Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: SİLİNDİR KAPAK CONTASI DEĞİŞTİ FAKAT  (Okunma sayısı 2417 defa)

Çevrimdışı fhrttn

• Otomobil
    dizel golf mk1
SİLİNDİR KAPAK CONTASI DEĞİŞTİ FAKAT
« : 05 Kasım 2012, 16:49:05 »
Dostlar daha önce bahsetmiştim benim silindir kapak conta falan değişti ama usta su kabını falan yıkamayı unutmuş öle takmış aradan biraz geçti bende kapağı açıp baktım antifiriz yağlı idi bi sıkıntı olurmu ne yapmalıyım tekrara antifiriz boşaltıp radyatörün falan yıkanması gerekirmi.Ustaya dedim bişey olmaz dedi ben unutmuşum yıkamadan taktım dedi.Yardımlarınız için ço saolun dostlar
« Son Düzenleme: 05 Kasım 2012, 16:49:31 Gönderen: fhrttn »

Ynt: SİLİNDİR KAPAK CONTASI DEĞİŞTİ FAKAT
« Yanıtla #1 : 05 Kasım 2012, 19:07:33 »
Hortumlarınızda vs de yağ kalmış ise yağlı hortum ısının etkisiyle daha fazla gevşeyecektir. Bu da uzun vadede kaçak veya çatlaklara yol açar, uzun yoldayken bu durumun olması hiçte istenmeyecek bir durumdur. O yüzden siz hortumlarınızı temizletin vs öyle taktırın.

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #2 : 05 Kasım 2012, 21:50:50 »
 Bu unuttum lafı bana birazcık üçkağıta kaçılmış gibi bir izlenim bıraktı.. Hastamızın ameleliyatı çok güzel geçti bi ömür sağlıklı yaşar artık der doktor sonra döner hemşireye inşallah unuttuğumuz makas paslanmaz çeliktir diye fısıldar :) :)
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #3 : 07 Kasım 2012, 13:01:36 »
antifrizi degistir ya kac paralik sey sual etmeye luzum yok hatta kirmizi olandan al icin rahat edecekse ilk önce steril su doldur kaloriferi ac biraz gez tam devirdaim dolansin su  sonra bosalt suyu -15 derecelik antifrizini ayarla doldur havasini güzelce al

havasini almasini bilmiyorsan anlatayim kisaca

su antifriz doldurduktan sonra kapagi kapatma araci calistir tahliye hortumundan su gelene kadar bekle kesintisiz su aksin kapagi kapat biraz park et ederken zaten fan acar buda termostat acti demektir kapagi hafiften dikkatlice ac su sicrayabilir havlu kullan yakma kendini benim basima gelmedi fakat emniyet emniyettir son bir pisst diye hava cikacak bukadar
MKII  1.3 CL