Gönderen Konu: Hararetin düşük olması  (Okunma sayısı 4075 defa)

Çevrimdışı fatih1708

• Profili Görüntüle
Hararetin düşük olması
« : 21 Şubat 2012, 01:15:47 »
Arkadaşlar benim golf'ün harareti ş.içi dur kalk yapmadıkça pek ortaya gelmiyor.uzun yolda en dipte kalıyor rampa falan çıkarsam şöyle bir yarım cm oynuyor normal ş.içi trafikte soldan ikinci çizgi varya hani \ \      / şeklinde yazarsam 2.çizgi olan onda kalıyor,çok sıkışık trafikte ancak ortaya geliyor.fana baktım fan sürekli açık değil ortaya gelince açıyor.sorun ne olabilir termostatmı sizce?termostat olsa fanda hep açık kalmazmı? birde şu var araba antalyada kullanılıyor malum yazın orası 40-45 derece soldan 2.çizgide kalsa bahsettiğim o kadar sıcakta daha iyi olmazmı?

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
Ynt: Hararetin düşük olması
« Yanıtla #1 : 21 Şubat 2012, 01:24:06 »
termostatında vardır sıkıntı dostum. hararet bu havada bıle ole oynar durumda olmaması gerekır.

yanı aracındakı termostat kacırdıgı ıcın hararet sureklı dusuyor. sıkıstırınca artıyor... sızınkılerde derece olmadıgı ıcın kacta acıp kapattıgını bılmıyorum ama fan ortada acıyosa oda dusuktur.

aracdakı termostatı degıstır 87 behr taktır 20 tl. fan musurununde 90 kusurluk taktır. ayrıyettende manuel olarak fanı acıp kapatmak ıcın dugme koydurt her ıhtımale karsı. sıkıntın kalmaz pasalar gıbı bınersın.

benım aracta ısınmıyodu sehır ıcı olsun sehır dısı olsun. termostatta varmıs sıkıntı degıstırdım arabanın ıcınde kalorıferı 1 e alarak dolasıyorum 3 4 e aldımı terletıyoo :)
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

Çevrimdışı erdem325

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Şubat 2012, 02:21:11 »
termostat olabilir diyorum bende, arac diesel cunki, benzinli olsa ve lpg olsa farkli yorumlar da yapabilirdim ama diesel icin termostat harici birsey aklima gelmiyor..

termostadiniza bir baktirin, yaz icin yazlik kis icinse kislik kullanmakta fayda var..
gec isinan motor yada isinmayan motor fazla yakit tuketir ayrica..
« Son Düzenleme: 21 Şubat 2012, 02:23:42 Gönderen: erdem325 »

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Şubat 2012, 11:44:52 »
termostasın yarım kapatıyordur aynı sorun bende de vardı. uzun yolda da o yüzden iyice düşüyordur sıcaklık

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #4 : 21 Şubat 2012, 12:10:46 »
Hararet testi yapmadan sakın termostat değiştirme veya takma derim...  Türkiyede ustaların yüzünden araçlarımızın motorları hararete meyilli bir şekilde çalışıyor.. Bunun sorunu Dikkatsiz işçilikler ve yanlış parça kullanımlarından kaynaklı..

30 yaşını doldurmuş bir mekanik sistem gerçekten düzgün ve itinalı işçilikler istiyor aynı şekilde kaliteli malzeme kullanılması şart. Termostat deyip geçmeyin 15-25TL ama 10 taneden 3-4 tanesi bozuk çıkıyor yani kalite sıfır.

"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı eses GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 21 Şubat 2012, 22:18:07 »
senin termostat 74 lük ve fan ortada açması normal ( ibre ortada iken 90 derece oluyor sıcaklık) ve fan müşürün de 92-87 lik olmalı ki ortada açıyo, sana tavsiyem ısınamıyorsan kış için 87 lik behr marka termostat tak fan müşürünü değiştirme ancak yaz içinde termostadı değiştirme fan müşürünü 82-72 lik tak( ben hep böyle kullanıyorum yaz kış) bence ideali motorun çok ısınıp conta yakmaması için 74 lük termostat 82-72 lik fan müşürü. bu durumda en fazla motor 85 dereceyi görür çok sıkıştırmazsanız. termostatın kontrolü için küçük bir kaba su koyup ocakta ısıtın su ısınınca üzerinde yazan sıcaklıkta açılmalı soğuyunca kapanmalıdır
« Son Düzenleme: 21 Şubat 2012, 22:21:33 Gönderen: eses GTI »

Çevrimdışı fatih1708

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 22 Şubat 2012, 00:04:22 »
teşekkürler arkadaşlar en yakın zamanda termostata baktıracağım.hatta mümkünse antalyanın sıcağı için birde fana birde manuel düğme ekletmek istiyorum.bakalım gidince yapacağız birşeyler.şuan araba antalyada kaldı ben istanbul'a döndüm.martta gidip vosvosu getireceğiz inşallah

Çevrimdışı PassatMk2m

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 22 Şubat 2012, 15:06:44 »
Benim aracımda da ozman termostat skıntısı var devirdaim sürekli devrede araba ilk çalıştığı zamandan ısındığı zaman kadar devrede fakat bazı yerlerde devirdaim devrede olan araç ısınmaz diyorlar. ne kadar doğrudur bilmem o halde benım aracım şu an arızalı.