Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: YAĞMUR BAŞLADI DERT BAŞLADI  (Okunma sayısı 8624 defa)

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
Ynt: YAĞMUR BAŞLADI DERT BAŞLADI
« Yanıtla #14 : 08 Kasım 2012, 16:04:41 »
Mk1GTI kardeşim kaputu açıp baktım plastik bir kafes var tam ortada  onu diyosun demi ozaman elektirikçinin motoru sökmesine gerek yok acaba kendim yapabilirmiyim onu ??

Evet aynnen orası.. O havuzdan su giriyor ve aracın park halindeki meyiline göre kalorifer havalandırma borularından damlatıyor içeri.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı fhrttn

• Otomobil
    dizel golf mk1
« Yanıtla #15 : 08 Kasım 2012, 16:07:57 »

Mk1GTI eyvallah saolasın bu bilgi çok iyi oldu hem motoru hem ön camı söktrümeden bi deneyim kafesin etrafına güzelce bi silikon süreyim kendim sürebilrimiyim acaba silikonu makinesi falan yok demi bu arada teşekkürler bilgiler için

« Yanıtla #16 : 08 Kasım 2012, 17:37:36 »
Aynı durum benim aracımda (mk 2) da var.Bu sabah arabaya bindiğimde sol ön paspasın üstü göl olmuş :( Aynı yerden mi su alıyordur?

« Yanıtla #17 : 08 Kasım 2012, 19:00:02 »
valla sana derken benim arabada su almış nasıl olduysa bugün :D baban telefon açıyo oğlum ayağıma su damlıyo diye :D  ama buldum. ön cam fitilinin ordan 3 ayrı yerden geliyor. 3 ay önce ön camı değiştirtmiştim demekki tam takmamış fitilleri. yarın sabah inş camcıya gidip halledicez

Çevrimdışı STAK67

• Otomobil
    Golf 1 Cabriolet
  • Hasan Ali
« Yanıtla #18 : 08 Kasım 2012, 19:04:31 »
benmde sunroof damlatma yapıyo :D aralıksız yağan yağmurun etkisiyle sanırım

« Yanıtla #19 : 08 Kasım 2012, 21:33:19 »
bnm hiç başıma gelmemişti restodan beri. cam değişince olmuş demekki. yarın halledicez inş  :)
herkeze geçmiş olsun

« Yanıtla #20 : 08 Kasım 2012, 23:30:24 »
oldschool'un naz'ı bu hareketler... En kısa zamanda hepimiz inş çöeriz bu durumu :D
Yurtdışında yapılınca ŞAKŞAK ŞAK .........
Yurtiçinde Yapınca olmamış :)

Çevrimdışı fhrttn

• Otomobil
    dizel golf mk1
« Yanıtla #21 : 09 Kasım 2012, 08:48:32 »
arkadaşlar bugün sabah bindim arabaya su yine damlamış ama baktım ön camın ordan ik ayrı yerden su girmiş çok az bi şekilde o kadar su ordan girmiş olabilirmi arkadaşlar ? Camı sökme takma maliyeti ne dir bilgisi olan arkadaşlar
« Son Düzenleme: 09 Kasım 2012, 09:00:55 Gönderen: fhrttn »

« Yanıtla #22 : 09 Kasım 2012, 09:36:35 »
bn bi yer cözdüm , kaputdan ıcerı gıren su, bakalıtden buyuk havuza ınıyor ordan da assgıya  inerken 1-2 delik içeri kablaların girip çıktıgı yerler var oralara bakın.

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #23 : 10 Kasım 2012, 23:10:40 »
En büyük sıkıntı sağ ve soldan motor içine su tahliyesi yapan plastik kısımlardan oluşur bizim bebelerde.Aşşağı düşen su gögüs altına giren tel veya kablodan yürüyüp ayağın üzerine damlar,ayak yoksa paspasta havuz yapar :o Kalorifer motorunu sökmenize gerek yok silikon için orj vidalar duruyorsa biraj gevşetin araya silikonu verip orta derece kuruduktan sonra sıkın.Ön camda da fitili düz değilde içinden şerit takılan tipinden kullanırsanız sıkıntı yaşamazsınız.Bu sırada havuz için L şeklinde tahliye kullanıp ağzınıda boşluğa verirseniz riski yok edebilirsiniz.

« Yanıtla #24 : 10 Kasım 2012, 23:49:07 »
Araç içini kurut, döşemeyi en önden ez bişey kaldır, ön cama bol su tut. Debriyaj teli, gaz teli, fren bağlantıları gibi ön taraftan giriş yapan parçaların birleşim yerlerindeki contalar eskiyor, hortum, kablo veya teli üzerinden su (her arabada farklı olabilir) araca giriyor. Ordan döşeme suyu emiyor. nerden geldiği belli olmuyor. İlk tedbir su tahliye yollarındaki yaprak ve çamuru temizlemek. Kolay gelsin

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
« Yanıtla #25 : 16 Kasım 2012, 03:42:01 »
Erşan abim zaten söylemiş büyük ihtimal kalorifer motorunun ordan giriyordur  :tamamdir Kaputtaki havalandırmanın hemen altında bizim siyah plastik bir parça var motorun üzerini örtüyor onun sayesinde yağan yağmur kenarlardaki su tahliyelerine yönlendiriliyor. Benim kaputumda KAMEİ havalandırma var yani kaputa direk su giremiyor bulabilirsen al tak sana extra koruma olur ama onun altındaki plastik malzeme falanda var bende yetmedi kalorifer motorumun montajını yaparken silikon sıkmıştım o yeteri kadar engel olur zaten tahliyeleri bol bol temizlemekte fayda var sonbahardayız illaki yapraklar girebiliyor  :)
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı MeTHea35

• Volkswagen's
« Yanıtla #26 : 16 Kasım 2012, 04:00:28 »
benmde sunroof damlatma yapıyo :D aralıksız yağan yağmurun etkisiyle sanırım
hasan ali sunroof senin sonradan açma sanırım? kanka lastik olan kısımın altına silikon geç  ;) içerdende tavan döşemesini sokup sunroof'un kenarlarına aynı işlemi yap buyuk ihtimal keser

Çevrimdışı fhrttn

• Otomobil
    dizel golf mk1
« Yanıtla #27 : 16 Kasım 2012, 14:24:41 »
Arkadaşlar bende bu kaputun ızgara kısmının altındaki plastiği tamir ettim kırıklar vardım ordan kalorifer motorunun üstüne su damlıyor du sanırım.Birde ön cam fitiline siyah silikon uygulandı  artı anten kablosu girişinede silikon bakalım yağmur yağmadı yağınca durum ne olacak yazarım kolay gelsin