Gönderen Konu: dizel de jikle olur mu  (Okunma sayısı 2826 defa)

Çevrimdışı ugurkrdg

• Profili Görüntüle
dizel de jikle olur mu
« : 02 Şubat 2012, 01:28:53 »
arkadaşlar dün bi konu açtım kalorifer ısıtmasiy la alakalı en son cevapta jikle olduğunu ve çabuk ısınması için kullanmam gerektiği yazıldı sol tarafta oluyor muş dizel de olur mu olursa nerde nasıl birşey olur yarın sabah ilk isim bakmak olacak şimdiden teşekkür ediyorum

Çevrimdışı 90khan

• Ne mutlu Türk'üm diyene!
    • Profili Görüntüle
Ynt: dizel de jikle olur mu
« Yanıtla #1 : 02 Şubat 2012, 09:25:39 »
bendeki dizel ve jikle var aracımda ilk çalışmada baya faydalı oluyor ama biraz ısındıktan sonra açık olduğunu bile anlayamıyorsun direksiyonun solunda kendine doğru çekilen bir kol

Çevrimdışı musab

• bir gün herkesin vw olacak :))
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Şubat 2012, 11:34:47 »
arkadslar o kol aracı soguk havada calıstırmak icin faydalıdır yani aracın avansını yukseltir onun harici kullanmak fayda getırmez araca cok yakıt yaktırır

Çevrimdışı kemanchi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Şubat 2012, 15:04:22 »
evet sadece sabahları soğuk havada çekiliyor motorun titremesini alıyor bende 92 dizel var ama jiklesi yok belli bir modelden sonra koymadılarmı acaba merak ettim
metin

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #4 : 02 Şubat 2012, 17:51:48 »
Mekanik pompalı bütün modellerde var.. Teli zamanla kopanları iptal ediyolar. Olmayanlar pompanın iç kısmına baksınlar orda bir gaz aparatı gibi bir parça var o jikle teline bağlı olacak.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"