sol ön teker bankete çıktı frenli ve direksiyon çevrik bi vaziyette vurduğum için sol teker geriye kaydı (sağ tarafta çizik dahi yok) teker tamamen dayandığı için marşpiyelide yerinden çıkarttı sol teker iptal hiç dönmüyodu iterek daha doğrusu kardan faydalanarak kaydıra kaydıra düzgün bi yere çektim ertesi gün kar durunca yerdeki karlarda eridi haliyle babamla gittik bakma lastiği söktük yerinden amortisörden öne doğru kastırdık biraz 13 jant takınca lastik eski haline geldi şu anda sürtme vs bi sıkıntısı yok çok az sola çekme yapıyor bizim gördüğümüz salıncak bükülmüştü bugün fiyat araştırması yapıcam hangi parçalar hasar görmüştür hangi parçaların siparişini geçeyim tekrar tekrar uğraşmayalım sonra bu arada parçalarla ilgili fiyat bilgisi olan varsa buraya yazarsa çok makbule geçer saygılar  :tamamdir
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
Ynt: Kaza Yaptım Hangi Parçalar Gerekli ? ? ?
« Yanıtla #1 : 18 Ocak 2012, 12:04:55 »
Gökhan geçmiş olsun. Bu havalarda o jant lastikle dolaşmanın ceremesini çekiyosun... İlk başta salıncak alıcaksın orası su götürmez.. Büyük ihtimal traveste yerinden kaydı onuda kaportacıya götürüp sağ tarafın ölçüleri ile karşılaştırıp ısıtma ve gerdirme ile yerine getireceksiniz.. Tabi bu ısıtma ve gerdirme travesi zayıflatacak o yüzden güzelce argon ile ek yerlerleri sağlamlaştırmanızda fayda var..

Fiyat konusundada bizlere değil ustanın çıkardığı malzeme listesine göre esin yada burcanı arayıp sorucaksın..
« Son Düzenleme: 18 Ocak 2012, 12:08:18 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #2 : 18 Ocak 2012, 12:28:20 »
çok geçmiş olsun
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

« Yanıtla #3 : 18 Ocak 2012, 12:46:12 »
Allah beterinden korusun kardeş üzüldüm :(

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
« Yanıtla #4 : 18 Ocak 2012, 12:46:56 »
geçmiş olsun doktor yazmış gerekenleri, ben de ekleme yapayım; çok uzun olmasına gerek yok, ele gelsin yeter kızılcık sopası lazım bir de... ;D ;D

Çevrimdışı mami6848

• Sen Yetkili bi Abiye benziyosun :)
« Yanıtla #5 : 18 Ocak 2012, 13:11:11 »
geçmiş olsun doktor yazmış gerekenleri, ben de ekleme yapayım; çok uzun olmasına gerek yok, ele gelsin yeter kızılcık sopası lazım bir de... ;D ;D
:)  :tamamdir

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

« Yanıtla #6 : 18 Ocak 2012, 13:28:32 »
Gökhan geçmiş olsun. Bu havalarda o jant lastikle dolaşmanın ceremesini çekiyosun... İlk başta salıncak alıcaksın orası su götürmez.. Büyük ihtimal traveste yerinden kaydı onuda kaportacıya götürüp sağ tarafın ölçüleri ile karşılaştırıp ısıtma ve gerdirme ile yerine getireceksiniz.. Tabi bu ısıtma ve gerdirme travesi zayıflatacak o yüzden güzelce argon ile ek yerlerleri sağlamlaştırmanızda fayda var..

Fiyat konusundada bizlere değil ustanın çıkardığı malzeme listesine göre esin yada burcanı arayıp sorucaksın..
Lastik çamurluğa full dayandığı için dönmüyordu babamla lastiği söküp amortisörden gerdirdik en azından tekerleği döndürücek kadar şimdilik öyle duruyor parça olarak bi tek salıncak yeterli diyosun yani o zaman Esin Ticaret'i arayıp bi fiyat alayım :P

Çevrimdışı cavanozz

• Otomobil
    MK III Sportline, MK I GTI, MK IV Pasific, Passat SW 1.4 TSI Comfortline, Sharan 1.9 TDI Highline
  • Can
« Yanıtla #7 : 18 Ocak 2012, 13:36:45 »
geçmiş olsun ucuz atlatmışsın gökhan  :(
yeni yine yeniden..!! 8)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

« Yanıtla #8 : 18 Ocak 2012, 13:41:12 »
geçmiş olsun ucuz atlatmışsın gökhan  :(
Eyvallah abim saolasın nazara geldik  :p Bi kaç telefon ettim yarın kısmetse çözüyoruz işi  :tamamdir

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #9 : 18 Ocak 2012, 13:45:13 »
doktor vitamin yazmayı unutmuş  çok uzun olmasına gerek yok, ele gelsin yeter kızılcık sopası lazım bir de... ;D ;D
geçmiş olsun
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

« Yanıtla #10 : 18 Ocak 2012, 13:46:57 »
geçmiş olsun
Saolasın Nizam abim  :sevgi: Kısmetse yarın hallolucak bakalım coiloverlarımı bekliyorum gelsin kamberleride eski haline getiricem mutlu mesut orjinal alçak bi şekilde binicem  :)

« Yanıtla #11 : 18 Ocak 2012, 15:35:34 »
Geçmiş olsun hocam.Yazın bence biraz daha yanağı olan lastik kullan.Su birikintilerinden çukurlar görünmüyor.Darbe alma olasılığı daha fazla,bir de böyle kar vs olunca sorun çıkarıyor.Böyle yürütmen çok sağlıklı olmaz hocam bence başka bir yerede hasar verme.:)Jantta bir sorun var mı hocam?

Çevrimdışı chemisamet

Otomobil
    2000 Bora 1.6 SR
  • DAS AUTO
« Yanıtla #12 : 18 Ocak 2012, 16:09:04 »
Allah vere  otobusu es gecmıssın
... bismillahi mecriiihee ve mür seehee inne rabbii legğafuururrahıiimm..
sabah aksam yola cıkarken kesın cozum
kazasız belasız ..

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

« Yanıtla #13 : 18 Ocak 2012, 16:11:32 »
Geçmiş olsun hocam.Yazın bence biraz daha yanağı olan lastik kullan.Su birikintilerinden çukurlar görünmüyor.Darbe alma olasılığı daha fazla,bir de böyle kar vs olunca sorun çıkarıyor.Böyle yürütmen çok sağlıklı olmaz hocam bence başka bir yerede hasar verme.:)Jantta bir sorun var mı hocam?
Lastiklerim 50 yanak yani o kadarda ince sayılmaz ama lastiklerim kışlık değil ve kalın taban arabadan indiğimde lastiğe baktım zaten kar dişlerin içini tamamen doldurmuş yani tutunacak diş yoktu ve karda ilk yürüyen bendim daha önceden arabalar yürüseydi belki sıkıntı olmaz dı ama olan oldu artık  :)