Gönderen Konu: izolasyon yardımı  (Okunma sayısı 6136 defa)

Çevrimdışı efsane

• Profili Görüntüle
izolasyon yardımı
« : 29 Aralık 2009, 17:58:06 »
arkadaşlar benım araç bildiginiz uzere restorasyonda ama ızolasyon olarak ne  tavsıye edersını dızel oldugu ıcın malum ses fazla ve ben bu sesı kesmek ıstıyorum kabınde motor sesı duymak ıstemıyorum onun ıcın alt olarak putur uygulaması onden motor ızolasyonu kabınden de  bı ızolasyon yapıp sesı mınımızeye ındırmek ıstıyorum yarıdımlarınızı beklıyorum ne malzeme kullanmak uygundur malzeme adı ve nerde olabılecegı hakkında  3 kat ızolasyon da farklı bolgelerde yeterlı olacak mıdır ayrııca

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
Ynt: izolasyon yardımı
« Yanıtla #1 : 29 Aralık 2009, 19:22:12 »
bizim dizellerin sesini tam olarak kesemezsin biliyosun...3m in pütürünü kullan,dışardan ve içerden tüm tabanı davlumbaz içlerini içerden ve dışardan her tarafından sardır pütürle güzelce..motor içinde şaselerin porya ya bağlantı kısmlarına kadar komple kalın kalın püskürt mutlaka....sonrasında ön koltuklardan gögüs altına kadar bi malzeme var telefonda alacağın yeri anlatırım.membranın kurmayanı sürekli esnek kalanı bu malzeme..ses izalasyonu için kullanılıyor aslında fakat çok güzel bi malzeme sıvıdan felan her şeyden koruyor.. benim tavanda ve vites kolundan göğüse kadarolan kısımda mevcut.gidip membran felan koyma arabana yada zift felan sıkma sakın, bu malzemeler zamanla kurur ve çatlar yararından çok zararı olur beli bir zmandan sonra ayrıyeten saca yapışmadığı için sesi kesmekte dediğim malzemeye göre performansı çok çok düşüktür...

Çevrimdışı efsane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 29 Aralık 2009, 22:33:44 »
cemo adını bılmedıgım yuzeyınde alımınyum olan bı malzeme var onu mu kullansam cogu kışı onu onerıyo sanayıcılerden  sesı kesmek degılde en azından mınımıze ındırmeye calışıyorum motorun arka kısmına bu malzemeden doşenecek motor bolumunden

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 29 Aralık 2009, 23:40:31 »
elyafı diyorsun sen o işin en son bölümü benm dediğim malzemeyi bnm elektirikcim vardı ya onun dükkanı arkana aldığında sağ çaprazda bi boya malzemesi satan yer var orda görebilirsin..ses izalasyonu için satıyolar aslında dediğim parçayı direk kağıt gibi..yav sen hiç görmedinmi ben aldığımda bende onu?tagaka halinde direk yapışıyor..

Çevrimdışı vortex

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Aralık 2009, 00:08:20 »
dstm be yaptm sana anlataym kısaca torpidoyu söktm ön göğüscıbıl haldeyken pütür attım pütürün üstünede sünger ve süngerin üstüne deri gerdim onun üstunede
hani bu cam yunu modeli elyf varya ondanserdim ve belirli noktalrdan vidaladım kapı fitillerinide sıfır alıp taktm
inan moto sesi duymuyon acayip oldu son olarak motor içinde içeri giden kablo hortm deliklerine çekomastik le kapdm şimdi çok memnunum
son bide ön kaput iç tarafına izocam döşemeyi düşünüyom bakalım
En KrAlInIzIn YaPtIğI gİdEr. BeNiM aNcA kOmiĞiMe GiDeR:))

Çevrimdışı erdem325

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 30 Aralık 2009, 01:26:34 »
en son kaputun altinida izole etmeyi unutmayin..
yankinin cogunu kaput yapiyor..

Çevrimdışı ccc_mk1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 01 Ocak 2010, 12:59:34 »
ben komple dynamat extreme kitkullandım..bipaket de 9 şilt çıkıyo ve kesinlikle mükemmel malzeme.. ama würth de düşünülebilir

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 01 Ocak 2010, 13:33:25 »
Bu izolasyon malzemeleri sadece ses içinmi yani ısı yalıtımı içinde kullanılamazmı kullanılırsa hangileri kullanılır örneğin yeni model arabaların hepsinde görüyorum kapıların içlerinde naylon gibi bir malzeme var taban halısının altınada malzeme koyduktan sonra boya atmak şartmı yoksa direk üzerine halıyımı kapatıyorsun eğer boya vs gerektirmeyen ısı yalıtımı için malzemeler varsa neler önerirsiniz ? Malum cabrio kışın binerken kaloriferi 3. kademeye almadan mümkünatı yok arabanın içinde duramıyorsun ilk başta tentenin fitillerini falan değiştirmem gerek kapı içi ve taban izolasyonu için nasıl malzemeler kullanılabilir ?
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı efsane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 07 Ocak 2010, 21:35:34 »
arkadaşlar  sıte kaç gundur açılmadı için gıremedım   mesaj atan arkadaşlara ilğililerınden dolayı tşk ederım uygulama olarak ne yapmamız gerektıgı ortaya cıktı fıkırlerınız ıcın tekrar tşk ederım

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 08 Ocak 2010, 11:44:36 »
benim konuyu da inceleye bilirsin gecen hafta ben yaptım acayip birşey çıktı ortaya
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)