Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: escocem'den yağ çubuğundan hava gelmesi hahkında bilgi istiyorum  (Okunma sayısı 4435 defa)

Çevrimdışı sarkeb

• 1982
Sevgili Escocem golf alırken dikkat edilmesi gereken hususları belirten bir yazını okudum. Yazıda yağ çubuğundan hava geliyorsa 500 ytl masrafın var demişin. Bende senin bu yazını okuyup arabamı kontrol ettim benim arabadada aynı durum söz konusu. Benim aracım 1600 cc 1982 model dizel golf. Bana bu konuda yardımcı olursan sevinirim.

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
Madem escocem den cevap istiyorsun ona mesaj atabilirdin. ?  ;)
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimiçi SPoRTeXHauST

Otomobil
    Golf IV
  • Kuzen
sarkeb kişiye mesajını iletmek için konu açıyosun. Bunun için sitede özel mesaj sistemi var. Bilgin olsun.
Vermek istemeseydi, istemeyi de vermezdi.

Çevrimdışı sarkeb

• 1982
hayır arkadaşlar bei yanlış anladınız. Escocem yağ çubuğundan bahsettiği için ondan rica ettim. Yoksa bu konu hakkında bilgisi olan bütün arkadaşlardan yardım istiyorum Teşekkür ederim.

Çevrimdışı escocem

• street racer
arkadaşım yeni konu açmak yerine o konuya yazsaydın ya adımı görünce noluyor dedim bende :)motor iç yapısını biliyorsan eğer yağ cubuğu kartere iner...cubuğun geçtiği delik pistonların altından başlayıp piston kollarını,krankı,yatakları ve yağ pompasını barındıran boşluğa bağlıdır bir anlamda...yani yağ cubuğu bu boşluğun içinden geçerek karterdeki yağa ulaşır...motor çalışırken krankın kolların vb hızlı hareketinden dolayı çok ufak miktarda üfleme zatem normaldir fakat üfleme net hissedilir sekilde fazla ise muhtemelen aracın sekmanlarında problem vardır ve problemin büyüklüğüne oranla araç yağda yakar...

Çevrimdışı sarkeb

• 1982
Ya üstat teşekkür ederim sağol

Çevrimdışı escocem

• street racer
arkadaş konuyu okusun sorunu anlasında silelim olmazsa kişiye özel yazılması msj dada belirttiğim gibi garip olmuş ;)

Çevrimdışı escocem

• street racer
rica ederim...

Çevrimdışı sarkeb

• 1982
Acaba moderatör arkadaş bu konu başlığını silebilirmi. Ben kişiye özel mesaj servisi olduğunu bilmediğim için yazdım. Teşekkür ederim