Gönderen Konu: düz boyayı mat siyaha çevirmek  (Okunma sayısı 6463 defa)

Çevrimdışı fatih_06

• Profili Görüntüle
düz boyayı mat siyaha çevirmek
« : 16 Ocak 2012, 23:31:13 »
otomobilim bölümündeki bu linkte aracımın konusu var http://www.vwtr.net/forum/otomobilim/yeniden-mk1-yavas-yavas-t26871.0.html

son zamanlarda mat renkler tekrar popüler oldu açıkçası mat siyah benim pek hoşuma gitmiyor ama güzel duruyor aracımı yazın sonuna kadar veya daha uzun bi süre boyatma imkanım yok. kendi boyasını zımpara yardımı ile macunlu yerleride sprey boya ile mat siyaha çevirsem ortaya çıkacak görüntü mide bulandırıcımı olur yoksa en azından macun görüntülerinden arınmışmı olur bu şekilde uygulama yapan gören varmıdır nasıl bir sonuç alırız. durup dururken arabanın boyasınıda daha kötü duruma getirmeyim.

not boya badana işleri az çok elimizden gelir :)

Çevrimdışı 3-rcn

• Mk1 Forever
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf Mk1
Ynt: düz boyayı mat siyaha çevirmek
« Yanıtla #1 : 16 Ocak 2012, 23:34:49 »
mat siyah yapmaktansa aracının rengine gore sprey boya yaptır onunla yap daha iyi olur bence öbur türlü daha kötü durabilir
Fuck You New Model Cars I'm riding Mk1

Çevrimdışı zamazingo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 16 Ocak 2012, 23:44:57 »
Sprey boya ile arabayı boyadığınızda çok kötü oluyor.Onun yerine daha yaratıcı olarak forumda graffity ve çizim işleri ile uğraşan arkadaş vardı.:DOna bir rica et derim hocam.Sprey boya ile boyama ama bence.

Çevrimdışı fatih_06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Ocak 2012, 23:50:15 »
düz sprey boya ile ne kadar güzel olsada sırıtma fazla oluyor o yüzden mat daha fazla kapatır her taraf alaca bulaca olmaz diye düşünmüştüm

Çevrimdışı fatih_06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Ocak 2012, 23:52:20 »
Sprey boya ile arabayı boyadığınızda çok kötü oluyor.Onun yerine daha yaratıcı olarak forumda graffity ve çizim işleri ile uğraşan arkadaş vardı.:DOna bir rica et derim hocam.Sprey boya ile boyama ama bence.
ya arabanın şu anki durumu graffiy işçiliğini kaldıracak kadar iyi değil :)

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 17 Ocak 2012, 00:16:57 »
Kardeşim şu an aracı  kaportadan ufak tefek geçti mat siyahı genelde kaportası dalgalı kötü araca yapıyorlar  o kadar köü ise işçilikten kaçmak istiyorsan getir mat siyaha ben boyayım bedavaya sokakta hemde ben aracın cam kısımlarına bakım yaptıktan sonra sokakta mat siyah yapmıştım boyacı bile gördü dediki sen kime boyattın buralarını :D yani ben araca masraf yapmaya kalkışmamın sebebi forumdaki arkadaşların mat siyash yapma  vernikli opak siyah yap demeleri idi yoksa ben masraf yapmadan kapı önünde kendim dalgasız damlasız mat siyaha boyardım benim oğlanı :)

Uzun lafın kısası mk1 in güzelliğiini kapatırsın bizim gibi düşünen arkadaşlar derki bak kaportası iyi değilmiş kapatmak için mat siyah yapmış derler ona göre düşün beni mat siyahtan caydırdıklarına göre bir manası varmış diyebilirsin :)
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı fatih_06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 17 Ocak 2012, 00:38:41 »
erci benimde en sevdiğim renk opak vernikli yada metalik kara :) kaportada fazla dalga dümen yok çok şükür amacım arabayı macunlu görüntüden kurtarabilmek keşke istanbulda olsaydım sokakta mat siyahı yapan düz siyahıda yapardı  :D

Çevrimdışı Han

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 17 Ocak 2012, 00:59:02 »
Onuda yaparım mekan olsun kaporta boya mekanik motor her şey elimde gelir :D ozaman vernikli opak yap derim  :tamamdir :sevgi: :tavkiss:

Çevrimdışı TanerErbay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 17 Ocak 2012, 01:03:33 »
getir kapliyayim folio ile :)

Çevrimdışı Han

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 17 Ocak 2012, 01:04:14 »
Mat istersen yapımına herkes açık :D ücretsiz hemde bu da demek oluyorki hangisi daha kıymet katıyor mk1 e ortada ::D

Çevrimdışı STAK67

• Volkswagen Türkiye - 2
  • Hasan Ali
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 1 Cabriolet
« Yanıtla #10 : 17 Ocak 2012, 01:25:11 »
geçici bir süreliğine kullanıcaksanız eğer kaliteli mat siyah boyalar var komple boyaya gireceği zamanda zımparalanır boyanır :) sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Ben boyayabilirim arabayı MTN 94 ile

Çevrimdışı fatih_06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 17 Ocak 2012, 19:19:37 »
hımmm o zaman şöyle yapalım havanın güzel olduğu bi gün buluşma yaparız hemde elimizde zımparalarla arabaya girişiriz  :D

el emeği göz nuru olursa daha kıymetli olur :sevgi:  bide şimdiki durumundan daha kötü yaparsak  o zaman yandık  :bekleriz:

Çevrimdışı STAK67

• Volkswagen Türkiye - 2
  • Hasan Ali
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 1 Cabriolet
« Yanıtla #12 : 17 Ocak 2012, 23:01:15 »
hımmm o zaman şöyle yapalım havanın güzel olduğu bi gün buluşma yaparız hemde elimizde zımparalarla arabaya girişiriz  :D

el emeği göz nuru olursa daha kıymetli olur :sevgi:  bide şimdiki durumundan daha kötü yaparsak  o zaman yandık  :bekleriz:

olmaz heralde ya :D boyalarımız güzel boyalar tanesi 10 lira olmuş :D bırakta güzel iş çıkarsın

Çevrimdışı fatih_06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 17 Ocak 2012, 23:53:30 »
keşke bizimde yurt dışındakiler bi içinde herşey olan garajımız olsa sök tak parçala olmadı bi daha baştan yap :D uğraşmasını söküp takmayı çok seviyorum ama biyerde malzeme veya takım taklavat sıkıntısı çekince helede basit bi iş için sanayiye gidip saatler harcayınca bi anda herşeyden soğuyo insan >:(