Gönderen Konu: golf 1 alırken dikkat edilecek hususlar  (Okunma sayısı 27685 defa)

Çevrimdışı warlock

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: mk1 GL
Ynt: golf 1 alırken dikkat edilecek hususlar
« Yanıtla #28 : 05 Ekim 2007, 23:00:59 »
:D evt plakadan...  Alma sakın demiyorum... Yakınsa git bir bak arabaya güzel bir işçilik yapıldıysa sorun olmaz... ben almaya gittiğim zamanda 3500ytl lik değil 1000 ytl lik bir araçtı o ve kafadan 4000ytl masraf vardı...
« Son Düzenleme: 05 Ekim 2007, 23:05:10 Gönderen: warlock »

Çevrimdışı chill

• Bal Kokar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 05 Ekim 2007, 23:13:44 »
vazgeçtim.boyanıp hataları kapatılmış bir araçtan neler çıkabileceğini tam olarak kestirecek kadar iyi bir usta bulamadım daha :(
ASIL AZMAZ BAL KOKMAZ KOKARSA YAĞ KOKAR KÖKÜ AYRANDIR!

Çevrimdışı warlock

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 05 Ekim 2007, 23:15:31 »
Hakan bak ben caydırmış gibi olmasın, bana denk geldiğinde karanlıktı araba, bence bir bak... Dediğim gibi emek verilmiş bir araçsa alınır... Biliyorsun benim araçta pert çıktı kazınınca, halbuki bende ne vaadlerle almıştım bendeki aracı hemde 2 sene önce 5000ytl ye ama sadece mekanik aksamına vermişim o parayı gerisi hikayeymiş mesala, ama bende 2 golften 1 golf yaptım oldumu oldu ama bende sadece büyük bir üzüntü bıraktı...   Ve arabayı aldığım kişi bana dese erşan bende gerçekten sıfır bir golf var alırmısın isterse bedava desin benim ticaretim bitmiştir....
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2007, 00:02:35 Gönderen: warlock »

Çevrimdışı chill

• Bal Kokar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 05 Ekim 2007, 23:53:37 »
 ;D ;D ;D ;D kusura bakma sana değil ilana gülüyorum.ilk bakmaya gittiğim araçtı bu.araç 1,6 110bg iç döşeme haşat.o vatandaşın hiç bir araba hakkında hiç bir bilgisi yok.aracı draglara hazırlayacak ne bilgisi var ne parası.zaten taktığı jant lastiğe bakarsan pek birşeyden anlamadığını görürsün ;D ;D ;D asıl bomba şimdi geliyor.alman otoban polislerinin kullandığı 130bg lik bölüm var ya tamamen BENDEN alıntı. ;D ;D ben o zaman bu vatandaşa oettinger motormu diye sormuştum ( o zamanlar benimde fazla bilgim yoktu mk1 gti hakkında,sizlerin sayesinde bir yerlere geldik çok şükür),adam anlamayınca alman polislerinin otobanlarda o zamanın hızlı araçlarını(mercedes-bmw gibi)kovalamak için hazırlanmış bir model olduğunu söylemiştim.adam aynen almış yaa ;D ;D başka bir sürpriz bilgi daha.adam arabayı keçiörende bir su bayiliği alabilmek için satıyor..biraz sıkıştırayım sanırım aracı 5000-5500ytlye alırım.aracın üstüne kötü bir boya ve cila atmışlar.ben baktığımda cila kavlamış soyulmaya başlamıştı.ben bu aracı unutmuştum yaa.

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 05 Ekim 2007, 23:57:08 »
ilandan bile bu yeşilin alınmayacağı belli aracın arkası çok yüksek atmmış bi terslik var diğer taraftan adam gibi arabanın gözüktüğü foto yok..aracına güvenen kişi her acıdan foto koyar ilanında..bende zamanında satışa çıkardım aracımı arka dodikleri boyasız olmasına rağmen komple foto koydum..anlayan adam bi boyayla aracın tıss tıss binilcek bi araba olcağını tahmin eder bu fotodan...eski araç almak başlı başına sorun malesef resimlerdende çok net yardımcı olmak mümkün değil malum...gene anlamda aracın her yerinden ufak tefekte anlayan birisiyle sectiğin araçlara baksan sağlıklı olur...sanayiden çok iyi tanıdık olmadıkca bi ustya gidipte bu araç nsl usta bi bak deme...adam sorun görse özellikle sağlam al diyor nasılsa bana yaptırcak güvendiği kişi bnmki bana geldi sormaya diyor böle serefinden yoksun insan kılıklı paragözlerle dolu sanayiler artık malesef...inan sırf bu ustaların elinden tamamen kurtulabilmek için ve bilgileri uygulamaya dönüştürüp kendi kendime motor işinide yapabilmek adına kepez belediyesinin motor kursuna kayıt olcaktım süresi uzun olduğu için gidemedim..bizler gibi hastalık bulaşmış birisi olmadıktan sonra kolay kolay tam masrafsız bir araç bulabileceğini sanmıyorum....bizlerin araçlarında bile yeri geliyor zamansızlıktan,imkansızlıktan,parasızlıkta yada bi süre sonra yapacaklarımın hepsini bir yapayım gibi mantıklarla mutlaka masraf edilecek konular oluyor...

Çevrimdışı warlock

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 05 Ekim 2007, 23:58:19 »
YA satılık ilanına bak sanki sıfır araba satıyor gibi demi ben bu zihniyeti anlamıyorum kardeşim hurda arabayı bile allayıp pullayıp satan milletiz biz işte... ama birileri buna dur demeli artık... Avrupada bu satışı yapan kişi kafadan 20000€ ceza yer ama bizde 640*480 3 foto koy istediğini yaz satılık temiz araç sonra almaya git adamı dövmeden geri gelemessin...

Çevrimdışı chill

• Bal Kokar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 06 Ekim 2007, 00:13:15 »
''şerefinden yoksun ,insan kılıklı paragözler'' abi ben bu kadar edepli bu kadar oto kontrollü ve bu kadar içten bir forum sitesi görmedim daha.cem allah senden razı olsun.sen beni güldürdün allahta senin yüzünden gülücükleri eksik etmesin inşallah. :)tanışma şansımız olmadı ama antalyalı olduğundanmıdır bilmem çok sempatik biri gibi geldin bana.bir gün hepinizle tanışırım inşallah

Çevrimdışı chill

• Bal Kokar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 06 Ekim 2007, 00:21:49 »
aslında şimdi hatırlıyorumda o yeşil gtı fenada değildi haa.motoru ve şasisi oldukça iyi durumdaydı.sadece döşeme ve boyası kötüydü.aracın arkası eskiden şahincilerin yaptığı gibi yaya bir parça konarak özellikle kaldırılmış.lastiklerde uydurma olduğundan arabayla hiç bir alakası olmadığından bijon kafaları dışarıda kalmış ve bunun için flanş(sanırım spacer da deniyo)takmışlar.ondan öyle dışarda duruyor.yalnız nasıl bir bijonsa ona rağmen kafaları 2-2,5cm dışarda duruyordu ;D.aslında onu götürsem de bir göstersem ustalara.yalnız üye olduğumdan bu yana yzıyorum,varmı ankarada iyi bir usta bilen diye ,hiç kimse cevap yazmıyor.o aracı 5-5,5' alıp kendi zevkime göre 2,5-3000 ytl harcasam süper olur aslında.

Çevrimdışı chill

• Bal Kokar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 06 Ekim 2007, 00:24:08 »
''şerefinden yoksun ,insan kılıklı paragözler'' abi ben bu kadar edepli bu kadar oto kontrollü ve bu kadar içten bir forum sitesi görmedim daha.cem allah senden razı olsun.sen beni güldürdün allahta senin yüzünden gülücükleri eksik etmesin inşallah. :)tanışma şansımız olmadı ama antalyalı olduğundanmıdır bilmem çok sempatik biri gibi geldin bana.bir gün hepinizle tanışırım inşallah

cem darılmadın inşallah. söylediklerin hoşuma gittiği için yazdım.

Çevrimdışı chill

• Bal Kokar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 06 Ekim 2007, 00:29:01 »
çok soruyorum biliyorum ama bişey daha sorucam.k-jetronic motor nedir .nasıl anlaşılır.enjektörlü tüm gti motorları (yani eg kodlu olanlar)k-jetronic midir.

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 06 Ekim 2007, 00:53:15 »
cem darılmadın inşallah. söylediklerin hoşuma gittiği için yazdım.
estafurullah arkadaştaydım eve geldim o arada yazmışsın :)

Çevrimdışı warlock

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 06 Ekim 2007, 15:49:47 »

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 06 Ekim 2007, 16:39:27 »
ilandan göründügün de araç 5.000 ytl eder gibi görünüyor ama, görüp değerlendirmek lazım eski araç alındığında ersan abi ve cem kardeşimizin dediği gibi yanına çakal olmayan gvenebiliceğin insanlar alacaksın
vw grubunun eski araçları güzeldir sağlamdır pırlanta gibidir.... ama işlemesini bilene pırlanta olur..

Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı warlock

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 06 Ekim 2007, 17:18:19 »
Türkiyede eski yada yeni araç alırken en büyük sıkıntı satan çoğu çakallık peşinde.... Misal arabasındaki çoğu sorunu gizlemek için kaba taslak macun yada izole malzemesi kullanıyor ve üstüne boya atıyor... Kimileri okadar ileri gidiyorki aracı kendisi zımparalayıp sprey boya ile komple boyuyor alırken size gıcır gıcır araç satıyor...  Ama aldıktan 2 ay sonra hatalar başlıyor araçta....    Sanayiye çok sık giden birisiyim ve en yakın arkadaşım boyacı inanırmısınız araba satmak isteyenler tarafında okadar güzel para kazanılan bir meslek olamaz.... Adamlar arabayı getiriyolar perti çıkmış macunla kapatılıp bir boya atılıyor sanki komple yapılmış araç...   Karoserde çürük yerleri bile ya macun yada anadol kaportasının malzemesinden onarıp hallediyolar....  Bagaj ve Motor içindeki çürükleride okadar güzel gizliyolarki olmaz böle bişey....   En komiğime giden bir olayda ve düşündümü belki bu aracı alcak kişiye facia bile yaşatabilir...  Bir Twingoya yapılan uygulama idi... Sağ tekerden kaldırıma çarpmış ve travelsin değişmesi gerekiyor ama adam bu aracı sattık değiştirmem gizleyelim diyor kaportacıya, kaportacı ark abi yapma gözünü sevim teker arkaya sürtüyor travels değişmeden olmaz desede adam çamurluğu açtırıyor tekerlek sürtmemesi için ama aracın travelsi yamuk ve yolda bir çukura girse sonu kötü olan bir durma bile girecek araba....   Yani bizim trfikte dolaşan çoğu aracımız aslında potansiyel bir tehlike arz etmekte bu para kazanma hırsı bürümüş satıcılar yüzünden....   

Bide yurdışındaki duruma bakalım adamlar nasıl netten araç satıyolar... buyrun bazı linkler...
http://cgi.ebay.de/VW-Golf-1-cabrio-karmann-98ps-bj-1990_W0QQitemZ180163649414QQihZ008QQcategoryZ9873QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
http://cgi.ebay.de/Golf-4-GTI-1-8T-inkl-Navi-und-17-Zoll-Alufelgen_W0QQitemZ110176907072QQihZ001QQcategoryZ9873QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
http://cgi.ebay.de/Golf-2-1-8-GT_W0QQitemZ320165066365QQihZ011QQcategoryZ9873QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Sistem okadar güzel kurulmuşki eğer ilanda aracınızın bir kusurunu bildirmeden satar ve 1 hafta içinde bu sorunu alıcı farkedip şikayetçi olursa ceza okadar ağırki adama gidip resmen sıfır bir araba alırsınız....
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2007, 17:30:03 Gönderen: warlock »