Gönderen Konu: gti rölanti ayarı  (Okunma sayısı 3156 defa)

Çevrimdışı satarfaction

• Profili Görüntüle
gti rölanti ayarı
« : 08 Mayıs 2012, 03:58:43 »
rölanti fotoğrafta gösterilen yerdenmi yükseltilip azaltılıyor eg motorda bilen varmı  ??

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
Ynt: gti rölanti ayarı
« Yanıtla #1 : 08 Mayıs 2012, 12:37:36 »
K-JEt sistemde birçok noktada rolenti ayarı var. Senin gösterdiğin gaz kelebeği ayarı. Burdanda aracın rolentisini yükseltip alçaltabilirsin ama yakıt karışım ayarları hassastır tutturamassan ya çok yakar ya az gider :D :D
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı satarfaction

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 08 Mayıs 2012, 13:11:21 »
yazılı ok değilde öbür okla gösterdiğim yerden rölanti yükseltilip azaltılıyor deniliyor doğrumu abi ? bu gaz kelebeği ne kadar açık olmalıdır belli bir oranı varmı ? teşekkürler :)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #3 : 08 Mayıs 2012, 17:43:57 »
Ben resimde 1 tane ok görüyorum bak uğraştırma beni :D :D

Burdaki ayar vidası başka noktalarda bir sıkıntı olduğu zaman kullanılan geçici ayar noktası..  Mesala gaz kelebeğinde bir miktar havanın geçmesi için küçük bir delik vardır ve zamanla bu delik tıkanır işte o zaman burdan gaz kelebeğimi aralayarak ordaki kayıp hava akışını sağlarsın ve carbon clean yaptığın zaman eski ayarına getirirsin.. Birde arka tarafta vardır bunun gibi bir ayar sanırım 5 anahtar tutuyordu onu bakırdan bir vida onunlada rolenti ayarı yapılıyor onada bak çok sıkılmış yada meme ağzı pislenip tıkanmış olabilir.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı satarfaction

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 08 Mayıs 2012, 17:59:50 »
tamama abi anladım sorduğum vida arkadaki vidaydı şimdi anladım:) saol