Gönderen Konu: Fren merkezi hakkında ?  (Okunma sayısı 2921 defa)

Çevrimdışı mustafayns

• Profili Görüntüle
Fren merkezi hakkında ?
« : 27 Şubat 2012, 14:38:42 »
Arkadaşlar bir sorum olacak  ana merkeze baglanan, tekerlere giden fren boruların  baglantılarının  dogru baglanış şekli nasıl ?
Ben iki çeşit gördüm 1.si merkezin ön tarafının ön tekerlere baglamışlar mekezin arka çıkşlarını arka tekerlere baglamışlar, 2.si merkezin ön tarafından 1 çıkışı öne diger çıkışı arka teker hidrolik borusuna baglamışlar yani çapraz baglantı yapmış diger 2 boruyuda aynı şekilde çapraz  olarak baglamışlar ,
Acaba 1. baglantı şeklimi dogru 2 .anlattıgım baglantı şekli dogru(çapraz baglantı) her ikisini  mk1ler de gördüm acaba dogrusu hangisi diye merak ettim
ona göre dogrusu hagisiyse  o şekilde baglayalım ... :saygılar

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
Ynt: Fren merkezi hakkında ?
« Yanıtla #1 : 27 Şubat 2012, 20:50:43 »
Doğru olanı çapraz bağlantı.. 2 pompa odası vardır merkezde eğer düz bağlantı yapılırsa ön odanın arızalandığını düşünmek bile istemiyorum o yüzden çapraz bağlanıyor diye biliyorum bizim araçlarda.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı omertek

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 27 Şubat 2012, 20:57:26 »
İlginç bende boruları yenileyecektim yaparken  bir kontrol edeyim bari.Teşekkür ediyoruz  Erşan bey  ;)
1993 RENO TOROS
2000 SEAT CORDOBA 1.6 SXE
1980 VW  MK1 GOLF LD

Çevrimdışı eses GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Şubat 2012, 00:07:08 »
evet çapraz bağlanıyor ön odanın sağından  sol ön tekere altından arkaya sağ tekere  arka odada ise solundan sağ ön tekere altından arka sol tekere ( kaput açılıp önden bakılıncaki görünüm) erşan hocanın dediği gibi benim fenni muayenede görevli sol arka teker hidrolik borusunu dingil boşluğuna bakmak için soktuğu levye ile kanıttırınca yırtmış biraz neyse adam çıkışa doğru frende pedal aşağı iniyor diye geçirmedi aldım aracımı kenarı çektim fren yok gibi sonuna kadar basınca tutuyor yani çapraz bağlantı en iyisi orjinali bu hepsinde.
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2012, 00:08:38 Gönderen: eses GTI »

Çevrimdışı mustafayns

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 28 Şubat 2012, 19:04:44 »
Arkadaşlar hepinize bilgilerinizden dolayı teşekkürler  :tamamdir