Gönderen Konu: Golf 1 Cabrio tavsiye.  (Okunma sayısı 8608 defa)

Çevrimdışı mk_ank

• Profili Görüntüle
Golf 1 Cabrio tavsiye.
« : 05 Haziran 2012, 00:39:52 »
Merhaba arkadaşlar bir cabrio alma durumum var piyasası nedir, alırken nelere dikkat etmeliyim, kronik bir sorunu var mıdır?

Çevrimdışı mk2_20v

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf 1 Cabrio tavsiye.
« Yanıtla #1 : 05 Haziran 2012, 00:41:59 »
tentesine dikkat edin  ;)
modelli olursa 90-91 vs tadından yenmez  :)
düzgün modelli dolu bi cabrio benim gözümde minumum 10 lira

Çevrimdışı mk_ank

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 05 Haziran 2012, 01:03:01 »
Dolu'dan kastın nedir kardeş? En dolu ne özellik var mesela? Bir de tente otomatik mi hepsinde?

Çevrimdışı TanerErbay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Haziran 2012, 07:23:30 »
nadiren Tente otomatik. Dolu demek istedigi, ne kadar "orjinal" özellik varsa o kadar iyi anlaminda galba.

Klima, elektrikli camlar orjinal olarakta mevcut. sonradan takilma elektronik malzeme pek olmasin

Cabrio 1993 yilina kadar üretilmistir. Ne kadar yeni ne kadar temiz o kadar iyi

Tente saglam olsun, fazla su almamis, cürümemis, kaza gecirmemis olsun yeter

Her arabada oldugu gibi sasesine alt sacina filan baktir.

temizi bulmak zor, allah kolaylik versin
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2012, 07:25:31 Gönderen: TanerErbay »

Çevrimdışı yusa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 06 Haziran 2012, 21:08:53 »
Fiyatlar en kotulerinde bile 10,500 den basliyor nadiren 8 e hatta 7,500 e bulabilirsin ama den gelmesi lazim bu arada almani siddet ile tavsiye ederim bn aldim pisman degilim gozum baska arac gormes oldu bilirsiniz ki her aracin cabriosu kiymetlisi ve pahalisidir yani turkiyede kac tane golf 1 cabriolet var ? O yuzden fiyatlar pahali ama sonuna kadar da hakediyor ben benimkini 6000 tl ye aldim :) ve gayet orjinal kapi icinde ki naylonlarina kadar duruyordu ama bakimsiz ve curukleri vardi ? Su an restarasyona basladik bana en az bir 6000 tl daha harcatacak ama deger diyorum baska birsey demiyorum

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Haziran 2012, 21:40:21 »
Bence hiç durma al derim Yuşa'nında dediği gibi TR'de kaç tane MK-1 Cabrio var ki ? Bendeki Cabrioyu ben babamdan devraldım ve ilk sahibiyiz 1981 model ve yıllardır sorunsuz biniyorum çokta memnunum dedikleri gibi gözüm başka araç görmüyor ve herkes imrenerek bakıyor şiddetle tavsiye ederim  :sevgi: Bu arada Cabrioların en dolusunda klima-otomatik camlar-yol bilgisayarı-koltuk ısıtma-elektrikli tente-hidrolik direksiyon ve yanlış hatırlamıyorsam airbag ne kadar dolu olursa o kadar iyi  :tamamdir
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı arda_86xxx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 08 Haziran 2012, 17:33:09 »
+1
Fiyatlar en kotulerinde bile 10,500 den basliyor nadiren 8 e hatta 7,500 e bulabilirsin ama den gelmesi lazim bu arada almani siddet ile tavsiye ederim bn aldim pisman degilim gozum baska arac gormes oldu bilirsiniz ki her aracin cabriosu kiymetlisi ve pahalisidir yani turkiyede kac tane golf 1 cabriolet var ? O yuzden fiyatlar pahali ama sonuna kadar da hakediyor ben benimkini 6000 tl ye aldim :) ve gayet orjinal kapi icinde ki naylonlarina kadar duruyordu ama bakimsiz ve curukleri vardi ? Su an restarasyona basladik bana en az bir 6000 tl daha harcatacak ama deger diyorum baska birsey demiyorum

Çevrimdışı hayyam10

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 14 Haziran 2012, 01:37:07 »
 selam  arda  arkadaşım  da yazmış  türkiyede  kaç tane  varki  hele  ful dediğinizden ben hiç görmedim vede duymadım. MK1 de zaten yok.şuanda   türkiyede  tek  özel  yurt dışında yapılmış  bir tanesi bende  daha öncedende  kırmızı 1982 model 1.6 gl  benzin+lpg  lisi var  onu satışa çıkardım  mor olanına biniyorum binicemde.sahibinden comda var ilanım  günde en az 3 kişi arıyor. ama çoğu ölücü.bendede  ölü fiyatlı MK1 yok değerini bileene  diyede belirttim zaten.resimlerinide  burada  yüklerim. sorunsuzu varsa al  yoksa  sanayiden çıkman zor olur  eğer  sanayide tanıdığın yada bu işleri bilmiyorsan işin zor yani.birde  eğer gerçekten sorunsuzunu bulursan  yıllarca  zevle binersin.http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-ozel-olmasi-bir-avantaj-56167982/detay/
çakal   gibi   dostun   olacağına    aslan    gibi    düşmanın  olsun.

Çevrimdışı hayyam10

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 14 Haziran 2012, 01:42:41 »
kırmızı olanın ilanını vereyim burdan incelersiniz. herkese  sevgilerle.http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-ozel-olmasi-bir-avantaj-56167982/detay/ resimlerini burdan yükliyemiyorum  eror  diyor.
çakal   gibi   dostun   olacağına    aslan    gibi    düşmanın  olsun.

Çevrimdışı fotorite

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 16 Haziran 2012, 23:27:21 »
Merhaba, öncelikle sunu söylemeliyim ben 7 ay önce mk1 cabrio aldım. Burda en büyük bağlayıcı unsur bu arabaya ne kadar bütçen var. Çünkü bu islerde sınır yok. Mk1 cabrio akmak icin ornegin 9000 lira ayırdıysan ve bahsi gecen modeli yüksek full bir araç arıyorsan yıllarca arar durusun. O yüzden bütçeni netlestir bütçene uygun bir cabrio illaki bulursun.
Ben aldım çok sıkıntısı yoktu ama biraz bütçe ayırdım şimdi komple elden geçiriyorum ve büyük paralarda harcamadan.
Bu benim ilk mk1 im ve aldığıma çok memnunum ve her parçasını çok ucuza bulabiliyorum.

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #10 : 17 Haziran 2012, 00:48:37 »
Merhaba arkadaşlar bir cabrio alma durumum var piyasası nedir, alırken nelere dikkat etmeliyim, kronik bir sorunu var mıdır?

İşin zor.. Cabrio da model yılı motor ve elektrik aksamı ile alakalı bir durum..  78-84 arası mk1 motoru ve elektrik tesisatı, 85-89 arası mk2, 90 ve 93 arası mk3 sistemi kullanıldı.. Cabrioda GTI olsun diyorsan modeli düşük alman gerek 1,6 ve 1,8 K-jetli roket modeller. Sonraki yıllarbaz motor baz performans.

TR de düzgün cabri dersen şuan sahibindende 10 bi ve üstü rakamlar çekiyorlar ama inan bana 5-6 den fazla edicek durumda değiller hatta bikaçtanesi var artık yollardan alınması bile gerek..

Mk1 cabri olucaksa orjinal olmalı ve öyle üstten sıvacı usulü işler yapılmış olmamalı. Sonuçta bu araç cabrio eli yüzü ya çok düzgün olacak yada at çöpe gitsin olacak..

Yorum ve fiyat vereyim gerisi yalan..

Ölmüş 3000TL anca..
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-1-6-cabriolet-golf-Volkswagen-89065670/detay

Güzel duruyor soldan kazası var taze ama canlısı nasıldır bilinmez, Fiyat her aya değişiyor buda sanırım paso jant değiştirdikleri için. 8000-9000 resimlerden ederi var :)
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-orjinal-mk1-83812972/detay

Çok işler var çok içi alanı dışı bakanı yakar hersene boya çatlağı yamattırır hali var.. Gidip bakamaya tenezzül bile ettirmez.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-en-yenisi-80396433/detay

Kötü işçiliklere ve yıpranmalara maruz kalmış döşemeler bitik bıranda el yapımı bu fiyatta satılması çok zor..
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-ozel-olmasi-bir-avantaj-56167982/detay

Jantlar ve marşbiyeller atılıp tamponları takıldımı güzel bir cabrio olur fiyattada anlaşılırsa ben 9000 veririm bu araca..zaten jant lastiği satana bırakıcaz :)
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-made-in-ekim-ozel-53272446/detay

Cabrio olayında pusuya yatmak lazım elinizin altında hemen en az 9000- 10000 olacak ve düşen civcive koşarak gidip alıcaksınız.. Elimde param var ama bende düşenlere gidip alamıyorum elimdeki mk1 i çıkarmadan sonra evde harp çıkacak :D
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı STAK67

• Volkswagen Türkiye - 2
  • Hasan Ali
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 1 Cabriolet
« Yanıtla #11 : 20 Haziran 2012, 01:25:08 »

Güzel duruyor soldan kazası var taze ama canlısı nasıldır bilinmez, Fiyat her aya değişiyor buda sanırım paso jant değiştirdikleri için. 8000-9000 resimlerden ederi var :)
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-orjinal-mk1-83812972/detay

bugün gittik baktık araca pek iç açıcı değil 10.000e düşürdük fiyatı ama yok yani motorda deli gibi üfleme var altan langır lungur ses geliyo sekman sesi gibi bişeyler var sağ arka tarafı vurmuşlar

araçta değişen yok deniyor ama sağ taraf komple giydirilmiş olabilir :) birbilene baktırdık böyle bir sonuç çıktı

Çevrimdışı mk_ank

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 20 Haziran 2012, 09:54:59 »
Anlaşılan temiz bulmak hayli zor.. Sıkıntı ya.. Güzel araba ama hakikaten sıkıntı..

Çevrimdışı mk2_20v

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 21 Haziran 2012, 00:47:59 »
bi aracın sağ tarafı başka neden gri renkte olabilirki ?  ;)