Gönderen Konu: İstanbul için usta tavsiyesi ve yapılacak işler  (Okunma sayısı 15654 defa)

Çevrimdışı Nopass

• Profili Görüntüle
İstanbul için usta tavsiyesi ve yapılacak işler
« : 21 Mayıs 2012, 00:15:34 »
Ekleme: İşler bitirildi.

Arkadaşlar benim sorunu biliyorsunuz, araca benzin yerine mazot koydular hasta olduk. Karbüratörü tamamen temizleyecekler,ertesinde aracın baskı balata değişecek (çok acil, tamamen bitik), frenlere bakılacak ve motoruna bakılacak, bunlar için  usta tavsiye edebilirmisiniz. Ben Üsküdar'dayım, ilk tercihim Anadolu yakasında olursa olursa daha iyi olur fakat işinin ehli bir usta/ustalar varsa Avrupa yakasıda olur. Sağda solda yaptırmak istemiyorum, vw sevdalısı ustalar mutlaka vardır, benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

İlk etapta yapmam gerekenler, aciliyet sırasına göre yazdım;

1- (YAPILDI) Karbüratör temizletme (Benzin aldığım istasyon yaptıracak ona yer aramıyorum, ama sonrasında karbüratör ayarı için tavsiyeniz varsa memnun olurum)
2- (YAPILDI) Baskı balata değişecek
3- (YAPILDI) Frenler
3- (GEREK KALMADI) Motor
4- Kapı kilitler ve cam mekanizmaları

Bunlar ilk etapta yapmam gerekenler, sonrasını yine paylaşacağım. Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkürler.
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2012, 12:05:32 Gönderen: Nopass »

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
Ynt: İstanbul için usta tavsiyesi ve yapılacak işler
« Yanıtla #1 : 21 Mayıs 2012, 00:33:10 »
Mekanik için ömer abi var merterde tek geçerim.Öncelikle iyi bir insandır,sonrasında iyi bir esnaf daha sonrasında da iyi bir ustadır.Anadolu yakasında süre içerisinde usta ayarlayamazsan merter shell in bir önceki sokağında lastikci var orda zaman geçirir.

Çevrimdışı serhaty

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Mayıs 2012, 09:02:24 »

Ömer Usta için Cem'in söyledikleri çok doğru.
Tel: 0532 284 8338

Karbüratör temizletme işini bence benzin istasyonuna bırakma ustayı sen bul yaptır ve parasını al, benim aracımın karbüratör ayarını yapan İlhan Usta var Maslakta o da her şeyden önce insandır son zamanlarda tanıdığım en iyi ustalardandır.
İlhan Karaca 0532 310 8823

Çevrimdışı mk1afu56

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Mayıs 2012, 09:47:10 »
selamlar dizel için  ehli bir usta varmı tanıdığınız

Çevrimdışı vv176

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Mayıs 2012, 17:38:56 »
Arkadaşlar benim sorunu biliyorsunuz, araca benzin yerine mazot koydular hasta olduk. Karbüratörü tamamen temizleyecekler,ertesinde aracın baskı balata değişecek (çok acil, tamamen bitik), frenlere bakılacak ve motoruna bakılacak, bunlar için  usta tavsiye edebilirmisiniz. Ben Üsküdar'dayım, ilk tercihim Anadolu yakasında olursa olursa daha iyi olur fakat işinin ehli bir usta/ustalar varsa Avrupa yakasıda olur. Sağda solda yaptırmak istemiyorum, vw sevdalısı ustalar mutlaka vardır, benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

İlk etapta yapmam gerekenler, aciliyet sırasına göre yazdım;

1- Karbüratör temizletme (Benzin aldığım istasyon yaptıracak ona yer aramıyorum, ama sonrasında karbüratör ayarı için tavsiyeniz varsa memnun olurum)
2- Baskı balata değişecek
3- Frenler
3- Motor
4- Kapı kilitler ve cam mekanizmaları

Bunlar ilk etapta yapmam gerekenler, sonrasını yine paylaşacağım. Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkürler.
s.a arkadasım uskudardaymıssın bende umranıyedeyım umranıye sanayıde cok saglam bır karbıratorcu var yılların ustası bıraz tuzlu derler ama ayarı felan numberone ımıs:) motor aksamları ıcınde hemserım atom usta var ıstersen yardımcı olabılırım cekıcı bakımdanda olabılırım.

Çevrimdışı oldboy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 21 Mayıs 2012, 18:12:20 »
selamlar dizel için  ehli bir usta varmı tanıdığınız
Ümit selam bahsettiğim Kadir Usta' ya uğra derim. Hem dizelden hem de k-jetten anlayan bir usta :tamamdir Ayrıca önceden bahsettiğim gibi 84 yılında 82 model dizel mk1 i olan biri. Bütün mk1 den anlayan ustalara selam olsun, saygım da var tabi ama Kadir Usta nın tahmin ve tespitlerinde yanıldığını görmedim (bir kere kendisinden şüphe ettim amiyane tabiriyle bana kapak oldu :)). Son olarak çok usta gezmedim diğer arkadaşlar kadar deneyimli değilim belirtmek isterim.

Çevrimdışı uygaraga

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 21 Mayıs 2012, 18:31:56 »
vw  paşa otomotiv mekatronik 34 eyüp usta yardımcı olur 0212 475 35 35    cep 0533 769 78 78   forumdan olduğunu söyle uygun fiyat verrir

Çevrimdışı Nopass

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 21 Mayıs 2012, 22:59:05 »
 Teşekkür ederim arkadaşlar tavsiyeleriniz için yarın arayıp konu hakkında bilgilendirmeyi yapacağım

Çevrimdışı cnr_mk1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 21 Mayıs 2012, 23:49:54 »
s.a arkadasım uskudardaymıssın bende umranıyedeyım umranıye sanayıde cok saglam bır karbıratorcu var yılların ustası bıraz tuzlu derler ama ayarı felan numberone ımıs:) motor aksamları ıcınde hemserım atom usta var ıstersen yardımcı olabılırım cekıcı bakımdanda olabılırım.
slmlar bende ümraniyedeyim.sanayide dediğiniz usta  NUR OTO Ahmet usta mı acaba?

*** Nopass Oğuz ve mk1afu56 ümit arkadaslarım yarın siz beni arayın hatta gelebiliyorsanız ümraniye sanayiye gelin size yardımcı olayım ustalar konusunda...0535 897 71 34 benim numaram.

Çevrimdışı 1 9 TDI BORA

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 21 Mayıs 2012, 23:58:16 »
ümraniyed sanayide  hemen ana cadde kenarı   aydemir oto  hüseyin usta var yılların voswagencisi
Volkswagen araba degil  yaşam tarzıdır

Çevrimdışı vv176

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 22 Mayıs 2012, 11:53:16 »
slmlar bende ümraniyedeyim.sanayide dediğiniz usta  NUR OTO Ahmet usta mı acaba?

*** Nopass Oğuz ve mk1afu56 ümit arkadaslarım yarın siz beni arayın hatta gelebiliyorsanız ümraniye sanayiye gelin size yardımcı olayım ustalar konusunda...0535 897 71 34 benim numaram.
arkadasım bu huzur sokagını yada yenı acılan hastane var onu bılıyorsan o huzur sokagının orada atom otomovıw var yanında anel iş merkezi var bunların karsısında sımdı ısım olarak tam hatırlıyamıyorum bır abı tavsıye etmıstı. arac kaportadan cıktıgında gıdıcegım ıcın.

Çevrimdışı Nopass

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 22 Mayıs 2012, 12:52:04 »
Arabayı kapının önünde çalıştırabilirsek arayacağım ama iş sebebiyle haftasonunu bulacak gibi gözüküyor.

Çevrimdışı cnr_mk1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 22 Mayıs 2012, 20:52:49 »
arkadasım bu huzur sokagını yada yenı acılan hastane var onu bılıyorsan o huzur sokagının orada atom otomovıw var yanında anel iş merkezi var bunların karsısında sımdı ısım olarak tam hatırlıyamıyorum bır abı tavsıye etmıstı. arac kaportadan cıktıgında gıdıcegım ıcın.
BAHÇEKAPILIM OTOMOTİV. enjeksiyon karbüratör işi yapıyolar hatta karbüratörle fazla ilgilenmiyorlar.biraz daha ileri teknolojik ve kaliteli ürünler var orda.motor için katkı almaya gitmiştim orayıda biliyorum ama hiç iş yaptırmadım oraya.

Çevrimdışı vv176

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 27 Haziran 2012, 09:21:49 »
Arabayı kapının önünde çalıştırabilirsek arayacağım ama iş sebebiyle haftasonunu bulacak gibi gözüküyor.
arkadasım senın aracı sankı 2gun once tepeustu verdgı daıresının orda huzur pıdenın onunde gordum gıbı eger yablıs hatırlamıyorsan dogru aracmıdır acaba?