Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: HK360 MK1 GOLF SATILIK SATIŞA HAZIR  (Okunma sayısı 122702 defa)

Ynt: HK360 MK1 GOLF
« Yanıtla #14 : 23 Kasım 2011, 23:01:26 »
Kolay gelsin :sevgi:
Atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli derler.

« Yanıtla #15 : 23 Kasım 2011, 23:20:30 »
teşekkürler Çok çürük çıkmadı saolsun ancak bizim bu kadar kazımamız biraz problem yarattı kaportamız bu durumu sevmedi oysa biz çok zevk almıştık:D

Çürük olarak sol camurluğu söktukten sonra baya bi çürük vardı temizlenıp parça takıldı. sol önde bi kaç yer vardı. bide bagaj kısmında pek bi çürüksel durumumuz olmadı şükürler olsun ki.

Yarın yeni fotolarını çeker koyarım. Elektrik tesisatı konusunda bakalım ne yapcaz kafamızı kurcalayan en önemli şey o şuan için. Semayı bulsak yapıcaz nette bi kaç bişey buldum PDF olarak ancak tam istediğim şeyler çıkmadı. bakalım zamanla olucak herşey inş..
Yurtdışında yapılınca ŞAKŞAK ŞAK .........
Yurtiçinde Yapınca olmamış :)

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
« Yanıtla #16 : 23 Kasım 2011, 23:46:44 »
Elektrik TEsisatı ile sıkıntımız var şuan için yeinisini çektirmek ortalama kaça mal olur bize. çnku çıkan tesisat hiç iç acıcı deil devamlı ekler var oolmuşken  tam olsun diyoruz.. Varmıdır istanbul içi bi usta yada Manueli varsa şeması bizde yapabiliriz elektrikçi arkadaşımız var az bucuk anlar yapar gibi..

Metal tampon olayına girmek istiyorum ama neredeyse imkansız gibi duruyor ?
Ayrıca Göğüs lazım önceki sahibi her ses gelen yerıne bi vida atmış saolasun onun durumuda pek iyi değil sıuan için onada bi çare bulmamız lazım...

maltepe gülsuyunda mk1 elektrik tesisatı yapmış temiz titiz bir elektrikçimiz var 800 e yapmıştı mk1 gti a konuşuruz istersen.

merhaba...gidişat güzel görünüyorrr.metal tampon ve kulaklarını(bakalitler) 02126334570  burcan ticaret bi sor derim.kolay gelsin
Tr de bakalit yok en sonuncuları mekanikten sen aldın :D varsa banada haber edin :D yoksa yurtdışına bakacaz artık :)
getirtiriz en son çare yada bende bir çift var kalıp alıp döktürebilirizde yedekleriz hem hem ihtiyacı olan arkadaşlarlada paylaşırız
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
    (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #17 : 24 Kasım 2011, 15:56:49 »
anladığım kadarıyla hedefler çok yüksek. sorunlu dediğiniz araca bakıyorum da bir çok toplanmış mk1 den çok daha temiz ve düzgün duruyordu. çürüksüz olması da ayrı bir artı.

maddi sorunlar aşıldıktan sonra devam edebildik dediğiniz projede ise Maaşallah toplamak için dükkan kapatıyorsunuz. orijinal bbs rs jantlar filan. valla bu işin sonunu merak ettim ne çıkacak sonunda.  :)
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

« Yanıtla #18 : 24 Kasım 2011, 20:12:50 »
hep cefasını cektin emrah artık keyif sürme zamanı geliyor.inş.istediğin gibi olur güle güle bineriz:D
retro vwgolfmk2

« Yanıtla #19 : 24 Kasım 2011, 20:16:56 »
hayırlısı olsun dostum :) harıka bı ıscılık cıkartmıssınız gercekten. o boyayı o kadar guzel nası kazıdınız ? :)
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

Çevrimdışı gültekin77

• Otomobil
    2003 BORA TDİ 130 HP OTM.
  • Hayat sürprizlerle dolu...
« Yanıtla #20 : 24 Kasım 2011, 20:23:48 »
Kumlama gibi olmuş gerçekten. :)
Karakter alışverişte ortaya çıkar.

« Yanıtla #21 : 24 Kasım 2011, 21:14:03 »
anladığım kadarıyla hedefler çok yüksek. sorunlu dediğiniz araca bakıyorum da bir çok toplanmış mk1 den çok daha temiz ve düzgün duruyordu. çürüksüz olması da ayrı bir artı.

maddi sorunlar aşıldıktan sonra devam edebildik dediğiniz projede ise Maaşallah toplamak için dükkan kapatıyorsunuz. orijinal bbs rs jantlar filan. valla bu işin sonunu merak ettim ne çıkacak sonunda.  :)

alt paragraf çok dogru biraz çelişki var ama kiramız 350lira 3 ortak tuttuk :D org. bbs 1300lira karta 10taksit :D bakalım işler hızlandı yapıcaz kısmetse.

hep cefasını cektin emrah artık keyif sürme zamanı geliyor.inş.istediğin gibi olur güle güle bineriz:D

saolasın kardeşim..

hayırlısı olsun dostum :) harıka bı ıscılık cıkartmıssınız gercekten. o boyayı o kadar guzel nası kazıdınız ? :)

iilk önce boya sökücü ile giriştik elle kazıdık gibi bişey sonra. taşlama makınasının üstüne 3Min sattığı sungerler var onlardan aldık tane 10lira :D onla kazıdık kolay oldu tabi biraz inceldi saç ama yapcak bişey yok:D

Kumlama gibi olmuş gerçekten. :)

teşekkürler..

« Yanıtla #22 : 24 Kasım 2011, 21:15:42 »
Bugun gittik Kaportacıda iken bi kaç fotosunu çektik aracın, ilk macunumuz atıldı şimdi zımpara için bekliyor. Kaportacıların sevmediğim kısmı
camurluğu boyancak bi araba gelmiş onu bitirip gönderme derdindeler bugun bizimki ellenmiyecekmiş yarın panjur takılıp alıştırması yapılcak zımparalınacak yavaş yavaş yapılıyor iş
Elektrikçi ile anlaştık gibi bugun eski tesisatı ve gerektiği yerlerde yenı kablolar kullanarak yapıcak.. aynı sanayi sitesinde cekme etme derdimizde yok o biraz sevindirici oldu bizim için..,

Güncel fotograflarımız

« Son Düzenleme: 03 Aralık 2011, 15:46:49 Gönderen: emresener »

« Yanıtla #23 : 24 Kasım 2011, 21:46:41 »
boya sokuculerın baya faydası oldumu pekı ? tanesı ne kadar ne kadar gıttı sızın araca ? 3m ın sungerlerını bılıyorum ama o kac numara kullandınız pekı ?

bıde yanlıs anlamazsanı bısı dıyecegım o kadar duzeltılmıs bır kaportaya neden komple macun cekılmesı gerektı ?

hanı gereken yerlere cekılebılırdı su yuzden soluyorum macun ıyı bır sey degıldır catlama yapar derlerdı..

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #24 : 24 Kasım 2011, 22:09:32 »
 Macun iyidir heleki 30 yaşındaki bir aracı komple soyarsan hertarafı macun olmak zorunda yoksa boyanınca harita gibi olur.. Önemli olan macunun kalınlığını ve sertliğini iyi ayarlamak sonra karosere göre güzel düzleme çekmek.. Çatlama olayı apayrı bir olaydır.. Kaportacı aracın esnekliği gidermez ve macunu çok katı yapıp kalın bırakırsa zamanla o macun patlamaya mahkumdur..

Arakadaşın aracında aslında macun az bile. Sac a kadar soyulmuş eski karoserin aslında sıfır şekilde macunlanması aracı fabrikadan çıkmış gibi dümdüz hatlara kavuşturur tabi bunun zımparalanmasıda önemli kalkıp makina ile geniş alanlar zımparalanırsa gene hat oynaması olur o yüzden geniş takozlar kullanılıp kol gücü ile zımpara şart..

Benim merak etiğim macunlama yapılmadan koruma astarları uygulandımı, uygulanmadıysa sıkıntı çıkacaktır. Karoser pas a uzun ömürlü olmayıp macununda düzgün yapışmaması var.
« Son Düzenleme: 24 Kasım 2011, 22:12:21 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #25 : 24 Kasım 2011, 22:59:34 »
Boya sökücü 7tl idi biz bi koli almıştık topan olsun diye 10tane 5liradan almıştık 4kutu kullandık ama zor iş boya sökücü ile kazımak macunu çözmüyor birde bu kadar saça inmek için pek kullanışlı deil. 3m ın zımparalarının mor olaınını kullandık biz nnumarasını bilmiorum

çürümeye karşı macundan önce Yeşil bi ilaç atıldı çürümeyi önlesin dye macun olayına gelince kazındıktan sonra illa atılması gerekiyor diye bizde düşündük çnku ne kadar cekiçlensede tam düz bi hat alınamıyor malum kaç senelik saç ısıtınca orası burası kabarıyor falan. macun olyı dediğiniz gibi inş çatlama yapmaz sonradan ustamıza güveniyorum 2gunde bir ugruyorum başını ağrıtıyorum bakalım kısmet işi oda. ama yaklaşık 3.000tlye maal oldu kaporta boya işi güzel ugraşıyorlarda bakalım..

« Yanıtla #26 : 25 Kasım 2011, 00:06:19 »
Güzel proje tebrik ediyorum bizede referans oluyor :)
1993 RENO TOROS
2000 SEAT CORDOBA 1.6 SXE
1980 VW  MK1 GOLF LD

« Yanıtla #27 : 25 Kasım 2011, 00:53:53 »
hemde ne referans olur bı bılsenız :) bende kısa dogru bı golf 1 alıp evın bahcesınde toplamayı dusunuyorum kendım. az cok elımızden bu ısler gelıyor alet edevatta var bı ucundan baslamak gerek :)))