Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Golf 1 almayı düşünüyorum.Üstün bilgilerinizle beni aydınlatırsanız sevinirim.)  (Okunma sayısı 33905 defa)

Arkadaşlar golf1 almayı düşünüyorum . Öğrenciyim :D Az yaktığını filan söylediler bende hemen araştırmaya başladım kime sorduysam az yakar çok kaçar dediler. Golf1ler gerçekten çok hoşuma gitti ama modelleri biraz eski sanki :D Daha doğrusu eski araba çok masraf çıkartır başına diyen arkadaşlarım var . Öğrenci olduğum için benim için önemli bir husus . Hergün okula gidiş için 100 kmden fazla yol gideceğim için ne kadar yaktığıda çok önemli . Aydınlatırsanız sevinirim . Bide şu aracı beğendim ne dersiniz ? http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-1975-model-mat-siyah-1,4-golf-103266670/detay/ Şimdiden teşekkür ederim .
Burada bir mesaj olması gerekiyor .

Çevrimdışı 3-rcn

• Otomobil
    Golf Mk1
  • Mk1 Forever
Eski illa sorun cikarcak diye bakma duzenli bakimini yaparsan uzmezsen oda seni uzmez dizel 1.6  ve 1.1 benzinli var ikiside azyakiyor benzinliyi hesaplamadim ama dizelle 20 tl ile tam 92 km yaptim mazot bitti yolda kaldim :)
Fuck You New Model Cars I'm riding Mk1

Çevrimdışı 3-rcn

• Otomobil
    Golf Mk1
  • Mk1 Forever
Bude golf 1 lerde 1.400 motor yok 1.300 ve 1.500 var
Fuck You New Model Cars I'm riding Mk1

Abi düzenli bakımını yaparım arabayla uğraşırım da bana 20 krş ve altında yakar dediler bende heveslendim :D İlandaki golf 1,3 gazda ne kadar yakar ki ?
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2013, 14:34:24 Gönderen: AhmetÇetinarslan »

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
Abi düzenli bakımını yaparım arabayla uğraşırım da bana 20 krş ve altında yakar dediler bende heveslendim :D İlandaki golf 1,3 gazda ne kadar yakar ki ?

20 kurus altında mı :) eskiden di onlar

sunroof orj sıkıntı olabilir

renk mat ruhsata işli değilse çıkarması zahmet ve arabanın saklı kusurlarını gösteri çıkardıgında ( macun pas çürük )

4 ileri vitesse yaklaşma

çürüğün fazla olma ihtimali var

biraz daha güncel model olan mk2 tek kapı olanları tercih edebilrsin düz dizel veya lpg li
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Öğrenci olduğum için fazla bi tercih şansım kalmıyo :D Gaz konusunda hayal kırıklığına uğradım :D Tahminen ne yakar peki ?
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2013, 15:26:11 Gönderen: AhmetÇetinarslan »

Çevrimdışı fhrttn

• Otomobil
    dizel golf mk1
nizam kardeşime katılıyorum mk2 bakarsan daha iyi olur mk1 lerde aşırı derecede gizli çürük olma ihtimali çok yüsek . bende mk1 kullanıyorum ama bayağı bakım yaptım.uğraşması zevkli ama bi öğrenci için masraflı ve sinir bozucu olabilir çok temizini bulursan sıkıntı yaşamazsın.
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2013, 15:38:37 Gönderen: fhrttn »

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
Öğrenci olduğum için fazla bi tercih şansım kalmıyo :D Gaz konusunda hayal kırıklığına uğradım :D Tahminen ne yakar peki ?

simit depo bir lpg tankı oldugunu düşünürsek simit depo 35 lt   lpg litresi istanbulda 2,80 : 98 tl depon dolar karbüratör olacagından yakıtın fazla olacak takribi 300 ile 350 km yol yaparsın günlük 100 km yolum var diyorsun buda sana sıksan 4 gün eder gidip gelmek için ögrenci adam için 4 gün için 100 tl yol parası vermek ? mantıklı mı değil mi vergisi sigortası bakımı vs ayda 3000 km yol yapacaksın 4 ayda bir bakımı olacak birde muayene girerse araya muayeneden geçmek için para harcayacaksın vs

bence ögrenci için lüks + aileyi nasıl ikna edeceksin
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Ahmet ben 1.6 duz dizel mk1 kullaniyorum.benim aracimin motor,pompa, enjektor durumu iyi. Gerekli bakimlarinida yapiyorum.sehir icinde ortalama 20 krs yakiyor pro dizelde. Ama benim bulundugum sehir düz ve dur kalk olayi cok fazla yok. Bir arkadasim 1.3 lpgli kullaniyor. Oda 30 krs yakiyor kilometrede. Dizelin gurultulu oldugu dogru fakat sadece sogukken ve rolantideyken. Seyir halindeyken şahinden fazla gurultu cikarmaz.Ben 6 ay kadar bu arabayi aradim inan cok yere gittim bakdim. Senin soyledigin butceyle duzgun bir dizel 5 vites bulman cok zor. Butceyi biraz daha arttirabilirsen 1.6 dizeli öneririm.sakin yanlis anlama dizel kullandigim icin onu anlatiyorum. Diger arkadaslarda kendi tecrubelerini anlatiyorlar. Bu forumda gercekden cok cok bilgili arkadaslar abiler var.ins istedigin gibi bi golf bulursun.

Abi 1.3 motor lpgde nasıl 30 krş yakıyor ? Arkadaşımda 2.500 motor opel omega var o 30 krş yakıyo abi :D Bide ben dizel kullanmayı sevmiyorum öğrenci olduğumuz için gaz biterse benzine geçişimiz olsun yolda kalmayalım :D :D :D

Eyvallah abi  :) ama daha çok sizin önerdiğiniz bi araç varsa onları görmek isterim daha doğrusu ben temiz golf bulamadım nette pek fazla ilan yok . Nakit 5500 filan var . 500 alım satım vs. işlerine çıktığın zaman 5000. e çok bi ilan yok :) Önerdiğiniz bi ilan olursa görmek isterim :)
85 tlmi ne devir işlemi trafik sigortasında kredi kartına 12 taksit yaparsın belki arkadaslar çek git başka yere diye kızcaklar ama :D yakıtı üzmesin bakımı masrafsız olsun diyosan bi lada samara al öğrenciye daha uygun yada mk2 lere bak şahin doğan kadr basit değil çünkü mk1ler gerçekten ilgi isteyen ve ilgiyi hakeden arabalar benim gözümde tıpkı vosvoslar gibi :)
WOLFSBURG STYLE ;)

ahmet kardeş ben ercan abinin dediklerine kefilim dizel diye ezme ilk viteslerde güzel torkları vardır ve hafif bir arabadır mk1 güzeldir yani :) biraz ilk rölantide dedikleri gibi gürültülü çalışabilir motor ısındıktan sonra bi sıkıntı yok zaten zamanla alışırsın o sese güzel gelir kopamazsın dizelin ciğerli sesi vardır kulağa hoş gelir sana tavsiyem sende benim gibi öğrencisin benzinliden uzak dur derim üzer öğrenci adamı ama dizel öyle değil sen 100 km yol gidicem demişsin dizel 5 tl yakar hadi bilemedin en kötü 6.5 7 olsun ama lpg öyle değil düşün derim tekrardan :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-temiz-sorunsuz-golf-1-107794255/detay/
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2013, 22:27:25 Gönderen: İtalyanKesim »

85 tlmi ne devir işlemi trafik sigortasında kredi kartına 12 taksit yaparsın belki arkadaslar çek git başka yere diye kızcaklar ama :D yakıtı üzmesin bakımı masrafsız olsun diyosan bi lada samara al öğrenciye daha uygun yada mk2 lere bak şahin doğan kadr basit değil çünkü mk1ler gerçekten ilgi isteyen ve ilgiyi hakeden arabalar benim gözümde tıpkı vosvoslar gibi :)
Güzel söyledin ama kredi kartı kullanmıyorum abi :) bide ben ankaradayım burda satılık golf1 yok büyük ihtimal başka şehirden getircem gaz parası filan herşeyi düşünüp öyle yazdım ben . Çok istekliyim inş. golf1 e beklediği ilgiyi vericem abi :)

ahmet kardeş ben ercan abinin dediklerine kefilim dizel diye ezme ilk viteslerde güzel torkları vardır ve hafif bir arabadır mk1 güzeldir yani :) biraz ilk rölantide dedikleri gibi gürültülü çalışabilir motor ısındıktan sonra bi sıkıntı yok zaten zamanla alışırsın o sese güzel gelir kopamazsın dizelin ciğerli sesi vardır kulağa hoş gelir sana tavsiyem sende benim gibi öğrencisin benzinliden uzak dur derim üzer öğrenci adamı ama dizel öyle değil sen 100 km yol gidicem demişsin dizel 5 tl yakar hadi bilemedin en kötü 6.5 7 olsun ama lpg öyle değil düşün derim tekrardan :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-1982-golf-mk1-gti-komple-sifirdan-toplandi-110162677/detay
Dikkate alıcam kardeş bi bakalım :) Jantlar 10 numara bu arada :D