Gönderen Konu: emme manifold ?  (Okunma sayısı 4271 defa)

Çevrimdışı 3-rcn

• Mk1 Forever
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf Mk1
emme manifold ?
« : 25 Ekim 2011, 20:45:36 »
İyi Akşamlar Arkdaslar Bu Emme Manifoldunun Altındaki Su Giriş Yerine Nerden Su Verilcek Acaba Bilgisi Olan Varmı ? 1.100 cc Motor
Fuck You New Model Cars I'm riding Mk1

Çevrimdışı 3-rcn

• Mk1 Forever
    • Profili Görüntüle
Ynt: emme manifold ?
« Yanıtla #1 : 26 Ekim 2011, 16:47:40 »
Arkadaslar hic bilen yokmu bu suyu nereden alacagimizi kalburatorun altinda olan yer

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #2 : 26 Ekim 2011, 18:37:10 »
Soru çok ilginç o yüzden user lar çekimser kalmışlar. Emme manifolduna su girişi yok bu yüzden çok canını sıkma.. He dersinki karb. üzerinde otomatik jikle var onun için diyorsan üst kapak hattından gelir.. Amma illa emme ye takıcaz dersen içine 2-3 balıkta atın :)
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı 3-rcn

• Mk1 Forever
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 26 Ekim 2011, 19:41:35 »
Soru çok ilginç o yüzden user lar çekimser kalmışlar. Emme manifolduna su girişi yok bu yüzden çok canını sıkma.. He dersinki karb. üzerinde otomatik jikle var onun için diyorsan üst kapak hattından gelir.. Amma illa emme ye takıcaz dersen içine 2-3 balıkta atın :)

emme manifoldunda su girişi nasıl yok dostum karburatorun baglandıgı yer emme manifoldu değilmi ? emme manifoldunun iç içe geçmiş 2 boru gibi dusun ilkinin içinde su dolaşıyor ikincisin içinde hava ve kalburatorde gelen benzin ile piston kafasına gidip infilak etmiyormu ?

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 26 Ekim 2011, 20:39:13 »
Ona bir bakalım.. Ben dikkat etmedim ve baktığım vw motorlarında görmedim hiç su borusu..
« Son Düzenleme: 26 Ekim 2011, 20:39:46 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 26 Ekim 2011, 20:47:22 »
 Şemada bir bağlantı var ama emme ye mi gidiyor yoksa orda ayrı bir parçayamı belli değil tam.. Sende ona göre değerlendir..

Çevrimdışı 3-rcn

• Mk1 Forever
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 26 Ekim 2011, 21:16:46 »
bu manifolta 2 yer var giriş ve çıkıs mantıklı olanıda o aslında ama benimkinde allta tek giriş var  :-\ bu koydugunuz resim pdf olarak dokumanı varsa paylaşa bilirmisiniz acaba ?

« Yanıtla #7 : 26 Ekim 2011, 23:28:51 »
       Emme manifolduna su girişi var, benim arabamdaki bu şemayla neredeyse aynı.
Sıcak su (benim tahminim) manifoldu sıcak tutarak giren benzini ısıtmaya yarıyor.

Çevrimdışı 3-rcn

• Mk1 Forever
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 27 Ekim 2011, 11:18:55 »
       Emme manifolduna su girişi var, benim arabamdaki bu şemayla neredeyse aynı.
Sıcak su (benim tahminim) manifoldu sıcak tutarak giren benzini ısıtmaya yarıyor.
dedigin dogru hep benzini ısıtıyor hemde motor sogukken otomatik jikleyi çalıştırıyor motor kendi sıcaklıgına geldigi zaman jikle de kapanıyor ama benim manifotta çifit giriş yok tek bitane altta var girişi termostatın ordan yaparız ama devirdaim için cıkıs için bi yeri yok :S diger 1100 ve 1300 motorlarda nasıl acaba

« Yanıtla #9 : 27 Ekim 2011, 11:33:37 »
    Benim motor 1600cc. Manifoldda 1 giriş ve 1 çıkış var, bir de jikleyi açıp kapamak için tam karşı tarafında (karbüratörün yanında) bir giriş çıkış var.