Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Golf 1 Vites sorunu  (Okunma sayısı 23108 defa)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
Golf 1 Vites sorunu
« : 08 Kasım 2009, 14:17:20 »
Merhaba arkadaşlar geçen sene abim direksiyondayken lambalarda durduk ve birden bire vitesin aşağıya doğru indiğine şahit olduk araba 1 , 2 ye geçmiyodu bu nedenlede 3 le kalkmak zorunda kaldık sonra arabayı sanayiye götürdük viteste arabulucumu ne varmış o düşmüş geri vites bastırarak geçiyodu sonra 1in yanına almışlar ama bu benim hiç hoşuma gitmedi birinci vitese geçirmek çok zor anca ikiye takıpta geçirmek gerekiyor ya 3e yada geriye geçiyor anca şans eseri bazen geçiyor artık bıktım tekrardan geri vitesi bastırarak yapmak istiyorum neler yapılması lazım ve maliyeti ne olur nolur yardım edin  :-[
« Son Düzenleme: 08 Kasım 2009, 14:19:01 Gönderen: gokhanficici »
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Ynt: Golf 1 Vites sorunu
« Yanıtla #1 : 08 Kasım 2009, 16:46:54 »
    Gökhan  , arabulucu dediği  çanak dedikleri olabilir. Bende de 1 ile geri vites ayırımında hafif bi sorun var.  Anlatmaya çalıştığımız eğer o plastik parçaysa  10 lira felan. Beyaz ve siyah bi plastik,mandalina şeklinde tam.O olabilir. Golf 1 vites çanağı diye sor.

« Yanıtla #2 : 08 Kasım 2009, 16:47:46 »
 Ben yanlışlıkla Golf 1 olanını almıştım.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

« Yanıtla #3 : 08 Kasım 2009, 16:58:28 »
Tamam Özgür abi saol bi araştırayım  :tamamdir

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

« Yanıtla #4 : 08 Kasım 2009, 16:58:50 »
Arkadaşlar başka yokmu yorumu yardımı olucak olan  :'(

« Yanıtla #5 : 08 Kasım 2009, 17:10:15 »
Tamam Özgür abi saol bi araştırayım  :tamamdir
  Rica ederim.En kısa zamanda götür , başka arıza vermesin.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

« Yanıtla #6 : 08 Kasım 2009, 17:35:27 »
  Rica ederim.En kısa zamanda götür , başka arıza vermesin.
Yok abi bu vites olayı çok önceden olmuştu ama artık canıma tak etti kalkışlarda 1 arıyorum resmen ya İlker abi bindi ben olmasam yerinden zor kalkardı  :D

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #7 : 08 Kasım 2009, 18:58:40 »
atalyada vardı sıfır almıştım takamadım bi o kaldı zatendeğişmedik:)esinde vardır..

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

« Yanıtla #8 : 08 Kasım 2009, 19:26:07 »
atalyada vardı sıfır almıştım takamadım bi o kaldı zatendeğişmedik:)esinde vardır..
Cem abi esinde varda bu yardımcı olmadı şimdi  :p Bu parçanın ismi cismine ne ne kadardır bu arada büyük ihtimalle ayın 19 'unda İstanbulda olucam bi kaç gün kalabilirm o sırada gezerken senin arabayıda incelerim hem yardımcı olursun o konuda  ;) Ama sen yinede şu parçayı bi tarif etsen kaç TL adı ne  ;)

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #9 : 08 Kasım 2009, 22:50:11 »
mandalina büyüklüğüde bi parça,içerden gördüğün vites kolunun alt kısmında topuz varya onun etrafında göremediğin birde çevreliyen başka bir plastik var.ikisi tek satılıyor sen esine gidice taner abiye söle arasın beni ben anlatayım olmazsa. vites kolu ona takılıyo zaten ;)

Çevrimdışı rsumerkan

• Otomobil
    volkswagen golf mk1 tek kapı dizel
« Yanıtla #10 : 09 Kasım 2009, 00:25:21 »
ben aradığınız parçayı yeni aldım çanak + bulucu kollar + tamir takımı lastikleri toplam 45 lira tuttu değiştirmesini kendim yaptım çok basit vitesler şimdi sıfır magurus vitesi gibi şıkır şıkır
tekrar golf mk1 yeni proje

Çevrimdışı rsumerkan

• Otomobil
    volkswagen golf mk1 tek kapı dizel
« Yanıtla #11 : 09 Kasım 2009, 00:27:10 »
bu arada aradiğın parçanın adı vites kolu mafsalı (plastik)
tekrar golf mk1 yeni proje

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
« Yanıtla #12 : 09 Kasım 2009, 15:33:58 »
gökhan bizim pederin arabanın da o sorunu vardı. 3 kere deiştirdik o çanağı. bilen biri olmadan o deişsede bi faydası yok. peder en sonunda yaptırmıs amcaogluna oldu seninki gibi geçiyo vitesler dedi de ben bakmadım henüz..

« Yanıtla #13 : 21 Kasım 2009, 20:16:09 »
Merhaba arkadaşlar geçen sene abim direksiyondayken lambalarda durduk ve birden bire vitesin aşağıya doğru indiğine şahit olduk araba 1 , 2 ye geçmiyodu bu nedenlede 3 le kalkmak zorunda kaldık sonra arabayı sanayiye götürdük viteste arabulucumu ne varmış o düşmüş geri vites bastırarak geçiyodu sonra 1in yanına almışlar ama bu benim hiç hoşuma gitmedi birinci vitese geçirmek çok zor anca ikiye takıpta geçirmek gerekiyor ya 3e yada geriye geçiyor anca şans eseri bazen geçiyor artık bıktım tekrardan geri vitesi bastırarak yapmak istiyorum neler yapılması lazım ve maliyeti ne olur nolur yardım edin  :-[
[/quote

kardeş benim yeni aldığım arabadada oldu aynı şey sana kısaca açıklayayım o diğer arkadasların dediği çanakla bi ilgisi yok onu eğer aracını vitese geçirdiğinde kol laçka gibi sallanıyosa değişiyosun ve dedikleri gibi 10 tl civarı senin arızan o motor üstünde vites değiştiren parcanın üst kısmında kör tapaya benzeyen 2 tane civata kasaı göreceksin ön cam tarafındakini sök ve onun ucunda bilye gibi birşey var o yenmişse senin vites arızası oluyo işte 1 ve geri vitesin yerleri karıştırabiliyon 2 secenek var ya numunesinle beraber hurdalığa gideceksin yada elektrik kaynağınla erimişse kafasını doldurum eğe yardımıyla bilye gibi yapıp yerine takacaksın he bide o ayar yapılıyo
eğer dediklerimin hiç biri değilse ki  buyuk ihtimal ondan o deiğim civatanın ayarlatman gerekir
En KrAlInIzIn YaPtIğI gİdEr. BeNiM aNcA kOmiĞiMe GiDeR:))