Gönderen Konu: golf 1 modifiye  (Okunma sayısı 7650 defa)

Çevrimdışı musab

• bir gün herkesin vw olacak :))
    • Profili Görüntüle
golf 1 modifiye
« : 30 Ocak 2012, 20:18:00 »
arkadaslar aramızda golf 1 dizel araca motor modifiyesi yapan varmı?
yenı aldıgım 81 md dizel aracımla biraz oynamak istiyorum fakat once tavsıyeleri almak  istiyorum...?

Çevrimdışı eses GTI

• Profili Görüntüle
Ynt: golf 1 modifiye
« Yanıtla #1 : 31 Ocak 2012, 00:16:01 »
hayırlı olsun ben hiç dizelden anlaman motor için bor sistem yağlar at derim 

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #2 : 31 Ocak 2012, 00:28:02 »
Çok kilometre devirmiş bir dizel motora bence hiçbir şekilde tune müdahalesi yapmamak lazım.. En güzeli bakımlı tutmak ve yormamak..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı eses GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 31 Ocak 2012, 00:54:51 »
erşan hocam çok kilometre yapmış yağ yakan basınç değerleri zayıf olan araçlar için mobil 1 yağ çıkarmış mobil firmasısnın yekilisi tavsiye etti özellikle eski tip araçlar için dedi 10W60 sıcakken daha kalın bir tabaka oluyormuş

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 31 Ocak 2012, 01:42:52 »
erşan hocam çok kilometre yapmış yağ yakan basınç değerleri zayıf olan araçlar için mobil 1 yağ çıkarmış mobil firmasısnın yekilisi tavsiye etti özellikle eski tip araçlar için dedi 10W60 sıcakken daha kalın bir tabaka oluyormuş

10 60 kac para pekı bı bılgın varmı ?
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

Çevrimdışı PassatMk2m

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 31 Ocak 2012, 08:39:11 »
arkadaslar aramızda golf 1 dizel araca motor modifiyesi yapan varmı?
yenı aldıgım 81 md dizel aracımla biraz oynamak istiyorum fakat once tavsıyeleri almak  istiyorum...?

Eski nesil bizim kullandığımız dizel araçlara pek bir modifiye ( motor modifiyesi ) yapma olasılığı yok. Sadece yapabilieceğin emme manifold değiştirip ( 1.6 GTİ 1.8 GTİ 8 V ) motorların manifoldları uygun, yerleştirip hava filtresi olayı yaparsın. Sonrasında egzoz manifoldunu değiştirebilirsin ve düz boru çekebilirsin, seni tatmin eder. Açıkcası ben bu şekilde yapmayı düşünüyorum ama ne zaman yapabilirim orası mesele :) Düz dizel motorlar zaten 54 ps olmasına karşın torklu motorlar olduğu için bu uygulamalarla daha zevkli  hale gelebilir.

Eğer düşünürsen böyle uygulamalar yapmayı teknik konuda sana yardımcı olmaya çalışırım.
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2012, 08:44:38 Gönderen: PassatMk2m »

Çevrimdışı musab

• bir gün herkesin vw olacak :))
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 31 Ocak 2012, 21:05:14 »
bende  mekanıkciyim ben basıt degıl biraz daha performanslı bişey dusunuyorum ama once varsa yapan arkadaslardan bilgi almak istedim aracın aslında fazla km yok ama benden onceki sahibi tecrube arabası olarak kullandıgı icin biraz fazla yıpratmıs  :t :t arac yatak vuruyo kısmet olursa 3. ayda motoru indiricem :saygılar

Çevrimdışı PassatMk2m

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 04 Şubat 2012, 11:55:04 »
Bu motorlara performans uygulaması yapamazsın :D sıkıştırma oranları son derece yüksek daha fazla yüklenemezsin.

Mekanikci olman çok güzel kendin söküp yaparsın :D takıl işte fazla teferruatı yok bu motorların sök tak oyna :D

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 04 Şubat 2012, 12:57:39 »

Evet mobil1 güzel ürünler duyuruyor ve yapılan suni testlerde çok başarıla imza atıyor. En son yapılan suni ortamda bir mercedes e 1 milyon km testi yapıldı ve çok büyük bir başarı sergilendi ama işin kötü tarafı doğal testler çok daha yıpratıcı oluyor bu yüzden suni testler sadece gösteri.

Mobil ve Castrol ciddi üreticiler ve geliştiriciler ben uzun zamandır castrol kullanıyorum ve kafam çok rahat en azından motorun fısıltılarına kulak veren birisiyim ve en güzel şarkıyı castrol de alıyorum diğer markalar üzerinde çok fazla deneyime sahip değilim ama amcamda uzun yıllardır mobil 1 kullanırdı ! aklını çeldim castrol magnatech koy birkere dedim onunda 1 ay sonra cevabı baya memnun olduğu idi..  Zaten yıllarca yanlış kalınlıkta yağ kullanımı birde otomatik araç ama genede iyi idare etmiş 220binde araç ama motor istiyor artık bence bir motor ömrü için çok kısa bir oran..

Avrupa da çoğu otomobil tek kullanıcısında 500bin i çok rahat görüyor ama tr de 150bin den sonra motor ya yarım ya tam yapılıyor. Bu yüzden tüketici bilinçlenmeli doğru ürünü kendisi seçmeli. Ama ustala bırakıldımı işler çok kötü. Tamam yazın kalın yağ sıkıntı çıkarmaz ama kışın sorun büyük.
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2012, 13:01:55 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı mustafayns

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 04 Şubat 2012, 13:04:23 »
Erşan abi castrolda bu yagın 10  - 60  varmı yoksa başaka birseri mi kullsanıyorsunuz :saygılar

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 04 Şubat 2012, 13:13:02 »
Ben benzinlide 10/40 dizelde 15/40 kulandım hep ve hiçbir sıkıntı yaşamadım. dizeli aldığımda 20/50 vardı aldığım kişi 2000km de 250-300gram eksiltiyor demişti ama aldığım gibi castol 15/40 a döndürdüm aracı 16bin km kullandım yağ eksiltmedim hiç desem inanırmısın  :tamamdir

Tabi bu benim satın aldığım ve aracın durumunu bildiğim için yaptığım değişimler sizlerin aracınızı bilemem ve yanlış yönlendirme yapıyor olmak istemem ama tek diyeceğim bizim araçların motor yağı benzinlide 10/40 dizelde yazın 15/40 kışın 5/40 a kadar iner..
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2012, 13:16:27 Gönderen: Mk1GTI »