Gönderen Konu: HARARET GÖSTERGESİ  (Okunma sayısı 9281 defa)

Çevrimdışı fhrttn

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: dizel golf mk1
Ynt: HARARET GÖSTERGESİ
« Yanıtla #14 : 30 Kasım 2012, 15:26:21 »
Ya ben son olarak bişeyi daha söylemeyi unuttum üstad şimdi benim araba kaloriferi açınca hararet nerdeyse sonra kadar düşüyü bide hep ikinci devirde kullanmam gerekiyor üçüncü devirde açınca kaloriferi çok sıcak üflemiyo ??

Çevrimdışı fatih_06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 02 Aralık 2012, 11:29:19 »
bendede aynı sorun vardı kalorifer ısıtmıyordu araç sıkışık trafikte hararet yükseliyordu boş yolda düşüyordu. termostat yoktu fan müşürü ve termostatı değiştirdim. termostat açtıktan az sonra fan devreye giriyor kısa bi süre çalışıp duruyor. hararet göstergesi tam ortada duruyor çok nadir biraz yukarı çıkıyor arabanın çabuk ısınması yakıt tüketiminide olumlu etkiliyor 2 dakika içinde kaloriferden sıcak hava gelmeye başlıyor ve 3. kademeyi hiç kullanmıyorum bide bizim araçlarda titreşim ve gürültü fazla fakat araba ısındıkça bunlarda en aza iniyor. sanada termostatını tatktırmanı fan müşürünü kontrol ettirmeni tavsiye ederim.

fakat şöyle bi yan etkisi var yazın havanın sıcak olmasınında etkisiyle arabanın ön tarafından motorun sıcaklığı ön cama kadar geliyor içerisi dahada sıcak oluyor. bende bu yüzden yazın termostatı iptal etmeyi düşünüyorum

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 02 Aralık 2012, 23:08:19 »
bendede aynı sorun vardı kalorifer ısıtmıyordu araç sıkışık trafikte hararet yükseliyordu boş yolda düşüyordu. termostat yoktu fan müşürü ve termostatı değiştirdim. termostat açtıktan az sonra fan devreye giriyor kısa bi süre çalışıp duruyor. hararet göstergesi tam ortada duruyor çok nadir biraz yukarı çıkıyor arabanın çabuk ısınması yakıt tüketiminide olumlu etkiliyor 2 dakika içinde kaloriferden sıcak hava gelmeye başlıyor ve 3. kademeyi hiç kullanmıyorum bide bizim araçlarda titreşim ve gürültü fazla fakat araba ısındıkça bunlarda en aza iniyor. sanada termostatını tatktırmanı fan müşürünü kontrol ettirmeni tavsiye ederim.

fakat şöyle bi yan etkisi var yazın havanın sıcak olmasınında etkisiyle arabanın ön tarafından motorun sıcaklığı ön cama kadar geliyor içerisi dahada sıcak oluyor. bende bu yüzden yazın termostatı iptal etmeyi düşünüyorum

yazın termostatı ıptal etme dostum 70 lık tak fan musunurunude ona uygun olanının tak devam et yaz bıttıgınde tekrar eskı halıne cevırırsın..

bende 87 lık yazın onun sııkıntısını bende yasadım araba fan actımı camdan sıcak sıcak hava gelıyo ıcerı :)
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

Çevrimdışı fatih_06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 03 Aralık 2012, 08:50:28 »
yazın termostatı ıptal etme dostum 70 lık tak fan musunurunude ona uygun olanının tak devam et yaz bıttıgınde tekrar eskı halıne cevırırsın..

bende 87 lık yazın onun sııkıntısını bende yasadım araba fan actımı camdan sıcak sıcak hava gelıyo ıcerı :)

tabi böylesi daha mantıklı  :)

Çevrimdışı fhrttn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 03 Aralık 2012, 16:40:51 »
arkadaşlar yardım ve bilgileriniz için çok teşekkür ederim çok faydalı oldu bu hafta sonu bi baktırayım termostata bide behr marka iyisiydi demi.

Çevrimdışı ugurkrdg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 05 Aralık 2012, 00:35:31 »
arkadaşlar genlesme kabinda şu sürekli gelip gidiyorsa termostat ya yoktur yada açık kalmıştır olmaması ve açık kalması motorun geç ısınmasına ve çok yakmasına kaloriferin de varacağın yere vardırtan sonra ısınmaya başlaması demektir termostat a baktır yoksa taktir bence

Çevrimdışı fhrttn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 05 Aralık 2012, 16:40:17 »
aynen kardeşim benim genleşme kabına su sürekli geliyo ilk işim bu hafta sonu baktırmak olacak saygılarımla

Çevrimdışı fhrttn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 09 Aralık 2012, 12:23:39 »
arkadaşlar dün sanayiye gittim termostatı söktük 74 lük çıktı 87 lik behr termostat ve contasını aldım taktık hareret normale döndü kaloriferlerde çok iyi ısıtıyor termostat + contası 20 tl.bilgileriniz için çok saolun

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 09 Aralık 2012, 12:38:45 »
güle güle kullan.. kıs ıcın 87 lık ıyıdır eskı termostatını atma yazın takarsın onu yazın kacırsada termostat pek farketmez.. elınden ıs gelıyosa kendınde soker takarsın....
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

Çevrimdışı fhrttn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 10 Aralık 2012, 09:31:39 »
saolasın servet kardeşim atmadım zaten çıkanı aynen dediğini gibi yazın taktırırım

Çevrimdışı fhrttn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 19 Aralık 2012, 11:57:16 »
Arakadaşlar belki hatırlarsınız hararet problemim vardı motor ısınmıyordu geçenlerde termostatımı değiştirdim 87 lik behr taktırdım ustaya arabayı çalıştırdık bayağı durduğu yerde hararet ortaya geldi herşey normaldi ama geçenlerde memlekete gittim hava çok soğuktu hararet bir türlü orataya gelmedi hep çeyrekte kaldı sizce soğuk havalarda normalmi böyle yükselememesi hararetin malım hararet yükselmeyince kaloriferde iyi ısıtmıyor.önerilerinizi bekliyorum çok teşekkür ederim.hepinize
Ben ankaradayım havalar malum çok soğuk oluyo acaba radyatörün oraya karton falanmı koymam gerekiyo hiç sevmediğim bişi ama mecburum sanırım önerilerinizi bekliyorum.