Gönderen Konu: kalorifer peteği  (Okunma sayısı 38300 defa)

Çevrimdışı saydam

• Profili Görüntüle
Ynt: kalorifer peteği
« Yanıtla #28 : 12 Ocak 2008, 10:26:31 »
sakın alimiyum kalorifer peteği alma çok zor ısınıyor!!
sana tavsiyem ustalardan bildiğim kadarıyla ladaların kalorifer peteği ile uyumlu ve daha ucuz

Çevrimdışı derwish

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 13 Mart 2008, 13:41:14 »
arkadaşlar konuyu ben açmıştım ve ilk tavsiyeler doğrultusunda yaptığım işlemler...istanbul dan petek için 30-35 ytl arası fiyat aldım, Denizli de parçacım 45 ytl dedi 40 ytlye anlaştık...tamirci söküp takma işine 40 ytl fiyat çekti... bende 10-11 anahtar yıldız tornavida ile evin önünde söktüm ve taktım yaklaşık bir saat sürdü... ama şimdi başıma gelse en fazla yarım saatte hallederim... hortumları söküp kaydırarak çıkarmak mümkün olmuyor pek, çünkü hortumu çıkarmak için petek ve hortumu tutup çekmek gerekiyor bu işlem için yeterli boşluk yok... benim yaptığım işlem; vites kolunun olduğu orta konsol (4 yıldız baş vida tutuyor) sökülüyor, silecek motorunun olduğu havuz içinde (motor kaputunun altında) kalorifer fanı var 4 adet 10-11 vida ile sabitlenmiş söküyorsunuz petek+fan+yönlendirme kapaklarının olduğu davlumbaz boşa çıkıyor ondan sonra rahatlıkla değiştirip yerine takabiliyorsunuz... yardımcıya bile ihtiyaç duyulmuyor... yalnız bu işlem sırasında hortumların çürük olup olmadığına dikkat edin derim birde elektrik tesisatı kalorifer fanıına giden bira kısa tutmuşlar benimkinde sorun çıkarabiliyor... yani öyle 40-80 ytl tutacak bir işçilik yok bence...

Çevrimdışı fatih_06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 13 Mart 2008, 19:20:35 »
derwish aydınlattığın için teşekkürler :tamamdir ama artık havalar ısındı keşke 1 2 kadar önce söküp taksaydın :)

Çevrimdışı nitro2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 01 Nisan 2008, 18:47:59 »
aksaray daki dükkanın ismini bilen var mı