Gönderen Konu: BUJI KABLOSU HAKKINDA  (Okunma sayısı 4275 defa)

Çevrimdışı deep16

• Profili Görüntüle
BUJI KABLOSU HAKKINDA
« : 21 Eylül 2009, 16:14:18 »
arkadaşlar bu araçlar için ateşlemede en iyi performansı hangi bujı kablolarıyla alırız ? yada bu araclara uyan başka bi aracın mesala piayasada fordun ve veya dıger aracların çok kalıtelı kabloları var ama golf 1 deyınce yok dıyolar bu araclardan uyan modelınkı yokmudur ford taunus veya baska bı model. ?esinden 1.3 motor için kablo seti gelmişti bujı kafaları yoktu sadece kabloları vardı geçen gün taktık ama rolantide hafif gıdıp gelmeler oluyo bu kabloları takmadan oncede boyleydı  gece karanlık ta kaputu açıp baktım kabloların kendı etrafında hafıfte olsa ışık gorunuyodu ama başka bi yere atlama yapmıyodu sadece her kablonun kendi uzerınde hafif ışık huzmesı goruneblıyodu karanlıkta. buji kafalarını daha once ford parçası satan bı yerden almıştım elinde kalmış orjınal alman malı duzgün bişeydi seramık bujı kafaları vardı ama kablolar kısaydı sadece kafaları için almıştım ve esinden gelen kablolarada bu kafaları taktmıstım karanlıkta kablolardan harıc buji kafalarının alt tarafındanda dairesel bi şekilde yine ışık gorunebılıyo ama oda baska bı yere atlama yapmıyo tam altında kafaların bujıye oturup bıttıgı yerde daıresel bi ışık gorunuyo ama elimi yaklaştırdıgımda  en ufak bı carpma hissi yok. bıraz dewır verdıgımdede gozuken ışıklarda bı azalma yada cogalma yok. daha oncekı bujıler bosch W 7 dc ydi sıfır takmıştık ama bozuk cıktı  çalışmadı araba tekleye tekleye yolda kalmıstım hatta bende gittim NG Knın  BPR 6ES kodlu bujısını almıstım sorun duzelmıstı ama sonuc olarak hala rolantıde ufakta olsa gıdıp gelme var. ılk calıstırmada motor sogukken ısınınana kadar rolantı durmuyo zaten hem benzın hem lpde . şu an bobinide yenıledik bosch  olarak ama hala aynı durum devam edıyo .(bu arada ngk nın sıtesınden baktım bu aracl için bujı kodu BP6ES olarak gozukuyo ama alırken bı bılgım yoktu satan kişi bu bujılerın W 7 DC ye kasılık oldugunu soleyınce almıstm )  

http://www.ngk.com.tr/index.php?id=1860&pd=1861&t=pkwzuendkerzen&lmf=VW&h=VW&m=Golf+1
« Son Düzenleme: 21 Eylül 2009, 16:26:33 Gönderen: deep16 »

Çevrimdışı deep16

• Profili Görüntüle
Ynt: BUJI KABLOSU HAKKINDA
« Yanıtla #1 : 22 Eylül 2009, 18:04:26 »
bosch un kendı sıtesındede W 7 dc değil WR 78 ve WR 7dc olarak gosterıyo aynı şeymi acaba şimdi bunlar ?