Gönderen Konu: KARARSIZIM YARDIM EDİM MK1 MI MK2 MI NEDEN?  (Okunma sayısı 13331 defa)

Çevrimdışı beyto6161

• Profili Görüntüle
KARARSIZIM YARDIM EDİM MK1 MI MK2 MI NEDEN?
« : 25 Eylül 2012, 23:15:02 »
ARKADAŞLAR BEN BU GOLF HASTALIGINA TUTULDUM ANCAK MK1 MI 2 MI BİLEMİYORUM. BENIM İÇİN HIZ ÖNEMLİ DEGİL AZ YAKSIN YETER VE AİLE ARABASI OLSUN. SONUCTA 25 30 YAŞINDA ARABA ARIZA YAPARSA MALIYETLERİ NEDİR PARCASI BULUNURMU. ARABAYI ALIRKEN KAZIKLANIRMIYIM İNCELİKLERİ NELER. ARANIZA YENI KATILDIM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM. HERKEZE TEŞEKKUR EDERİM

Çevrimdışı beyto6161

• Profili Görüntüle
Ynt: KARARSIZIM YARDIM EDİM MK1 MI MK2 MI NEDEN?
« Yanıtla #1 : 25 Eylül 2012, 23:16:29 »
BU ARADA 7500 MAKSIMUM LİMİTİM VAR ANCAK

Çevrimdışı STAK67

• Volkswagen Türkiye - 2
  • Hasan Ali
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 1 Cabriolet
« Yanıtla #2 : 25 Eylül 2012, 23:39:41 »
tavsiyem özel bi tutku yoksa mk2den yana olacaktır. parça sıkıntısı daha az ve daha sağlam mk1e nazaran. mk1de olmayan özellikleride var ben hep mk1 istedim ama hiç alamadım düzgününü bulamadım piyasada düzgün mk1 çok az kaldı artık. olanlarada uçuk rakamlar isteniyor. ama mk2nin parçası daha yoğun bu yüzdende daha ucuzdur. şahsen ben mk2 öneririm.

Çevrimdışı STAK67

• Volkswagen Türkiye - 2
  • Hasan Ali
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 1 Cabriolet
« Yanıtla #3 : 25 Eylül 2012, 23:41:16 »
yakıt olarakta dizelini alırsanız daha uygun olacaktır. sesine katlanmak gerek onunda :) . benzinlileride zaten lpgde çok fazla bi farkı yok. mazotta aldı başını gitti sonuçta

Çevrimdışı teyyomk2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 26 Eylül 2012, 00:26:28 »
Mk2 tabikide ilk başlangıcta mk1 zor gelebilir çünkü parça sıkıntısı olabilir. Ama o bütçeyede temiz mk2 zor bence.
Tayyar GürmaN

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #5 : 26 Eylül 2012, 00:40:06 »
Mk2 ciler cevap verirse mk2, mk1 ciler cevap verirse mk1 çıkacaktır cevaplar..  Önce buna kendin cevap bulman lazım..

Her 2 modelinde avantaj ve dez avantajları var.. Motor ve yürüyen parça konusunda her iki araçta bulunuyor mk2 birazcık daha pahalı.
 Karoser parçalarıda aynı şekilde sıfır dersen çok az 2. el dersen mk2 daha çok ama pahalı.. aksesuar dersen her 2 araç içinde bulunma potansiyeli aynı ama inan bana mk2 daha pahalı parçalar..

işin özü arayan belasınıda mevlasınıda der atalarımız.. Sana hangi araç cazip veya gönlüne yatıyorsa onu tercih et..  güvenlik ve yol stabilitesi her 2 araçtada aynı..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı roccobug

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 26 Eylül 2012, 00:54:26 »
hangisi orjinal ve düzgünse o ..
Ama hobi için değilde aile için düşünyorsan biraz daha sıkıp mk3 al derim ..

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 26 Eylül 2012, 02:45:27 »
Paran bol ise mk1 dostum :)
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı mk1afu56

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 26 Eylül 2012, 09:00:32 »
bende mk1 de var mk2 de 2 bıraz daha genıs ve bıraz daha konforlu önemli olan bakımlı bir mk1veya 2 bulman
 gerısı sadece görüntüye kalmıs bence karar senın.

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #9 : 26 Eylül 2012, 14:54:44 »
mk1 üretimleri 74-83 mk2 ise 83-92 yılları arasında üretilmiş araçlar. bakım ve kullanımına göre elbette fark edecektir ancak 75 model bir mk1 ile 91 model bir mk2 karşılaştırılacaksa mk2 nin daha diri daha bakımlı kalacağı düşünülür. tabi geçmişte gördüğü bakım ve restorasyon çalışmaları da çok fark ettirir. ama ellenmemiş temiz bir mk2yi uygun fiyata bulma şansı ellenmemiş iyi durumda bir mk1 bulma şansından daha fazla.

mk1 lerin çoğu ya hoşaf ya da uçuk fiyatlarda. iyisini ucuza bulmak hayal. mk2 için böyle bir sıkıntı nispeten daha az.

otomobil senin için bir tutkuysa, gönlünden geçeni sen daha iyi bilirsin. ama bu tutkudan anlamayan çok kişi zaman zaman mk1 sahiplerine "sat bunu model yükselt bi şahin filan al" diye kendilerince tavsiyede bulunurlar. bilmezler ki maddiyat ikinci plandır. bilmezler ki 76-77 model bir mk1 in restorasyonu için sıfır araç alınabilecek paraları döken insanlar vardır.

gönlünden geçeni en iyi sen bilirsin. bunu en doğru cevabını sen verebilirsin. illa da mk1 diyorsan, ya adam edilebilir bir araç alıp sanayide ustalarla kavga dövüş ederek bu aracı istediğin şekilde restore etmeyi ya da yüksek bir bedel ödeyip (yükseklik göreceli bir tanım gerçi) hazır toplanmışını almayı göze alman lazım. mk2'de bu sıkıntı daha az.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı Hayat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 26 Eylül 2012, 15:25:37 »
İşte bu :"Bilmezler ki 76-77 model bir mk1 in restorasyonu için sıfır araç alınabilecek paraları döken insanlar vardır". :tamamdir..

Çevrimdışı fatih_06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 26 Eylül 2012, 20:26:45 »
mk1 keyif işi biraz. yürüyen olarak pek sıkıntı çıkarmasada karoser olarak sorunları mk2 ye oranla daha fazla elim anahtar tutar uğraşırım dersen hem yakışıklı bi araban olur hem varsa boş zamanını değerlendirebilirsin ama ben sadece kullanacağım diyosan mk2 senin için daha uygun fakat bütçeyi arttırman gerekir.

mk1 severler araç değiştirsede dönüp tekrar alırlar ona karşı farklı bi duygu beslenir hernekadar vosvos kadar araca duygusal bağlanma olayı olmasada duygusal bi bağ vardır..

lada skoda şahin uno gibi araçlarla kıyaslama yaparsan tabiki mk1 açık ara önde olur ama aynı aracın daha yenisi ile kıyas yapılırsa kullanım şekline göre tabiki yeni model olanı almak daha mantıklı.

şu an 30bin tl civarı bi araç alacak bütcem olsa emin ol hem motor hem boya döşeme hem yürüyen olarak o parayı mk1 e döker sıfırlar yıllarca ona binmeyi tercih ederim ki yapılan harcamayı hakedeck bi araba o.

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 26 Eylül 2012, 21:59:21 »
yakıt olarakta dizelini alırsanız daha uygun olacaktır. sesine katlanmak gerek onunda :) . benzinlileride zaten lpgde çok fazla bi farkı yok. mazotta aldı başını gitti sonuçta

yok la o kadar gürültülü değil hasan :) ben alıştım biraz bağırmak lazım arabanın içinde ama varya TD sini alın tam bir şaka makinesi :D arkadan selektör yapanlar zor yetişiyor :D :D
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb