Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: egzos sesi problemi  (Okunma sayısı 6771 defa)

Çevrimdışı escocem

• street racer
egzos sesi problemi
« : 22 Eylül 2008, 12:24:10 »
selam arkadaşlar,weber karbüratörü taktım takalı aracın ister istemez egzos sesi yükseldi.son susturucununda içi çürümüştü artık hazır değişirken slincerlı bir egzos takayım isteyince söker ses alırım istemeyince takar fısır fısır dolaşırım dedim.rolantide söktüğüm egzosa oranla az bile ses veriyor giderkende hafif böğürme şeklinde tok bir ses çıkıyor çok güzel.yalnız mahalle çok sessiz akşam vardiyalarında sabah 4 ü bulduğu oluyor dönüşlerimin insanları rahatsız ediyorum.egzosun görüntüsüde çok güzel sökmek istemiyorum.sizce ne yapayımda egzosun sesini keseyim motoru sıkmadan?

Çevrimdışı escocem

• street racer
Ynt: egzos sesi problemi
« Yanıtla #1 : 22 Eylül 2008, 23:35:14 »
30 kişi okumuş kimsenin mantıklı yada tecrübeden gelen bir yorumu yokmu?:)

Çevrimdışı Sile-R

• ABF
« Yanıtla #2 : 23 Eylül 2008, 05:02:22 »
Eksoz sistemin nasıl bilmiyorum...neler yaptın vs...

Ama şöyle söyleyebilirim...Düz boru olduğunu farzedersek, SuperSprint marka susturucu kullanabilirsin ama eksoz dediğin melet her arabada farklı ses çıkarıyor, muayyer alıp denemen lazım, e kolay kolay kimse de kaynaklatıp kestirmez susturucuyu denemek için... Silencerli kullanman sanırım en iyi çözüm, araya kat iptal parçalarından falan da koyamyı dene...onlar da sesi biraz kısar...
...

« Yanıtla #3 : 23 Eylül 2008, 11:59:44 »
cem konu hakkında en ufak bir fikrim yok.

bu konuda duyarlı davranaşını takdir ediyorum, bence idare et bu şekilde derim yapıcak başka birşeyin yoksa.

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #4 : 23 Eylül 2008, 12:24:51 »
eyv arkadaşlar sile-r kat iptal parçası dediğin ndr?resim varsa yada biraz daha detaylandırırsan memnun olurum.sabahın 4 ünde herkez uyuyor malum aracı koyduğum yerde 2 bina arası o sessizlikte baya yankılı oluyor park durumu.teşekkürler cvplarınız için :)

Çevrimdışı Sile-R

• ABF
« Yanıtla #5 : 23 Eylül 2008, 16:08:11 »
Kat iptal parçası, araçlarda katalitik iptalibnden sonra oluşan vibrasyon ve pırıltıyı engellemek için kullanılan, normal susturucu gibi içi petekli değil, spor susturucu gibi bir malzeme...

Eğer aracında dü boru varsa araya bu parçadan koyabilirsin, işe yarayabilir, aracı da sıkmaz...

Silencer'li susturucu senin için ideal ancak, clasic denilebilecek bir alman otomobline o tarz susturucuları yaklaştırmıyorum, daha çok japon arabaları için onların tasarımı ve tarzı. Bana öyle geliyor...

Genede bir eksozcular ile de görüş...belki bildikleri daha farklı bişiler vardır...
...

« Yanıtla #6 : 23 Eylül 2008, 22:46:38 »
bide vanalı tip egsozlar var istediğin zaman açıp kapatabilirsin :tamamdir

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #7 : 24 Eylül 2008, 00:00:27 »
vanalı egzos bana göre değil 3 yıl önce yaptk biz onu sonra söktüm..serseri bir şey istemiyorum ben sadece egzsozum slincer ile takılı olmasını ama aracın çok az ses çıkarmasını istiyorum sadece o kadar.işin garip tarafı arabayı inceleyen çok samimi egzoscu abim dahil bu araba susmaz diyor.araçta suan orta susturucuda takılı düz boruyla çıkacak sesi düşünmek bile istemiyorum  :)asıl sorun birazda max flow filitre takılı olmasında sanırım birde weber takılı olması.sonuç olarak karışım orjinal değil.ev kodlu motora sahip olupta jetroniği söküp biraz güçlü karbüratör takmış olan birileri yokmu acaba forumda onların egzos sistemi nasıl merak ediyorum...

Çevrimdışı fay78

• Tuna AKYÖN
« Yanıtla #8 : 24 Eylül 2008, 11:26:48 »
30 kişi okumuş kimsenin mantıklı yada tecrübeden gelen bir yorumu yokmu?:)
VAR olmazmı?Mesela ben sana nasılsın diyorum...Konuyu hoooortlatıyorum en başa...
''AKTİF KALMAN DİLEĞİYLE  ™  sözünün gerçek sahibi....Harbi FENERBAHÇE'Lİ....

http://pic1.resimupload.com/r9/thumb_680654231.jpghttp://img393.imageshack.us/img393/2523/index3pq0.jpghttp://img408.image

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #9 : 24 Eylül 2008, 21:49:13 »
 bu gün silenceri gidebildiği kadar içe doğru yerleştirdim yaklaşık 10 cm içeri gitti.sonra çıkarıp metali yaktım egsozun dış görüntüsüne uygun olacak sekilde renk açısından sonra aklıma geldi silencerdaki orta borunun kazanın iç kısmında kalacak yerini papyon sekline getirdim yani çıkısı daralttım bir anlamda sonrada yine en dibe kadar sokup silinceri sabitledim çok ufak kaynaklar ile ses bi nebze kısıldı ve görüntü çok daha iyi oldu.egzoscumun kafasını bir kere daha şisirdim kardeşim bu araba hava filitresini orjinal takmadıkca yakıt sisteminide aynı sekilde orjinale cevirmedikce tamamen susmaz imkanı yok dedi.sile-r dediğin kat iptal parçasını sordum arabanda yer yok onu takmaya dedi eleman.esnemeyi sağlayan kırınkıl borumu ne deniyor o var orta susturucu var malum bizin egzos yolu zaten dar bir şey yapılamaz dedi.fırsatı bulunda orjinal flitre geçirip tekrar deniycem sesi bakalım ne olacak.

« Yanıtla #10 : 24 Eylül 2008, 23:00:10 »
allah egsozcuna sabır versin  :)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
« Yanıtla #11 : 25 Eylül 2008, 18:25:21 »
ya manıfotu  kontrol ettın mı ??? aynı sey benımde basıma geldı
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #12 : 25 Eylül 2008, 23:54:42 »
yok kardeşim benim problemim tamamen en sondan çıkan sesle alakalı.. :)

« Yanıtla #13 : 28 Eylül 2008, 18:54:45 »
susturucular var galiba egzosun içine takılıyor onları dene
Artık demir almak günü gelmişse zamandan
Mechule giden bir gemi kalkar bu limandan.