Gönderen Konu: Golf 1 GTI 1981 restoration  (Okunma sayısı 68625 defa)

Çevrimdışı mk1orj

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf 1 GTI 1981 restoration
« Yanıtla #28 : 01 Kasım 2011, 10:27:05 »
güzel çalısma kolay gelsin
tşkler..

Fero kardeşim kolay gelsin :) MaşaAllah çok güzel oldu .

eyvallah kardeş seninde emeğin var :)

Çevrimdışı mk1orj

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 01 Kasım 2011, 10:31:49 »
bu arada yeni aldığım parçaların birazını buraya ekliyorum..

stickerlar olmadan olmaz :) ve tabi pirelli anahtarlığım...

yeni farlar stoplar..vs.

fitiller vs..

Çevrimdışı mustafayns

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 01 Kasım 2011, 14:13:16 »
Kareş resimlerin görünmüyor icon şekline çıkıyor.. nasıl görebiliriz yada zahmet olmazsa bidaha yüklermisin

Çevrimdışı mk1orj

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 01 Kasım 2011, 14:20:59 »
Kareş resimlerin görünmüyor icon şekline çıkıyor.. nasıl görebiliriz yada zahmet olmazsa bidaha yüklermisin

resimleri yüklediğim serverda şu an sorun var galiba.. az sonra düzelmesi lazim

Çevrimdışı mustafayns

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 01 Kasım 2011, 14:21:56 »
İyi olur dostum teşekkürler...

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #33 : 01 Kasım 2011, 16:14:22 »
deli oldum ben de niye açılmıyor diye. sorun bende mi diye. merakımdan öldüm yahu. herkes iyi süper diyor. mk1 gti sonuçta. kaporta boyadan geçtik k-jet tamirinden bahsediyorsun. nerede bu ustalar yahu biraz kendini tanıt be üstad. neredensin kimlerdensin. nerden gelir nereye gidersin ne yer ne içersin.

kestane kebap acele cevap.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı mk1orj

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 01 Kasım 2011, 16:38:45 »
bu arada diğer boyanan parçalarıda ekliyorum...

bunlarda sıfır parçalar.. ön spoiler ve çamurluk üstü kaplamalar...

Çevrimdışı mk1orj

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 01 Kasım 2011, 16:39:53 »
deli oldum ben de niye açılmıyor diye. sorun bende mi diye. merakımdan öldüm yahu. herkes iyi süper diyor. mk1 gti sonuçta. kaporta boyadan geçtik k-jet tamirinden bahsediyorsun. nerede bu ustalar yahu biraz kendini tanıt be üstad. neredensin kimlerdensin. nerden gelir nereye gidersin ne yer ne içersin.

kestane kebap acele cevap.

serverdaki sorun duzeldi..
ben belçikada oturuyorum.. burda araba restore etmek türkiyeden daha zor, usta sıkıntısı ve fiyatlar problem yaratıyor. işlerin çoğunu kendimiz yapıyoruz.
saygılar..

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #36 : 01 Kasım 2011, 17:03:13 »
evet göründü. fotoğraflara bakarken ağzımın suyu aktı resmen. 41 kere Maaşallah.

öyle sanıyorum ki zaten bitmiş bir çalışma bu şu anda. vakit buldukça resimleri aşama aşama atıyorsun yanılıyor muyum? (aldığın sertifikada aralık 2010 yazıyordu da 2011 içinde bitirmişsinizdir diye düşünerek öyle yazdım)

ellerin dert görmesin. süper ötesi. yalnız benim kafama takılan bir nokta var. araba soyulmadan önce ilk resimde aracın rengi siyah. sonradan çürükleriyle uğraşırken kırmızı? 2 aracın sağlam parçalarından faydalanıp tek araba mı yaptınız? bir detay daha sorayım. helezonlar değişti mi kırmızıya boyandı mı?

elleriniz dert görmesin. helal olsun. sonunu merak ediyorum şimdiden.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı mdsezen

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf mk3 Gti 1997
« Yanıtla #37 : 01 Kasım 2011, 21:00:38 »
maşAllah çok başarılı bir çalışma  :tamamdir

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 01 Kasım 2011, 21:15:08 »
arkadaşım sende bir aralar turbo diesel kırmızı mk1 de varmıydı hatta bi depo dolusu parça  :)  karıştırmıyorsam o arkadaş senmiydin

Çevrimdışı mk1orj

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 01 Kasım 2011, 21:28:15 »
evet göründü. fotoğraflara bakarken ağzımın suyu aktı resmen. 41 kere Maaşallah.

öyle sanıyorum ki zaten bitmiş bir çalışma bu şu anda. vakit buldukça resimleri aşama aşama atıyorsun yanılıyor muyum? (aldığın sertifikada aralık 2010 yazıyordu da 2011 içinde bitirmişsinizdir diye düşünerek öyle yazdım)

ellerin dert görmesin. süper ötesi. yalnız benim kafama takılan bir nokta var. araba soyulmadan önce ilk resimde aracın rengi siyah. sonradan çürükleriyle uğraşırken kırmızı? 2 aracın sağlam parçalarından faydalanıp tek araba mı yaptınız? bir detay daha sorayım. helezonlar değişti mi kırmızıya boyandı mı?

elleriniz dert görmesin. helal olsun. sonunu merak ediyorum şimdiden.

çalışma aslında tam olarak bitmedi... sertefikayı arabayı ilk aldığımda çıkarttırmıştım.. daha sonra üzün bir süre garajda yattı.

arabanın kaporta boya motor vs.. bitti toplama işi kaldı onuda vakit buldukça yapmaya çalışıyorum.

araba siyah.. o kırmızı olan kısımlar  http://www.metaflux.com/products_selected_2.htm#70-58
metaflux Rust-Safe ile kaplanan bölümler..

Corrosion protection:
Test certificate on corrosion protection according to DIN 50021, DIN 53167, DIN 53210 and DIN 53209; results of the salt spray test after 150, 300, 450 and 600 hours and at coating thicknesses of 35, 58 and 70 µm. Stops penetration/migration of rust at incidental cuts.

çok güçlü bir korozyon önleyici boya diyebiliriz...
« Son Düzenleme: 01 Kasım 2011, 21:33:38 Gönderen: mk1orj »

Çevrimdışı mk1orj

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 01 Kasım 2011, 21:46:08 »
ve tabiki bir golf gti'i gti yapan kısım... kendine has kırmızı çerçeveli ön ızgarası !

ızgara orjinal.. plastik kısımlar tamamen temizlendi daha sonra plastik yenileyici bi boya ile boyandı.. aslında tam anlamıyla boya değil sadece plastigi o eski siyah ve yeni görünümüne kavuşturuyor.. çok pis kokuyor ve feci leke bırakıyor :)

kırmızı çerçeve zımparalandı.. astarlandı ve orj. LA3A mars red rengine boyanarak verniklendi.

ve sonuç...

« Son Düzenleme: 01 Kasım 2011, 21:52:30 Gönderen: mk1orj »

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 02 Kasım 2011, 13:31:46 »
hayırlı olsun cok guzel. umarım istediginiz gibi sonlandırırsınız. bu plastik yenileyici malzeme dediğiniz şey, plasti dip denilen malzeme mi oluyor acaba_? değilse tam olarak marka model neyse buraya yazabilir misiniz? benim de o tarz bi ürüne ihtiyacım var da ?_