Gönderen Konu: Dizel Çalışmama Sorunu  (Okunma sayısı 15819 defa)

Çevrimdışı 3-rcn

• Mk1 Forever
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf Mk1
Ynt: Dizel Çalışmama Sorunu
« Yanıtla #14 : 08 Ocak 2013, 09:40:39 »
Aynı Sorunla Bende Bu Sabah Karşılastım Mars sarj yeni yapıldı 72 lik aku yeni ısıtma bujıleri sağlam ama gel gelelim çalışmadı serhatın yaptıgı gibide yaptım yine kimse yok aksam takviye ile çalıştırmayı denicem
Fuck You New Model Cars I'm riding Mk1

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 08 Ocak 2013, 10:04:44 »
Aynı Sorunla Bende Bu Sabah Karşılastım Mars sarj yeni yapıldı 72 lik aku yeni ısıtma bujıleri sağlam ama gel gelelim çalışmadı serhatın yaptıgı gibide yaptım yine kimse yok aksam takviye ile çalıştırmayı denicem
ercan vak vak taktır. mazot geri kaçıyor olabilir. benimkini ben 2 gündür çalıştırmamıştım, bastım alıyor ama stop ediyor. sonra indim vak vak la sıktım biraz, bastım çalıştı.

Çevrimdışı 3-rcn

• Mk1 Forever
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 08 Ocak 2013, 10:33:56 »
tamam kanka bi bakalım mazot fitresi ile depo arasına koymam lazım dimi onu ?

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 08 Ocak 2013, 11:59:25 »
Mazot otomatiginiz acmiyo olabilir.
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 08 Ocak 2013, 13:36:53 »
tamam kanka bi bakalım mazot fitresi ile depo arasına koymam lazım dimi onu ?
yok beya, pompanın önüne tak. çok sıkıştığında in iki sık bırak, havayı da alır graw diye çalışır :)

Çevrimdışı 3-rcn

• Mk1 Forever
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 08 Ocak 2013, 14:00:35 »
şimdi arabayı takviye ile calıstırmayı denedim yine kimse yok :( su karlar bi kalksın bakalımda çekici ile sanayi gitcez anlasılan

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #20 : 08 Ocak 2013, 14:19:45 »
Mk1 mk2 pomplarına vak vak gerekmezki.. Ben en kötü kışta bile en fazla 3 kere kızdırma yapıyordum tek marşta alıyordu dizelim..  Filtre tıkalı olabilir yada filtre ile pompa arasındaki mazot hortumu dar gelebilir.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı 3-rcn

• Mk1 Forever
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 08 Ocak 2013, 14:26:02 »
Mk1 mk2 pomplarına vak vak gerekmezki.. Ben en kötü kışta bile en fazla 3 kere kızdırma yapıyordum tek marşta alıyordu dizelim..  Filtre tıkalı olabilir yada filtre ile pompa arasındaki mazot hortumu dar gelebilir.

aldıgım gunden beri mazot fitresini degiştirmedim ama yinede calısması lazım degılmi abi bu zamana kadar tek marsta alıyordu

Çevrimdışı 06jetta06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 08 Ocak 2013, 15:29:52 »
Konuyla pek alakası yok ama geçen pompacıya gittim. Filtre pompa arası hortum şeffaftı,onu ipli siyah olanla değişti buraya kadar normal ama değiştirdiği hortumun boyu yaklaşık 2 metre yani filtre ve pompa arası 2mt hortum sarmal vaziyette hava filtresinin yanında yatıyor. bi nevi yedek depo  :D  Bu şekilde olması aracında performansına veya kışın çalışmasına engel olur mu teşekkürler  :)

Çevrimdışı 3-rcn

• Mk1 Forever
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 08 Ocak 2013, 15:32:53 »
mazotu geri kacırmıyorsa olmaz kacıyorsa bile 1. almadı 2 de garanti alır :)

Çevrimdışı SNCKTR

• Nekmiye Babo Jiv...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 08 Ocak 2013, 15:37:58 »
benım role bozuktu elektrıkcı dedı sana taksam aynısından 2-3 ay sonra gelıcen bana yıne degıstırecem dedı gıttı j9 ısıtma rolesı taktık 8 ay oldu sabahları 2 kez ısıtıyorum ne olur ne olmaz dıye tek marsta alıyor gecende bujılerı vs degıstırdım enjektorlerı temızlettım ılk calıstırmada daha az duman atmaya basladı ıst gıdınce mazot fıltresı degıstırecem bıde pompayı temızlettıreyım ne olur ne olmaz bıde akum bıtmıstı 2009 dan kalma gıttım varta sıfır aku aldım 74 luk bı sıkıntı kalmadı  :)
http://i44.tinypic.com/akescz.gif
       http://golfmk1ciyiz.biz/Smileys/default/tapinin.gif  
http://50.tinypic.com/15f33o.gif

Çevrimdışı 06jetta06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 08 Ocak 2013, 16:22:38 »
Beim rolede j9 un rolesinden ısıtma süresi kısa bu yüzden 3 kere falan ısıtyorum. 16sn ye civarında kesiyor. Ankara nın soğu için kısa,birde usta ne kadar çok fasılalı ısıtırsan o kadar çok yanma odasında duman oluşur buda zor çalışmasına sebep olur demişti. Yani tek seferde 30 sn ısıt tamam. Olmadı içeriye bi anahtar manuel ısıtma yoluyla çalıştırabilirsin demişti.

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #26 : 08 Ocak 2013, 16:45:09 »
aldıgım gunden beri mazot fitresini degiştirmedim ama yinede calısması lazım degılmi abi bu zamana kadar tek marsta alıyordu

Mazotlarımız çok dandik. Filtreyi sökünce içinden sakız gibi mazot pisliği çıkıyor. Birde havalar soğuyunca düşün halini o yüzden kışa girerken ve yaza çıkarken filtre değiştirin 3 TL bişeydi kendinizde değiştirebilirsiniz onu.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 08 Ocak 2013, 18:10:08 »
benim pompanın tamir takımı değişmesi gerekli. uzun süre yatınca (1 gece bile yeterli) pompanın alt kısmında mazot birikiyor bloğun üzerinde. bir yerlerden kaçırıyor. o yüzden hava yapıyor. vak vak şart bana..