Gönderen Konu: Benim arabaya turbo...  (Okunma sayısı 3529 defa)

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
Benim arabaya turbo...
« : 21 Haziran 2009, 01:10:44 »
arkadaşlar erşan abi eşşeğin (bendeniz) aklına karbuz kabuğunu (turbo) soktu...

şimdi şu an için gti makine alamıcama göre, ufaktan bi turbo olayı düşünsek mi ne dersiniz? ha 1300 makineye turbo da saçma bişe gibi olabilir, ama en azından farklı bişeler denemek isterim. biliyorum iş son derece ayrıntılı, ama nasıl nereden, ne temin etmekle başlanabilir? bu konuyla ilgili bilgi ve tecrübelerinizi duymak isterim.

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
Ynt: Benim arabaya turbo...
« Yanıtla #1 : 21 Haziran 2009, 01:18:33 »
İlker hiç bulaşma,Allah korusun birde patlatırsan ne kapak bulursun ne piston ne de kol  :bekleriz:

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Haziran 2009, 02:51:07 »
ilker, ben o işi ciddi araştırdım, en akıllıcası passatın filan 1.8t motorunu alıp takmak, onun dışında kendi motorumuzla böyle bi işe girişmek, turbolu şahin yapmak gibi mantıksız bi yola çıkıyor, maliyet de yaklaşık 4000i buluyor, motor bloku dışında motorda hiçbirşey bırakmamak üzere değiştiriyorsun, üfff bi sürü iş...
1.8t makinayı da ha diyince takamıyorsun, motor bölmesini epey bi güçlendirmek gerekiyor...

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Haziran 2009, 11:01:40 »
yok yau :) eşşek üzüldü o zaman :p ya nası olsa gti makine alamıcaz, ufaktan bişeler yapsak diodum :) ööle profesyonel bişe deil ya.

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Haziran 2009, 11:19:32 »
ilkerim, profesyonel bir müdahale olmayacaksa, motoru kimseye elletme zaten. illa modifiye diyosan, adamakıllı bir eksoz kiti, green marka hava filtresi, en kalitelisinden yağı, hani belki  bir de dereceli egzantrik işine filan gir, ama o da sanırm zor iş...

Çevrimdışı filizbilgisayar2006

• Mk1 e Selam Dolaşmaya Devam
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Haziran 2009, 09:30:50 »
abi tekrar diyorum uçaçakmısınız ya bu arabalarla gitsin gelsin hafifi gösterişi olsun yeter ne ugraşaçaksınzı başka sürat felaket hepimizin sevdikleri var allah muhafaza birimize birşey olsa kaç kişinin canı yanar bir düşünün

Çevrimdışı turbocumahmut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 22 Haziran 2009, 10:03:24 »
 :) turboda uzman www.turboservisi.com