Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: benım bebek fan otomatıgı calısmadıgından hararet yaptı  (Okunma sayısı 8468 defa)

arkadaslar fan otomadıgım calısmamıs bende farkında olmadım ve daha sehırden 16km uzaklasmıstımkı arabadan tak tak tak dıye motordan ses gelınce durdum ve arkasından  dumanlar cıkmaya basladı ve arabanın motorun uzerıne su doktum bıraz bekledım kontagı kapadım 1 saat sonra tekrar bastım calıstı ve tekrar kapattım araba yag cıkarmıs arabada ne su nede yag kalmıs sıfırlamıs herseyı acaba sızce ben tum parcalarını bulabılırmıyım ve masrafı ne olur basına gelen bır arkadasımız varmı acaba

NOT: arabanın yola cıkmadan yagınıda suyunuda kontrol etmıstım hıc bır sorun yoktu 
VW GOLF R 32

Ynt: benım bebek fan otomatıgı calısmadıgından hararet yaptı
« Yanıtla #1 : 15 Temmuz 2007, 21:11:56 »
araba nasıl olsa motordan tamıre gırecegınden bırde sızlerden bır ıstegım var lınke bakabılırsınız

http://www.vwtr.net/forum/araniyor/benim-mk1-e-5-ileri-sanziman-gerekli-arkadaslarim-t1926.0.html#new
VW GOLF R 32

« Yanıtla #2 : 15 Temmuz 2007, 21:28:00 »
semihyalin geçmiş olsun..

bende mk2 diesel var geçen yaz caddede başıma geldi Allah tan gözüm o arada hareret göstergesindeydi daha olayın başında anladım hemen sağa çektim kaputu açtım su koyduğum kapak çok ısınmıştı bez attım ustune yavaşça açtım ve su acayip fışkırdı (yanıyodum valla)

sebebi fan açmadı aynı problem fanın arkasında ki soket gevşemiş az oynadım hemen devreye girdi namussuz yoksa contayı yakardım

tekrardan geçmiş olsun..

« Yanıtla #3 : 15 Temmuz 2007, 21:56:59 »
arkadaşlar 1ve 2 kasaların fan müşür leri çok ortalık yerde olduğu için oksitlenebilio ya da yerinden çıkabilio.. onun için arada bi kontrol etmenizde fayda var... geçmiş olsun...

« Yanıtla #4 : 15 Temmuz 2007, 21:59:37 »
arkadaşlar 1ve 2 kasaların fan müşür leri çok ortalık yerde olduğu için oksitlenebilio ya da yerinden çıkabilio.. onun için arada bi kontrol etmenizde fayda var... geçmiş olsun...

katılıyorum

« Yanıtla #5 : 16 Temmuz 2007, 00:02:48 »
aslında bende hata dıreksıyon altına ayrıca anahtarı var ama ben yola cıkarken onu acsaydım daha ıyı olurdu ama kafam yarısmadaydı neyse olan oldu yarım tamırcımız bakalım neler cıkarıcak
VW GOLF R 32

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
« Yanıtla #6 : 16 Temmuz 2007, 01:11:29 »
Geçmiş olsun...

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #7 : 16 Temmuz 2007, 01:17:00 »
parçalarını bulursun sorun olmaz sanırım en fazla 1-2 kol kırmış-eğmiş ve pistonlara zarar vermişsindir...tahminimce 1200 ytl civarında masrafın olur..ben yerinde olsam hiç uğraşmam hazır fırsat der 16v motor bulup takarım...burda bir yerde 5 ileri seri sanzıman var dediler gecen bi abi vasıtasıyla neymiş ne değilmiş bakamadım...eğer bendekinden farklı bir şeyse ve bnm sanzıman sana uyarsa bakarız...geçmiş olsun bu sırada...

« Yanıtla #8 : 16 Temmuz 2007, 04:59:10 »
saol o zaman bır motormu alıcaz bakalım ne olucak yarın bellı olur gelısmeler artık saol kanka
VW GOLF R 32

« Yanıtla #9 : 16 Temmuz 2007, 08:41:04 »
Geçmiş olsun Semih. Aynı olay benim başıma da geldi maalesef. Fan müşürü arıza yapmış, hava sıcak. Sanayinin içinde dolaşırken baktım önden buharlar çıkmaya başladı. Allahtan sanayinin içindeydim de, hemen müşürü değiştirdik.

Çevrimdışı mcsahan

• onsekiz at, onaltı valvit
« Yanıtla #10 : 16 Temmuz 2007, 09:00:22 »
geçmiş olsun semih, inşallah az masrafla kurtarırsın. ben hararet yapmadım ama, yağ yakan makinamdan şikayetçiydim. piston kol gömlek conta ıvır zıvır değiştim. 2000 lira verdim

Çevrimdışı corrado

• amca
« Yanıtla #11 : 16 Temmuz 2007, 17:58:09 »
geçmiş olsun semih.
umarım fazla masraf çıkarmaz.
hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #12 : 16 Temmuz 2007, 21:53:02 »
semih şanzımanı sordurttum bu gün yeni toplanan bi araca takılmak üzere satılmış malesef...

« Yanıtla #13 : 16 Temmuz 2007, 22:08:52 »
arkadaslar sımdı bursadan geldım arabada hıc bırsey yok bugun gayet guzel sekılde calıstı ama benden oncekı sagıbınde ust kapakta catlak olumus ve macunumcu bır seyle tıkamıslar sıva yapmıslar kaynatmadıkları ıcın bende hararet yapınca catlak ana koldan 2 ayrı kola daha acılmıs bugun babamın bursadakı arkadasına goturdum suanda kaynatıldı catlaklar sankı sıfır gıbı guzel bır ıscılık yapıldı ve taslama ıvır zıvırları ayarlanacak benım elıme yarın gecıcek yarın geceye kadar toplattırırım herhalde
mafrafımı sorarsanız
komple arabanın conta setını aldım 45YTL
ust kapak catlak kaynatılması ve dıger ıscılıklerı 150 YTL
artık arabayı dagıtan kankamada yarın gece araba cıktımı 3 veya 5 bıra ısmarladımmı sıkıntım kalmaz :)
SANZIMAN LA İLGİLİ
bugun ben su unlu KARAKASA ve ERKARAYA telefon actım ama arkadaslar soyle bırseyler karsılastım benım araba 1.1 motor ve 4 vites oldugundan kucuk sanzıman varmıs uzerınde dedılerkı senın araban 1.6 motor dan buyuk olsaydı olurdu ama bızım sana verecegımız sanzımanlar senın arabana olmaz yerıne oturmaz ve genız gelır dedıler

KARAKAŞ otonun verdıgı fıyat 1.200 YTL dedı sanzımana bana sankı baya baya pahalı gıbı geldı ama neyse

yorumlarınızı beklıyorum ama herhalde sımdı yatacagım cok yorgunum ve araba yuzunden 3 gundur uykusuzum yarın gorusuruz
VW GOLF R 32