Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Golf TDI turbosu ?  (Okunma sayısı 14671 defa)

Çevrimdışı 0M42

• Çoksa torkun,olmasın korkun..
Golf TDI turbosu ?
« : 20 Nisan 2010, 23:24:25 »
Merhabalar .

Arkadaşlar 1.6 TDI golfler hangi turboyu kullanıyor marka model olarak bilgisi olan varmı ?

Not : MK1 leri yada bir sonraiki kasalar için soruyorum.
Kendi küllerimiz üzerinden yeniden doğabilmek için kendimizi yakmadıkça,her birimiz birer simurg olmayı göze almadıkça bataklığımızda,tüneklerimizde ve kafeslerimizde yaşamaktan kurtulamayacağız ..

Çevrimdışı cery

• JDM - German
Ynt: Golf TDI turbosu ?
« Yanıtla #1 : 20 Nisan 2010, 23:30:37 »
bildiğim garret t3

Çevrimdışı 0M42

« Yanıtla #2 : 21 Nisan 2010, 00:04:22 »
Eski nesil karburatörlü 1.3 benzinli motor için uygun olurmu bu turbo acaba ?
Kendi küllerimiz üzerinden yeniden doğabilmek için kendimizi yakmadıkça,her birimiz birer simurg olmayı göze almadıkça bataklığımızda,tüneklerimizde ve kafeslerimizde yaşamaktan kurtulamayacağız ..

Çevrimdışı 0M42

« Yanıtla #3 : 21 Nisan 2010, 00:05:51 »
1.3 karburatörlü motora turbo uygulaması düşünüyoruzda

Çevrimdışı cery

• JDM - German
« Yanıtla #4 : 22 Nisan 2010, 19:47:53 »
karbüratörlü motora turbo zor gibi geliyor bana  :o

ya da en azından yaptığın masrafı çıkaracak derecede güç elde etmen çok zor.

Çevrimdışı braveheart53

• Otomobil
    GOLF 1.4 TSİ 160 HİGLİNE
« Yanıtla #5 : 24 Nisan 2010, 00:14:10 »
1.3 karburatörlü motora turbo uygulaması düşünüyoruzda
kardeşim yapılıyor da ööle herkezin yapabileceği bir uygulama değil usta ellerde yapılması gerekir. bide 1,3 litre motora turbo yapmanın bir mantığı yok ne yaparsan yap max 120 hp olur harcayacağın para bir gti motoruna eşdeğerdir.

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #6 : 24 Nisan 2010, 08:38:02 »
Sadece Garret T3 Turbo  ile 1300cc de çıkacak PS 12 bilemedin 15PS çok bir fark çıkmaz ama araca ataklık ve serilik gelicektir.. 2 Boğaz karburatör ilede bunu destekleyip 20-25PS e kadar zorlayabilirsin ama dahada güç istersen piston, secman ve üst kapakta işlemlere gitmen gerekecek.. Bunlar sana 1 motor parasına mal olabilir...
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı e12

• ....!made in germany!....
« Yanıtla #7 : 24 Nisan 2010, 08:52:25 »
Sadece Garret T3 Turbo  ile 1300cc de çıkacak PS 12 bilemedin 15PS çok bir fark çıkmaz ama araca ataklık ve serilik gelicektir.. 2 Boğaz karburatör ilede bunu destekleyip 20-25PS e kadar zorlayabilirsin ama dahada güç istersen piston, secman ve üst kapakta işlemlere gitmen gerekecek.. Bunlar sana 1 motor parasına mal olabilir...
doktora selamlar.... :tamamdir :sevgi:yeterınce net ve acık olmus ...

Çevrimdışı 0M42

« Yanıtla #8 : 26 Nisan 2010, 20:44:14 »
Bizimkisi biraz fantezi projesi arkadaşlar yani aman aman bir artış peşinde değiliz uğraş olsun mesela aracım 75 hp ama 100 hp yi bile devirsem çok iyi benim için karburatör olarak da renault 5 turbo karburatörü düşünüyorum ayrıca turbo olarakta GT1544 te karar kıldım.

« Yanıtla #9 : 28 Nisan 2010, 20:32:12 »
Peki arkadaşlar benim bir sorum olacak. benim araç da 1.6 TD Küçük kafa turbo var arabamda düşük devirlerde turbo devreye giriyor bu sayede buı cok hosuma gidio fakat gazı falza verip vites yukseltmediğimde ise gaz boşa gidio arac hiç hızlanmıo gibi. yanı arac bellı bir devre kadar seri ondan sonra gitmio gibi. bu kucuk kafa turbodan mı kaynaklanıo acaba. yada benim debriyaj da bitik gibi ondan mı oluyordur. ben seviniyordum turbonun kucuk olması avantaj benım için diye çabuk devreye girio diye yoksa bu bir dezavantaj mıdır?

Çevrimdışı 0M42

« Yanıtla #10 : 29 Nisan 2010, 00:10:38 »
Turbodan kaynaklanıyor zaten genel bir kural vardır küçük turbo erken dolar erken biter büyük turbo tam aksi turbo westgate inden biraz oynama yaparak bu süreyi uzatabilirsiniz ama ipin ucunu çok kaçırmayın.

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #11 : 29 Nisan 2010, 12:03:31 »
 Dizel motorlarda zaten düşük devir önemli.. Eski tip dizel motorların turbo doldurması sanırım 1200 devirden sonra gerçekleşiyor ve tam randımanı 2000-2200 devir ve bu devirden sonra motorun kendi gücüne teslim ediyor.. Amaç belli Dizel motorun ilk hantallığını ortadan kaldırmak..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
« Yanıtla #12 : 29 Nisan 2010, 14:39:59 »
benzer uygulamayı bende düşünüyorum yakın zamanda. ama henüz uygulanıcak malzemeler konusunda karar kılmadım. bende de 1300 gf var.

Çevrimdışı 0M42

« Yanıtla #13 : 29 Nisan 2010, 19:08:40 »
Uygulanacak malzeme derken turbo olarak Garrett GT1544 uygun bir seçim olabilir geri kalan kalın conta harici zaten özel yapım malzemeler.