Gönderen Konu: Efsaneler ölmez Öldürülür...  (Okunma sayısı 19938 defa)

Çevrimdışı corrado_g60

• Volkswagen Türkiye
  • Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Efsaneler ölmez Öldürülür...
« Yanıtla #42 : 06 Ağustos 2008, 12:33:07 »
neyse salıver ahmetcim bosver keyfıne bak sen ;)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #43 : 06 Ağustos 2008, 12:53:16 »
İsterse 100 yıllık otomobil olsun ama yeterki kusuru olmasın... Frene bastımı dursun, Yere yağ su gibi sıvılar damlatmasın, Yolda herhangi bir parçasını düşürmesin TUV ü alıcaktır... Sadece bakım olsun istenen bu aracın yaşı değil...
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı vw6n

• vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
« Yanıtla #44 : 06 Ağustos 2008, 21:19:24 »
İsterse 100 yıllık otomobil olsun ama yeterki kusuru olmasın... Frene bastımı dursun, Yere yağ su gibi sıvılar damlatmasın, Yolda herhangi bir parçasını düşürmesin TUV ü alıcaktır... Sadece bakım olsun istenen bu aracın yaşı değil...
Budur abicim aynen katılıyorum :tamamdir

Çevrimdışı AhMeTH61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 07 Ağustos 2008, 11:18:18 »
Olay buysa neden hala eski araba tuvdan geçemez dio hereks ben bunu anlamıyorum.

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 07 Ağustos 2008, 11:20:35 »
Olay buysa neden hala eski araba tuvdan geçemez dio hereks ben bunu anlamıyorum.

O lafı deyenler son model arabalara binen kişiler dünyadan bi haber olan kişiler... :)

Şimdi Mantıklı düşünün altınızda 50 model bir araç var baba yadigarı ve siz bunu bakımlı tutuyorsunuz hiç bir kusuru yok ve bu araca TUV vermeyecek hiçbir ülke tanımıyorum... Boyası soluk ifak tefek karoser çürükleri olacaktır ama eğer şase lerde onarım görmüş ve bu onarım standart veya üstü yapılmadı ise ya yaptıracak bineceksin yada binemeyeceksin... 

Yeşil damgayı projesiz tuning uygulamalı araçlar alamayacaklar almları için aracın fabrika verilerine sadık kalınarak güçlendirme yapılmış olmalı ve yapan firmalar uluslararası standartlara uyan mod ları yapmak zorunda yoksa sarı pul a boyun eğmek zorunda..

Yani ben aracıma gidim birkaç mm kısa sert yay takayım olmayacak artık TUV onaylı ürünler olmak zorunda... Mesala geçenlerden FK Angel aldım paketinde TUV belgesi var ben onu nerdeyse atıcaktım sağolsun enişte nabıyon sen dedi TUV belgesi o eğer onu kontrolde göstermessen o farlara veda et dedi bana...
« Son Düzenleme: 07 Ağustos 2008, 11:30:12 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı fatih_06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 07 Ağustos 2008, 22:47:42 »
valla ankarada 10 araba varsa 4 ü düşük model birçoğuda ticari amaçlı zaten hurdacı sebzeci vs vs ve bu araçların büyük çoğunluğu şu anda düzgün olsa bile tuv standartlarında olmayacaktır yani kısaca 10 araçtan 2 si tuv dan geçemeyek ve bu ikisinin biri ihmalkarsa diğerei zor durumdadır ve o yüzden eski arabayla uğraşıyodur

böye bi sisteme geçilecekse önceden alt yapının hazırlanması şart işe nasıl geliyosa öyle olmamalı noter kalkacak denildi ama son dakkada emniyet kaldırmaz noter doymaz denildi ertelendi

ee şimdide halk doymaz tuv da kaldırmaz olsun o zaman. mesela şu anda tuv alan bi araç iki sene gene trafikte dolaşacak ama ne durumda dolaşacak belli değil

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 08 Ağustos 2008, 10:10:32 »
TR nin %70 ine yakınında hizmet vermeye başlamış zaten....

Ama dediğin gibi bizim TR de para herkapıyı açar muhabbeti var ve personel 10 kuruşa binlerce liralık sorunları yaşatacaktır gene... Milletim sağolsun :(

Çevrimdışı vw6n

• vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
« Yanıtla #49 : 08 Ağustos 2008, 22:48:10 »

Çevrimdışı kahraman64

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 22 Ağustos 2008, 21:18:50 »
abi aracın bakımlıysa tüv falan hikaye 3 gün önce girdim tüv e benim ihtiyar sorunsuz geçti

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 23 Ağustos 2008, 21:29:25 »
abi aracın bakımlıysa tüv falan hikaye 3 gün önce girdim tüv e benim ihtiyar sorunsuz geçti

En basit cevap aracın standard ve bakımlı ise TUV hikaye....