Gönderen Konu: golf 1 alırken dikkat edilecek hususlar  (Okunma sayısı 27681 defa)

Çevrimdışı G60

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
Ynt: golf 1 alırken dikkat edilecek hususlar
« Yanıtla #56 : 08 Ekim 2007, 17:35:03 »
1.6 16v?
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı cHaMeLeOn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 08 Ekim 2007, 19:17:44 »
escocem hiç iç açıcı konuşmuyorsun :) neyse gülü seven dikenine katlanır.  ön takımın ve egzostun bakımını yaptırabileceğim iyi bir tamirci biliyormusunuz istanbulda?

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 08 Ekim 2007, 22:52:44 »
benim konuşmamla alakası yok malum benzin pahalı napalım :)antalyadayım ben...

Çevrimdışı cumhur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 09 Ekim 2007, 21:52:12 »
Bir mk1 de ben aldım.Araç bir yıldır kullanılmamış ve servise çektim.Pistonlar yamulmuş.Conta yakmış.Mk 1 le tanışmam bu acıyla başladı ama bu araca aşığım.Yaşamıma farklı bir titreşim getirdi.Sorunsuz olarak toplayıp yürütebilirsem.Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.Dilenci Fatih..

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 09 Ekim 2007, 23:44:32 »
Ben de aracımı hiç bakırmadan aldım Allah'a şükür mekanikte bir problem çıkmadı.
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 10 Ekim 2007, 00:05:01 »
Bir mk1 de ben aldım.Araç bir yıldır kullanılmamış ve servise çektim.Pistonlar yamulmuş.Conta yakmış.Mk 1 le tanışmam bu acıyla başladı ama bu araca aşığım.Yaşamıma farklı bir titreşim getirdi.Sorunsuz olarak toplayıp yürütebilirsem.Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.Dilenci Fatih..
aramıza hoşgeldin aracında hayırlı olsun kazasız belasız binmeni dilerim...aldığı araçlarla ilgili yorum yapan arkadaşlara bakılırsa 0 masrafla mk1 alan bir tek ben olmuşum ozaman :)aracın resimlerini bizlerle paylaşabilir sıkıştığın noktalarda soru sorabilirsin..

Çevrimdışı Firestarter

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 10 Ekim 2007, 22:09:37 »

Hoşgeldin ve hayırlı olsun. Resimleri varsa yollayabilirsin. Allah kaza vermesin.

Çevrimdışı warlock

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: mk1 GL
« Yanıtla #63 : 11 Ekim 2007, 16:02:27 »
1.6 gti 16 v enjeksiyonlu ne kadar yakar tahminen arkadaşlar? şimdiden kara kara düşündürüyo yakıt beni :)

Evt sakin kullanımda bendeki 1,6 GTI düzgün ayarlı iken 100-120km hız la 180-190ykr yakıyordu uzun yolda özellikle otobandada 350ykr geçmedi.. araç yapıldıktan sonrada gene burdaki almancı ustama gidim son ayarlamaları yaptırıcam gene bu değerleri tutacaktır...   Ama bizim araçlarda en önemli 3 nokta emme, egzost ve enjektor kısımlarından en küçük bir kaçak aşırı yakıt israfına yol açıyor...

Çevrimdışı cHaMeLeOn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 17 Ekim 2007, 17:50:11 »
arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var. yardımcı olursanız sevinirim.
alacağım mk1 gti 81 modeli motor silindir alt bloğunda çatlak varmış tamirci maksimum 700 ytl masrafla olur diyor. sizce olurmu yoksa daha sonra tekrar masraf çıkarırmı. bu arada problemsiz olacaksa ben 700 ytl vermeye razıyım. çok acil yardım edersen minnettar kalırım.

şimdiden sağol

Çevrimdışı Firestarter

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 17 Ekim 2007, 17:57:27 »
alacağım mk1 gti 81 modeli motor silindir alt bloğunda çatlak varmış tamirci maksimum 700 ytl masrafla olur diyor. sizce olurmu yoksa daha sonra tekrar masraf çıkarırmı.

Bana göre pek sağlıklı olmayabilir. Bana kalırsa yenisini bulabilirsen daha iyi olur.

Çevrimdışı warlock

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: mk1 GL
« Yanıtla #66 : 17 Ekim 2007, 18:03:07 »
alacağım mk1 gti 81 modeli motor silindir alt bloğunda çatlak varmış tamirci maksimum 700 ytl masrafla olur diyor. sizce olurmu yoksa daha sonra tekrar masraf çıkarırmı. bu arada problemsiz olacaksa ben 700 ytl vermeye razıyım. çok acil yardım edersen minnettar kalırım.

şimdiden sağol

Valla çıkma blok bak hurdacılara yada aksaraya bi sor belki stoklarında olabilir...  Yapan ustaya göre değişir blok tamiri mesala tr de çok sağlam bu işçilikleri çanakkale/Çan da yapıyorlardı... Bundan 10 yıl önce 65 model bir mustang a blok tamiri yaptırmıştık orda 6 silindir düz sıralı motor  otomatik aletti hala sorun çıkarmadı araç...