Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: herkese selamlar.  (Okunma sayısı 19286 defa)

herkese selamlar.
« : 21 Eylül 2007, 10:56:23 »
yaklaşık 8 ay önce görmüş olduğunuz golf ümü aldım. arabam çok iyi değildi. yavaş yavaş yaptırıyorum önem sırasına göre.ihtiyacım olursa sizlerdende yardımlarınızı bekliyorum. ayrıca bundan önce benim 1974 model vosvosum vardı.ondan ayrılmam zor olmuştu. ama şimdiki golf üme alışmam hiç zor olmadı. mükemmel bir araba ve arabamı çok seviyorum.5 kapı gti ve çok hızlı.. tekrar herkese selamlar.
efsaneler ölmez şekilde değiştirmez.5 kapı GTİ

Çevrimdışı mcsahan

• onsekiz at, onaltı valvit
Ynt: herkese selamlar.
« Yanıtla #1 : 21 Eylül 2007, 11:01:44 »
merhana tayfun, hoşgeldin. hayırlı olsun aracın. aracının ayrıntılı resimlerini otomobilim bölümünde paylaşabilirsin. yapılacak işlemleirde bizlerle paylaş mutlaka, mk1 konusunda çok faydalı olacağına inandığım arkadaşlarımız sana yardımcı olacaktır.

« Yanıtla #2 : 21 Eylül 2007, 11:10:57 »
hoşbulduk mete. valla en son arabada sağ sol rotil tablası +rotil kollarını değiştirdik.amortisör başları yenilendi.alt sacındaki çürükleri onarıldı.araba ele gelecek inşallah. ama benim bir sorunum daha var.oda eksoz. aracın eksozu manifolttan delik ve oradan kaynatılmış.eksosun çatal kısımı varmış onu bulmam lazım önce sonrada manifoltçuda kesitirp bişeyler yaptıracakmışım,onu tam bilmiyorum.ankarada bunu yapacak birileri varmı acaba.parçasını bualbileceğim.şimdiden teşekkürler.aslında bundan önce 3 defa yaparım diyenlere götürdüm ve hiçbiri elini bile sürmedi yapmak istemediler.nedenini bilmiyorum

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
« Yanıtla #3 : 21 Eylül 2007, 11:11:26 »
aramıza hoşgeldin ;) mk1 ciler bastı forumu :)
http://img149.imageshack.us/img149/5428/vwpolo6ndriverwo9.gif

Lütfen elinizden geldiğince Türkçe yazım kurallarına dikkat ediniz

« Yanıtla #4 : 21 Eylül 2007, 11:12:22 »
hoşbulduk eyvallah

« Yanıtla #5 : 21 Eylül 2007, 11:18:37 »
Aramıza hoşgeldin, Bir vos hastası olarak vostan ayrılmana üzüldüm ama mk1 de kanımız canımızdır, Kazasız Belasız kullanman dileği ile, İyi forumlar.

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #6 : 21 Eylül 2007, 13:06:23 »
aramıza hoşgeldin egzos ile ilgili problemini anlayamadım..

« Yanıtla #7 : 21 Eylül 2007, 13:29:50 »
eksoz manifolta bağlandığı yerden çürümüş bayağı işlemi var.aslında kısacası bana iyi bi eksozcu lazım.

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #8 : 21 Eylül 2007, 13:36:51 »
yav ne bayağı işlemi sanırım boğazı diyorsun bunun baya işlemi gerekiyor dediğin tarafı ne onu anlamadım?boğazı sökecek çürükleri kesip yerine orjinal çapında boru kaynatacak(38liktir b.ihtimal çatal)sonra aldığın yeni boğaz contasıyla geri takacak...20 ytl ve yerım saatini alır en fazla...boğaz değişmen gereken bi durum olursaki çok enderdir 1.8 mk4 ün boğazıyla çok az oynayarak orjinal gibi kullanılıyor..

« Yanıtla #9 : 21 Eylül 2007, 13:41:50 »
ya cemocan ben 3 tane eksozcuya gttim yapmam ben dediler. yok şurasını götürüp manifoltçu düzeltecek sonra buraya getirecen yaparız falan dediler.ücret olarakta uğraşmamak için galiba 150 ytl den aşağı yaparım diyen olmadı. şimdi tam piyasasınıda bilmiyorum yazık olmasın parama dedim bekledim.

« Yanıtla #10 : 21 Eylül 2007, 13:42:59 »
hah bide boğazı sökülecek demişsin ya boğazı kaynatmış eski sahibi onun için sökülmüyo

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #11 : 21 Eylül 2007, 13:57:25 »
böle iş bilmez düz mantık mantıksızlar olursa  böyle olur tabiki...manifoldu sökmek egzoscunun işi olmadığı için doğru demişler...bu sebebtende ücretim yükselir ama 150 ytl tutmasının imkanı yok...ben komple orta ve 1.8 arka susturucusuyla boruların 51 lik yapımına 230 ytl fiyat aldım bu nsl iş?uyanığın birine denk gelmişsin sanırsam..senin yaptıracağın egzoscuya gidip çürük ayıklamak için çataldan arkaya doğru kesecek hani çürük kısmı onu kestir ordan git bi tamirciye manifoldu söktür böylece manifold,boğaz ve devamında kalan ne olacaksa elinde olacak...tornacıya gidip boğazı tam yarısından yatay kestir(kaynatılmadan önceki standart şekline gelmesi için)deliklerinide güzelce açtır saplamalarını felan taktir sonra conta kesen yere git bakır 0.3mm 2conta kestir...manifoldu söken ustaya git geri manifoldu ve elindeki egzos boğazını contayla güzelce taktır..sonra egzoscuya tekrar gidip aradaki kesilen çürük yerlere gerekli ölcüde borularını yaptır...bölece işin tmm olsun...boğazı yaptırmazsan motor işlemlerinde manifold motordana yrıldığında yük tamamen egzosa biner her seferinde egzoscuya da gitmek zorunda aklırsın egiğ kıracağı için belkide...ha ben kısa binicem satana kdr motorluk işim olmaz dersen boğazdan sonra 60 ytllik biraz uzun bi spiral taktır birde çürükleri ayıklat torna ve ustaya vereceğin 60-70 ytl cebinde kalır...

« Yanıtla #12 : 21 Eylül 2007, 14:02:53 »
HAY ALLAH RAZI OLSUN CEMOCAN NE güzel izah etmişsin. yazının çıktısını aldım tamirciye bununla gideceğim. ama önce adam gibi bi tamirci bulmam lazım.tekrar saolasın

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #13 : 21 Eylül 2007, 14:03:44 »
sende sağol ;)