Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: kalorifer peteği  (Okunma sayısı 38241 defa)

kalorifer peteği
« : 20 Kasım 2007, 10:11:25 »
selamlar arkadaşlar. dün sabah başıma geldi bugün söktürüp tamir ettirmeyi düşünüyodum fakat bir arkadaş kafamı karıştırdı işi ehline sormak lazım dedim eğer bilgisi olan varsa. malum derwish'i yeni aldım şimdiye kadar antifriz görmemiş haliyle ben katınca kalorifer peteğinden (gaz pedalının hemen sağındaki dikdörtgen kapağın altı) sızdırma, duman ve koku yapmaya başladı. söktürmeden radyatör çatlak ve delik tıkayıcı ürünler var ondan koy dediler işe yararmı kullanan varmı.bir de radyatör delikleri için için kırmızı pul biber kullanıldığını biliyorum ama antifriz koyunca açıldığını da biliyorum acaba bu katkı maddeleri de antifirizden olumsuz etkileniyormu bilen varsa hele de şu an online olanlardan acil bi cevap gelirse ona göre hareket edicem. (malum kış ve ben sık sık kütahya ya gidip geliyorum donuyorum)     

Çevrimdışı escocem

• street racer
Ynt: kalorifer peteği
« Yanıtla #1 : 20 Kasım 2007, 11:34:26 »
o parça çok bi para değil diye biliyorum değiş tamamen kurtul derim ben.pul biber sürekli çözüm değil ilaçlar faydalı fakat ilaçına göre değişiklik gösteriyor.

« Yanıtla #2 : 20 Kasım 2007, 13:30:33 »
benimde petek delinmişti yenisini almıştım.çok pahalı bi parça değildi hatırladıım kadarıyla..aksaraydan almıştım..

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #3 : 20 Kasım 2007, 13:40:34 »
30mu 40mı ytl gibi bir fiyatı olması lazım diye biliyorum aklımda öle kalmış :)

« Yanıtla #4 : 20 Kasım 2007, 15:11:11 »
teşekkürler arkadaşlar.anlaşıldıki yenisini alıcaz. bi soru daha kendim değiştirebilirmiyim çok küçük bi ilçedeyim sağlam tamircim yok o bakımdan...

« Yanıtla #5 : 20 Kasım 2007, 16:28:31 »
elektirikçinin komple gögüsü sökmesi lazım hatırladıım kadarıyla..evet evet öle.o da çok zahmetli bi iş

« Yanıtla #6 : 20 Kasım 2007, 18:10:56 »
gogusu sokmene gerek yok kalorıferın hortumlarını soktukten sonra surgulu cekıp cıkartıyorsun sol taraftan fıyatı 30 ytl
1982 MK1 EG GTİ
1986 MK2 EV GTİ
1983 MK1 DX GTİ 1994 MK3 ABF GTİ MY LİFE GOLF GTİ

Çevrimdışı fay78

• Tuna AKYÖN
« Yanıtla #7 : 21 Kasım 2007, 08:24:06 »
o dedğin karabiber dediğin acil durumda sadece servise gidene kadar idare etsin diye konuluyor.yoksa uzun vadeli çözüm değil tabiki...
''AKTİF KALMAN DİLEĞİYLE  ™  sözünün gerçek sahibi....Harbi FENERBAHÇE'Lİ....

http://pic1.resimupload.com/r9/thumb_680654231.jpghttp://img393.imageshack.us/img393/2523/index3pq0.jpghttp://img408.image

« Yanıtla #8 : 21 Kasım 2007, 09:08:10 »
o zaman bizim usta işi bilmiomuş.göğüsü sökmüştü bende bikaç gün arabasız kalmıştım.. >:(

« Yanıtla #9 : 21 Kasım 2007, 14:18:05 »
arkadaşım geçmiş olsun ben daha yeni değiştirdim mk 2 için esin ticaret aksarayda 30 ytl ye aliminyum kalorifer peteği aldım araba gerçekten sıcak oldu komle torpidonun sökülmesine gerek yok torpidonun orta kısmı ve alt kısımlarını usta söktü ve yenisini taktı sana tavsiyem daha önce bu işlemi yapmış olan bir tamirci veya elektrikçide bu işi yap kolay gelsin. :)
golf 4 1,8 Highline

« Yanıtla #10 : 29 Kasım 2007, 19:00:09 »
Benimde aracın kalorifer bozuktu bugün verdim .Şişledik diyolar goğsü falan sökmüşler öyle taktık diyolar.80 ytl istiyolar .resistansları falan değiştik diyo elektrikçi. Normal mi acaba bu yaptıkları .Şimdi burda bakıyorum 40 ytl felan diyosunuz. Hem bide bu yapılan tamir işi 80 ytl diyo .Yeni kalorifer peteği 40 ytl nasıl oluyo anlamadım.Pek fasla anlamadığım için bişeyde diyemiyorum.Benim kalorifer eskiden çalıştırınca üflüyodu fakat soğuk geliyodu .Son 2 gün önce üflemede yapmadı . :-\

Çevrimdışı warlock

Otomobil
    mk1 GL
« Yanıtla #11 : 30 Kasım 2007, 14:55:24 »
Benimde aracın kalorifer bozuktu bugün verdim .Şişledik diyolar goğsü falan sökmüşler öyle taktık diyolar.80 ytl istiyolar .resistansları falan değiştik diyo elektrikçi. Normal mi acaba bu yaptıkları .Şimdi burda bakıyorum 40 ytl felan diyosunuz. Hem bide bu yapılan tamir işi 80 ytl diyo .Yeni kalorifer peteği 40 ytl nasıl oluyo anlamadım.Pek fasla anlamadığım için bişeyde diyemiyorum.Benim kalorifer eskiden çalıştırınca üflüyodu fakat soğuk geliyodu .Son 2 gün önce üflemede yapmadı . :-\

Elektrikçi sökme takma 20 ytl dese şişlemede bi okadar dese 40ytl....  Göğüste resistans nerde var o konu biraz şahibeli...  Resistenslı aparat sadece göstergenin ışığında var bizim....   Fiyat almadan aracı bırakmanın sonucu bu bence meytoo....

« Yanıtla #12 : 07 Aralık 2007, 15:38:36 »
Kalorifer sorunum devam ediyor sözde yapmışlardı. Cama vuran torpidodaki havalandırmadan gelen ılık ( ama sıcak değil ılık) hava bi nebze camdakı buharı alıyor  ancak ısıtma namına birşey vermiyor .Üstelik kapıların ynalrındakı havalandırmadan gelen hava oldukça soğuk geliyor birde gaz pedalının oradan gelmeye başladı kaloriferi tamir( sözde ) tamir ettirdikten sonra .İşten eve gidene kadar fanı açsan bidert açmasan bidert cam buğu oluyor bişey göremiyorum açsan ayağım donuyor :D ne yapacam bilemiyorum en sonunda kendim söhkecem torpidoyu falan yapabilirsem yapıcam.

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #13 : 07 Aralık 2007, 15:59:42 »
aracında termostat varmı arkadaşım?termostatın yoksa malum havalar soğudu artık su ısınmadığı için kaleroferin ısıtmayabilir.