Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: selam golf1 sevenler:)  (Okunma sayısı 19851 defa)

Çevrimdışı escocem

• street racer
Ynt: selam golf1 sevenler:)
« Yanıtla #42 : 31 Ağustos 2008, 19:40:34 »
Cem bugün testini yaptım 60mm ler vardı üstünde orjinal amortisörle beşik gibiydi araç, 40mm Vogtland larla o sorun kalktı ortadan... Benim aracı baya rahatlattı bu yaylar alırken özellik ile sordum amortisör sorun olurmu diye adamlar çok araca taktık sorun olmadı dedi...

Zaten bizim yollarımız için 40mm den büyük yay haram, Böbrek taşı dökecem diyosan 60-80mm takacan bizim burlarda.. :)

60 mm yi orjinal amortisörle nsl kullandın onu kavrayamadım ben,sende spor amorisörmü var.spor amortisör varsa tabiki sekmez.

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #43 : 31 Ağustos 2008, 21:47:46 »
60 mm yi orjinal amortisörle nsl kullandın onu kavrayamadım ben,sende spor amorisörmü var.spor amortisör varsa tabiki sekmez.

Bırak 60 ı bugün önden çıkanı ölçtüm 80mm çıktı... Onunla yolda beşik gibi sallanıyordum alırkende o vardı üzerinde aracı, amortisör tak sorun kalmayacak denmişti aldığım kişi amrtisör takmıştım gene devamdı sonra standart helozona dönmüştüm...   Aracı restore ettikten sonra tekrar bu spor helozonlara döndüm ama geçici olarak... Vogtland 40mm lerde gazlı amaortisör takılı şuan çok güzel...
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #44 : 31 Ağustos 2008, 22:01:26 »
dışarda ölçerek 80 mm olduğunu nsl anladın :)sekme kesin yapar 40 mm ilerde anlarsın ;)çıkardığın helezonla kullandığın amortisör kısamıydı dip görmüyormuydu?benim araçta wogtland ile monroe adventure takılı çift milli gazlı olan modeli buna rağmen sekiyor.senin helezonlar daha oturmadı oturunca sekeceğini kendinde göreceksin zaten.özellikle bozuk virajlarda ön taraf yüke geldiğinde :)
« Son Düzenleme: 31 Ağustos 2008, 22:03:50 Gönderen: escocem »

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #45 : 01 Eylül 2008, 09:07:25 »
40mm yay ın boyu 28cm önler... üzerinden çıkardığım yay 22cm
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #46 : 01 Eylül 2008, 13:37:58 »
onu öle anlıyamazsın her yayın esneme aralığı farklıdır bu sebeble dışarda arabaya takılı olmayan halde ölçümü yanıltıcı olur.bu çok düşük diye söktüğün yaylar işlem görmemiş markalı yaylarmı?

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #47 : 01 Eylül 2008, 14:57:39 »
Valla bilmiyorum cem işlem görmüş gibi durmuyorlar ama baya sert helozonlar... Araçta takılıyken çok sertlerdi arabayı üstüne oturup esnetmesi baya zordu bunlarla...

Söken usta bunlara süper sport amortisör takmadan hiçbi arabada iş görmez dedi...
« Son Düzenleme: 01 Eylül 2008, 15:01:30 Gönderen: Mk1GTI »

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #48 : 01 Eylül 2008, 17:32:26 »
resmi varmı yayların mümkünse,birde markalı mk1 helezonumu onlar yoksa uydurma felanmı mercedesten vb.bana lazım orjinal oynanmamış bir şey 40 mm önlere yetmiyor benim aklımdaki sitile göre.

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #49 : 02 Eylül 2008, 13:09:19 »
resmi varmı yayların mümkünse,birde markalı mk1 helezonumu onlar yoksa uydurma felanmı mercedesten vb.bana lazım orjinal oynanmamış bir şey 40 mm önlere yetmiyor benim aklımdaki sitile göre.

Çıkanlar ve Vogtland 40mm ler arada baya fark var önlerde... Üzerinde marka bişey yazmıyor sadece 80150VA yazıyor...

Çıkan yaylarla 195/50/15 lastiklerde 1 parmak girmiyo çamurluk arasına.. denemelik takmıştım sürtmede yaptırmamıştı.. 175/70/13 lerdede böğle duruyor..

« Son Düzenleme: 02 Eylül 2008, 13:18:22 Gönderen: Mk1GTI »

Çevrimdışı golf-line2

• golf GTD
« Yanıtla #50 : 02 Eylül 2008, 20:02:54 »
abi cıkanlarda spor yay gibi duruyor sanki

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #51 : 02 Eylül 2008, 20:19:44 »
abi cıkanlarda spor yay gibi duruyor sanki

Çıkanlarda spor yay.. Arkalar 40mm ama önler benim için çok kısa ve sert geldi o yüzden değiştirdim...

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #52 : 03 Eylül 2008, 00:41:06 »
önleri wogtlanddan daha fazla düşürsek helezona ihtiyacım var aslında ama çok sertmidir bunlar onu kestiremiyorum.tabi sen kullanmıycaksan:)

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #53 : 05 Eylül 2008, 17:55:26 »
önleri wogtlanddan daha fazla düşürsek helezona ihtiyacım var aslında ama çok sertmidir bunlar onu kestiremiyorum.tabi sen kullanmıycaksan:)

40mm Vogtland lardan baya düşürüyor tabi hali ile sertler tamamen asfalt için çukurlu yolları düşünme bile derim.. Arnavult kaldırımı paket taşlarda böbrek taşlarına faydası var baya bu çıkan helozonların :D

« Yanıtla #54 : 07 Eylül 2008, 12:16:02 »