Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: HARARET SORUNU  (Okunma sayısı 23366 defa)

Ynt: HARARET SORUNU
« Yanıtla #14 : 22 Mart 2014, 14:42:25 »
ılgınıze tskler ama benım musır fn 85 olunca calısıyor bende ayrıyetten hararet gostergesı var on konsoldakı ortaya yaklasıyorken fan calısıyor benım sorunum uzun yolda neden yokus cıkarken hararetı zaptedemıyom ha bu arada araba tıtremeye basldı nedendır acaba enjektorlerden olabılırmı

« Yanıtla #15 : 22 Mart 2014, 21:46:07 »
ılgınıze tskler ama benım musır fn 85 olunca calısıyor bende ayrıyetten hararet gostergesı var on konsoldakı ortaya yaklasıyorken fan calısıyor benım sorunum uzun yolda neden yokus cıkarken hararetı zaptedemıyom ha bu arada araba tıtremeye basldı nedendır acaba enjektorlerden olabılırmı

Senin arabada büyük ihtimalle conta yanıktır. Başına ciddi bir masraf açmadan değiştir contayı bence.

« Yanıtla #16 : 23 Mart 2014, 15:14:30 »
benim aracimdada orta konsolda hararet göstergesi var ama o suyun degil yagin sicakligini gösteriyor. ilk aldigimda bende harareti sabitliyemiyordum ama sorun anlattigim gibi cözüldü muhtemelen baska arizaniz vardir.

« Yanıtla #17 : 23 Mart 2014, 20:09:32 »
hocam contada bıs sorun yok yagını yenı degıstırdım benım tahmınım enjektor olabılır . sımdı mazotun ıcıne enjektor temızleyıcısı attım enjektorun bı tanesınde kacak vardı onun ıcınede pul yerlestırdım bıraz kesıldı gıbı zamanla bakacagız tıtreme azalacakmı

« Yanıtla #18 : 23 Mart 2014, 23:57:16 »
fatih ikiside aynı derecede olursa hareket halindede fan çalışır, böyle olunca hareket halinde radyatör soğur fan açmaz durunca açar.
black senin radyatör bence görevini yerine getirmiyor tıkalı yada paslı olabilir. 

« Yanıtla #19 : 24 Mart 2014, 23:26:13 »
oktay dogrudur . dedigin gibi radyatorde de dorun olabilir. bendeki buyuk radyator onunda etkisi vardir. bu araci aldigimda hortumlar sisiyordu hava yapiyordu cok bilmis bazilari conta yanik motor yapilacak dediler ustama goturdum termostati ve fan musurunu degistirdik su an hararet ortayi kesinlikle gecmiyor ama su anda bazen stop edince fan calisiyor. bi arkadasimin mk2sinde ayni sorun vardi bi tamircinin elinden sökmeye baslarken aldirdim ayni sekilde sorun giderildi. ek olarak fani icerden acacak bi dugme yapilrsa hararet  yukseldigi zaman acip sogutma saglanir daha iyi olur.

Çevrimdışı acarefe

• 82 model mk 1 dizel
« Yanıtla #20 : 11 Şubat 2015, 21:28:53 »
slm dizel 1500motorun silindir kapağı 1600 konulmuş olabilir o zaman yokuşlarda harareti kesemezsin benim başıma geldi motor numarası ck ile başlıyorsa dizel 1500 motor oluyor ruhsata bak bakalım

Çevrimdışı rsumerkan

• Otomobil
    volkswagen golf mk1 tek kapı dizel
« Yanıtla #21 : 27 Şubat 2015, 01:36:09 »
çift kademe muşur ve çift kademe fan taktım polo radyatörünün kenarından tahliye hortumu çıkarttırdım 1. kademe 80 derecede açıyor 2. kademe 90 derecede 2. kademe çok yüksek devir çeviriyor fanın arkasına elini koy uçuruyor
maliyeti radyatör 100 tl fan 70 tl muşur 10 tl rekor yaptırma masrafı 20 tl toplam 200 tl mutluluk paha biçilemez   :tamamdir
tekrar golf mk1 yeni proje