Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: çok oluyorum biliyorum...  (Okunma sayısı 4160 defa)

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
çok oluyorum biliyorum...
« : 17 Haziran 2008, 14:46:30 »
arkadaşlar yurt dışından ikinci el araç getirtmek için ne yapmamız gerekiyor? bilgisi olan var mı? yani gümrük v.s. ... almanyada akrabalar var, gelirken bi mk1 istesemmi die düşünmüyor değilim :)

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
Ynt: çok oluyorum biliyorum...
« Yanıtla #1 : 17 Haziran 2008, 14:53:16 »
arkadaşlar yurt dışından ikinci el araç getirtmek için ne yapmamız gerekiyor? bilgisi olan var mı? yani gümrük v.s. ... almanyada akrabalar var, gelirken bi mk1 istesemmi die düşünmüyor değilim :)

ÖTV - KDV - MTV ödersen sıkıntı olmaz gibi bide gümrük vergileri var ? ama sen sahibinden.com veya araba.com var oradan baksana istediğin araçlara
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
« Yanıtla #2 : 17 Haziran 2008, 14:58:08 »
abi az önce akrabaya sordum dedim almanyadaki araç satış sitelerinde araştır 1977*81 arası mk1 fiyatlarını, eleman verdi sonuc linkini, bi baktım, 125 euro yazıo ya :O şok oldum kaldım. eleman burda öle o fiyatlar dedi.o yüzden şeyettim bende :)

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #3 : 17 Haziran 2008, 15:03:40 »
abi az önce akrabaya sordum dedim almanyadaki araç satış sitelerinde araştır 1977*81 arası mk1 fiyatlarını, eleman verdi sonuc linkini, bi baktım, 125 euro yazıo ya :O şok oldum kaldım. eleman burda öle o fiyatlar dedi.o yüzden şeyettim bende :)

orada fiyatlar öyle olması doğal araba orada üretiliyor ama sıkıntı onun buraya getirmekte kapıkuleden geçirdin tr ye girmesi sana kalın gelmesin bir araştır derim sana ?
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #4 : 17 Haziran 2008, 15:07:31 »
yurt dışından getirirsen çok pahalı olur diye düşünüyorum ama yine de sen bilirsin

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
« Yanıtla #5 : 17 Haziran 2008, 15:10:57 »
ya biraz sağa sola baktık elemanla, hem çok tuzlu, hem dertli. fakat arabalar feci ya, çoğu orjinal kaportasında, boyası bilmem nesi yok, hatta bitane vardı, 83 binde, 81 model, ilk sahibinden, adam garajda tutmuş. aaah ah, alamanyalarda olmak vardı şimi...  :'(

« Yanıtla #6 : 19 Haziran 2008, 21:35:29 »
Gümrük müsteşarlığından bilgi alabilirsin ama bence bir sürü kağıt belge ve paraya malolur sana.İyi araştırman lazım.

« Yanıtla #7 : 20 Haziran 2008, 11:16:36 »
yurt dısından 2 yasın üstünde aracı turkıyede isletemessin anca akrabalarından bırı bu aracı sıfır almıs ılk sahıbı olucak ancak öyle sokabılır oda astarı yuzunu gecıyo... :)

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
« Yanıtla #8 : 20 Haziran 2008, 12:56:43 »
saolun arkadaslar :) vazcaydım zati :P