Gönderen Konu: HAYALİM GOLF MK1 GTİ PROJE  (Okunma sayısı 25411 defa)

Çevrimdışı PassatMk2m

• Profili Görüntüle
HAYALİM GOLF MK1 GTİ PROJE
« : 11 Ocak 2012, 11:12:05 »
Arkadaşlar kolay gelsin bir araç bulduk. Açıkcası durumu iyi değil fakat ojinal gti olma durumu yüksek. Fiyatıda makul. Aracı öğlen gidip gorucem ve aradığım gibi çıkarsa alıcam. Bu hayalim, bir volkswagen toplayıp yeniden yollara döndürmek ve onunla uğraşmak. 2 amca uşağı arabayı adam etmeye çalışacağız :)

Sizden bu konu hakkında fikirlerinizi bekliyorum. Aracın motoru yakat sarık vaziyette konuştuğum kadarıyla öyle denildi. Kaporta masrafı var muayne borcu var.
Alıp toplamak istemem uğraşmayı sevdiğimden. Sizin önerileriniz nedir.

Tahmini masraflarım ne kadar olur. Motoruna, kaportasına.

Paramız olduğunca yaptıracaz artık. :D

Hayırlı forumlar.
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2012, 11:14:43 Gönderen: PassatMk2m »

Çevrimdışı Alone Wolf

• 80 li dostum
    • Profili Görüntüle
Ynt: HAYALİM GOLF MK1 GTİ PROJE
« Yanıtla #1 : 11 Ocak 2012, 11:21:10 »
Hiç durma derim eğer kasa sağlamsa kendince yaza kadar toparlarsın 4 de alsan bile 2 masraf yapar binersin en azından içinde uhde kalmaz...içine sinerse masraf seni korkutmasın ...hayırlısı bakalım.....
HAYAT TESBİH GİBİDİR,YA ÇEKERSİN YA SALLARSIN..:)

Çevrimdışı PassatMk2m

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 11 Ocak 2012, 11:25:31 »
Kaporta masrafı var kasasında şasi durumu gidince incelicem bakıcam inşaallah şasisinde sorun yoktur. Tahmini motor masrafım ne olur öncelik motorda olacak yaptırma sırasında :) Gti sesini bi duyalım kulaklarımız açılsın sorasına bakarız :)

Yorum için teşekkürler.

Çevrimdışı arda_86xxx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Ocak 2012, 11:52:50 »
öncelikle kasası düzgün ( yani hatları bağlantı yerleri vs ) motoru önemli değil  motora 1500, lira harcarsın kız gibi olur. ama dediğim gibi önemli olan kasasıdır.

Çevrimdışı 3-rcn

• Mk1 Forever
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf Mk1
« Yanıtla #4 : 11 Ocak 2012, 11:59:57 »
Benim motor 1100 du aklina gelen butun parcalari degistirdim ana yatak kol yatak gomlek piston vs... Hepsine 600 tl verdim motoru kendim topladim rektifiye icinde ucret odemedim ama ortalama rektifiye ve motor toplatmaya 1000 tl isterler gibi
Fuck You New Model Cars I'm riding Mk1

Çevrimdışı PassatMk2m

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 11 Ocak 2012, 12:06:00 »
Yorumlar için teşekkürler.

Aracın resimlerini gün içinde paylaşmaya çalışacağım. Hayırlısı olur inşaallah. Bi sevdadır gidiodu inşaallah gerçekleşecek :)

Çevrimdışı arda_86xxx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 11 Ocak 2012, 12:33:38 »
Yorumlar için teşekkürler.

Aracın resimlerini gün içinde paylaşmaya çalışacağım. Hayırlısı olur inşaallah. Bi sevdadır gidiodu inşaallah gerçekleşecek :)
:tamamdir :tamamdir :sevgi: :sevgi:

Çevrimdışı uAlper

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 11 Ocak 2012, 13:05:55 »
benimde hayalimi gerçekleştirceksin :)
hayırlısı olur inşallah...
İnsanlar alemde hayal ettikleri müddetçe yaşar...
                                                    YAHYA KEMAL

Çevrimdışı PassatMk2m

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 11 Ocak 2012, 16:37:12 »
Arkadaşlar araç 1.8 motor fakat koduna bakmadım karbüratör uygulamıslar motora k-jetten dönme öyle gördüm. kaportası içler acısı durumda içi torpidosu felan temiz çürükleri var ufak bir kazası var şasisinde oynama yok. Yani hayal kırıklıgına ugradım biraz.
Şanzumanında felan sorun yok motor yatak sarmış die söyle söyledi ama oda bilmiyor ne oldugunu araç stop etmiş çalıştıramamış daha .. öyle çekmiş duvar dibinde ölü vaziyette yatıyor ya :S

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 11 Ocak 2012, 16:45:42 »
Çok para yer çook benden söylemesi.
Adam olur mu? Her mk1 adam olur ama kimisi az para yer kimisi çok para yer :)
Tabi bu az para yiyen mk1e bile çok para yedirebilirsin tecrübe ile sabit :)
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı 3-rcn

• Mk1 Forever
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf Mk1
« Yanıtla #10 : 11 Ocak 2012, 16:47:47 »
Arkadaşlar araç 1.8 motor fakat koduna bakmadım karbüratör uygulamıslar motora k-jetten dönme öyle gördüm. kaportası içler acısı durumda içi torpidosu felan temiz çürükleri var ufak bir kazası var şasisinde oynama yok. Yani hayal kırıklıgına ugradım biraz.
Şanzumanında felan sorun yok motor yatak sarmış die söyle söyledi ama oda bilmiyor ne oldugunu araç stop etmiş çalıştıramamış daha .. öyle çekmiş duvar dibinde ölü vaziyette yatıyor ya :S
sonuc galiba almadın nekadar istiyorlar peki araca

aynen erciye katılıyorum :)
Fuck You New Model Cars I'm riding Mk1

Çevrimdışı PassatMk2m

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 11 Ocak 2012, 17:37:08 »
Araca bin lira para istiyorlar 900 e dusurdum de araç hayallerımı yıktı k jet enjeksıyon  hastasıyım ben aslında ama usta skıntısı varmış onuda bılıyorum yağ radyatörü aynen duruyor ustunde ya araca yazık etmişler. Taban sacına hıc bakmadım durumu nedir ne deıldır.

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #12 : 11 Ocak 2012, 20:32:51 »
Mk1 ayrı mk1 GTI ayrı ilk önce buna karar vermek lazım...  GTI dediğin zaman motoru ve yakıt sistemi orjinal olacak. Yok karb döndürdük yok dizel motora çevirdik dendimi o aracın standart bir mk1 den farkı kalmıyor.. Tek avantajı 3 katman travers şasisi, viraj demiri ve hava kanallı diskleri onlarda gitmeyen bir mk1 de gereksiz o yüzden GTI alıcam diyorsan motor orj. k-jet olucak ve masraf yapıcaksanda hiç korkmadan yapıcaksın kıyacaksın paraya.. Piyasaya baktığında satılık orj. bir mk1 GTI yok 1-2 tane var ama onlarda hem çok yüksek rakamlı hemde kasada sorunları olanlar..... 

Kazalı olsun sorun değil motoru bitik olsun sorun değil ama çok bızıklanmamış olsun yorgun olmasın bu yüzden çok masraf çıkartır.. Şasi dediğimiz mk1 de nedirki yok gibi birşey. Heryer saç parçası kesersin biçersin dikersin halledersin..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı zamazingo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 12 Ocak 2012, 00:43:25 »
Üstad açıklamış zaten gerekeni.:)Ne hurdalar toplanıyor.Ama toplayınca orjinalliği koruyayım diyorsanız aracın tüm parçaları üzerinde olsun derim...Kolay gelsin şimdiden.İyi forumlar.:)