Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: GOLF MK1 1.6cc GTI MOTOR SORUNU (ACİL YARDIM...!!!)  (Okunma sayısı 16561 defa)

GOLF MK1 1.6cc GTI MOTOR SORUNU (ACİL YARDIM...!!!)
« : 10 Temmuz 2007, 08:24:33 »
--------------------------------------------------------------------------------
şimdi benim sorunum şu ŞEKİLDE ARKADAŞLAR : aracımda ciddi bir şekilde çalışma problemi var, motoru yeni yaptırdım yaklaşık 4 ay oluyor fakat bi kazadan dolayı toplam 1 aydır kullanıyorum. ilk çalıştırmada 2-3 dakika uğraşmam gerekiyor ondan sonra ancak çalışıyor ve çalıştıktan sonra da rolantide bi problem var motor tekleme yapıyor. avans ayarı ile uğraşıyoruz olmuyor. BUJİLERİ,ENJEKTÖRLERİ,ENJEKTÖR HORTUMLARINI,BUJİ KABLOLARINI VE DİSTRİBİTÖR KAPAĞINI DEĞİŞTİRDİM AMA HALA AYNI SORUN VAR VE GÜN GEÇTİKÇE DAHA DA KÖTÜ OLUYOR.AŞIRI ŞEKİLDE SİYAH DUMAN ATMAYA BAŞLADI VE ÇİĞ BENZİN KOKUSU VAR... gidişinde şimdilik çok büyük bir problem yok ama çalışması berbat diyebilirim.motor da değiştirmediğim hiçbirşey kalmadı ve sanayilerde götürmediğim usta..ama bir allahın kulu anlamıyor  çok kötü durumdayım. yardımcı olur ve sorunu çözebilirseniz çok sevinirim.
GOLF MK1 GTI.
1.6cc
5 NOKTADAN ENJEKSİYONLU
YAĞ SOĞUTMALI...
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

Ynt: GOLF MK1 1.6cc GTI MOTOR SORUNU (ACİL YARDIM...!!!)
« Yanıtla #1 : 10 Temmuz 2007, 08:45:08 »
Merhaba. Öncelikle çalışma sorunu için, kontaktan çekilen bir elektrik kablosu var, onu kontrol ettirebilirsin. Çok inceyse çalışma sorunu yaşatabilir. Benim motor karbüratörlü, aynı sorunlar bende de vardı (hala da var). Enj. sistemini pek bilmiyorum ama varsa avans hortumunu kontrol edebilirsin (yerinden çıkmış olabilir).  Benim aklıma gelenler bunlar. Daha fazla bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir  ;)
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2007, 18:06:00 Gönderen: Firestarter »

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #2 : 10 Temmuz 2007, 10:15:49 »
valla bakılacak çok fazla sey var değiştiğin parcalar sıfırda olsa bozuk olan olabilir aralarında...özellikle bujilerine bak sorun yoksa sıralamalarına baktır kablolarını ölçtür senin sorunun eğer arabanın gidişinde çok düşüş yoksa ateşlemede gibi...arkadaşların maslak vb yerlerde gittiği yerler var onlardan birinede gidebilirsin...konuları bi araştırırsan bulabilirsin...aracı görmeden dinlemeden bir şey sölemek zor açıkcası...bu sırada aracın tek nokta enjeksiyonlu ;)

Çevrimdışı corrado_g60

• Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #3 : 11 Temmuz 2007, 04:04:04 »
çalıştırmak için sürekli marşta tutuyorsun ama motora benzın gelmıyormus gıbı bı problemmı var?

« Yanıtla #4 : 11 Temmuz 2007, 22:19:33 »
çok fazla marşta tutmamın sebebi büyük bir ihtimal benzin ayarı ve basınçla ilgili olabilir. çünkü enjektör hortumlarını değiştirdim ve orjinalden biraz büyük iç çapları. yaptığım araştırmalara göre yine dönüp dolaşıp hortumlara geliyor iş.

Çevrimdışı corrado_g60

• Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #5 : 12 Temmuz 2007, 01:16:53 »
işte butun bunlar o basıncın azlıgından olabılır bence

« Yanıtla #6 : 12 Temmuz 2007, 22:16:52 »
merhaba araban anlattıgına gore hava alıyor bunun sebebı enjektor orınglerı olabılır emme manıfold contası olabılır yada hortumlar emme manıfolduna calısırken benzın dokerek bak bır duzelme varmı bunun dısında dıstrıbutorun catlak olabılır yada araban sentede degıldır benzın pompasının arkasındakı yakıt tutucun pıslıkten gorev yapmıyor olabılır buda degılse dagıtıcının ustundekı ayar vıdasından 4 alyanı kullanarak duzeltme yoluna gıt buda degılse bosch servısıne gıtmelısın
1982 MK1 EG GTİ
1986 MK2 EV GTİ
1983 MK1 DX GTİ 1994 MK3 ABF GTİ MY LİFE GOLF GTİ

Çevrimdışı warlock

Otomobil
    mk1 GL
« Yanıtla #7 : 12 Temmuz 2007, 23:00:40 »
AŞIRI ŞEKİLDE SİYAH DUMAN ATMAYA BAŞLADI VE ÇİĞ BENZİN KOKUSU VAR...

merhaba araban anlattıgına gore hava alıyor bunun sebebı enjektor orınglerı olabılır emme manıfold contası olabılır yada hortumlar emme manıfolduna calısırken benzın dokerek bak bır duzelme varmı bunun dısında dıstrıbutorun catlak olabılır yada araban sentede degıldır benzın pompasının arkasındakı yakıt tutucun pıslıkten gorev yapmıyor olabılır buda degılse dagıtıcının ustundekı ayar vıdasından 4 alyanı kullanarak duzeltme yoluna gıt buda degılse bosch servısıne gıtmelısın

Evt hocam aynı düşüncelrdeyiz.. İlk etapta hava alımı çok fazla gibi geliyor bana... İlk anlattığın olay benimde başıma gelmişti ve emme manifold contası gitmişti...  Sonracıma emme manifoldunun altındada bir takım avans ve hava hortupmları var çıkmış, çatlamış yada yanlış takılmış olabilir....   Sana tavisiyem bir repair kitabı bulup kontrol etmen yada aynısından bi Mk1...  15 gün önce yolda giderken bir tümsekten geçtim araba teklemeye ve rolentide durmamaya başladı bızıklamadığım yer kalmamıştı ama bütün sorun emme manifoldunun giriş kısmındaki gaz kelebeklerin ordaki körüğe giren avans hortumu çıkmış....   Gene küçük bir örnek geçenlerde havalar sıcak kaputun altına dikkat edin diye bi başlık açmıştım... Ordada benim fren hortumum çatlamış ve ordan aldığı hava bile aracımın motorunun rolantisini etkilemişti...
« Son Düzenleme: 12 Temmuz 2007, 23:03:37 Gönderen: warlock »

« Yanıtla #8 : 02 Eylül 2009, 11:38:14 »
selam arkadaşlar.benimde geçenlerde arabam düşük devirlerde teklemeye başladı ve kendini zor toparlar oldu.yüksek gaz verdiğimde araç devir ibresi çok geç düşüyor.araç boşta iken  gaza basmadığım halde ara ara 2000 devire çıkıyor bir süre bekliyor daha sonra düşüyor.manifoldun alt kısmındaki o hortumların ağız kısmı eridiği için conta kısmına tamda taksalar hava yapıyormuş.600 lira dediler parçasına.beyler buna çözüm arıyorum çıkma parçasını 150 liraya bulursun dediler.işin garip yanı lpg li araçlarda(arabam bora) gizli hararet olayı olduğundan bu olaylarla sık sık karşılaşabilirsin dediler.yardımlarınızı bekliyorum.ankarada bu çıkma parçayı ucuz maliyete nerden alabilirim.saygılar.

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
« Yanıtla #9 : 02 Eylül 2009, 16:40:51 »
bendede tekleme oldu karbürator takozunu değişiyorum şimdi birde jikleye giden scak su borusuna pislik gelmiş jikle açmıyordu ondan sende bir baktır jikleye kanka
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

« Yanıtla #10 : 02 Eylül 2009, 20:14:05 »
bendede aynı problem vardı herseyi deişmiştik sorun bujılerde cıktı bosch bujılerde sorun cıkabılıyomus ngk taktık duzeldı

« Yanıtla #11 : 04 Eylül 2009, 11:55:47 »
inşallah bujilerdendir beyler birde şu yedek su bidonunun içindeki su fan açmaya gerek kılmadığı zamanlarda bile çok kaynıyor hararet 90 da sabit kalır iken suyun bu kadar fongurdaması normalmidir saygılar.birde lpg bora kullanan arkadaşlar sizdede bu gibi sorunlar var mı manfoldla ilgili sıkıntılarınız varmıdır ?

« Yanıtla #12 : 04 Eylül 2009, 20:14:04 »
arkadaşlar karbüratör sisteme geçtiğim için bu sorunla ilgili problemim kalmadı yorumları okudum hepsi de olabilecek problemler, yararlı bilgiler var teşekkür ederim...

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
« Yanıtla #13 : 05 Eylül 2009, 07:41:45 »
arkadaşlar karbüratör sisteme geçtiğim için bu sorunla ilgili problemim kalmadı yorumları okudum hepsi de olabilecek problemler, yararlı bilgiler var teşekkür ederim...
Peki carb. sistemdemi PS daha yüksek enj. sistemdemi  ???
ob ein leben nach dem cabrio ist ???