Gönderen Konu: arkadaslar yoldayim yardim lutfen  (Okunma sayısı 4671 defa)

Çevrimdışı fatih1708

• Profili Görüntüle
arkadaslar yoldayim yardim lutfen
« : 20 Ocak 2012, 07:35:28 »
belki bugun cok basinizi agrittim ama afyondan ciktik 80km falan gittikten sonra araba acaip cekisten dustu.dip gazla 4.vites duz yolda 70km'yi gecmiyordu.ve araba tekler gibi gidiyordu.yaklasik 50km boyle gidip dinar'a sigindik.araba bu gitmedigi sure icersinde 1lt kadar yag yakti.arkadan baya bir mavi duman basti.fakat dinara girmeden hersey duzeldi arabada.tekleme kalmadi cekis duzeldi mavi dumani kesti.burda dun aksam sanayiye soktum mazot hava yapmistir hicbir sorunu yok dediler.yagini tamamladik.araba eskisi gibi suan.burdaki usta neden yag yaktigini anlayamadi ama.bu arada yol boyunca yag yakma yoktu o arizanin oldugu periyotta yakti.gece riske giremedik ve dinar'da kaldik.sanirim bugun antalya'ya yola cikacagiz.bu sorunu bilen,yasayan varmi arkadaslar?

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
Ynt: arkadaslar yoldayim yardim lutfen
« Yanıtla #1 : 20 Ocak 2012, 18:47:00 »
geçmiş olsun, inşallah külfetli bişe çıkmaz
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı fatih1708

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 20 Ocak 2012, 19:11:54 »
sabah dinar'dan çıkmadan tekrar ustaya gittik.sorunun mazot filtresinden olduğunu ve dinar'da filtrenin bulunmayacağını söyledi.en yakın burdur'da vardır yada antalya'ya kadar gidin dedi.sanırım mazot filtresi donup su yapmış.neticede araba kendi kendine düzeldi.yola devam ettik ve sağ salim antalya'ya ulaştık çok şükür.

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 20 Ocak 2012, 19:56:20 »
Çok sevindim bu habere dostum :)
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı TanerErbay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 20 Ocak 2012, 22:29:14 »
gecmis olsun

kendi kendine halolduysa ne mutlu sana

sen ama yinede flitreyi bir degistirt

Çevrimdışı fatih1708

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 20 Ocak 2012, 22:33:19 »
oldukça zorlu bir yolculuk oldu eksi 15 derece civarındaydı sıcaklık.inanın ne arabalar gördük sağa çekmiş.ama şunu söyleyebilirim içindeyken ne kadar korkunç gelsede bu yolculuk bana bir volkswagen'in ne kadar sağlam ne kadar kaliteli şekilde yapıldığını anlamamı sağladı.

Çevrimdışı alcey5

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 20 Ocak 2012, 22:59:08 »
ama şunu söyleyebilirim içindeyken ne kadar korkunç gelsede bu yolculuk bana bir volkswagen'in ne kadar sağlam ne kadar kaliteli şekilde yapıldığını anlamamı sağladı.

işte bu sonuç herşeye değer. :tamamdir :tamamdir

Çevrimdışı fatih1708

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 21 Ocak 2012, 11:10:55 »
her ne olursa olsun araba gitmem demedi.mazot filtresi dondu yada artık başka birşey araba yağ yaktı devam etti.70km'yi geçemedik belki ama bizi sağa çekmek zorunda bırakmadı hiçbirzaman.dediğim gibi ne arabalar kamyonlar sağa çekmiş motoru açmış bekliyorlardı.araba bütün olumsuzluklara rağmen gitmek için elinden geleni yaptı.sayısız tofaş,renault gördük sağ tarafta kalmış.bunun dışında yeni sayılabilecek ve hiçde ucuz olmayan arabalarda buna dahil...30yaşındaki volkswagen banamısın demedi.bu yolculuk sonunda keratayı birkez daha sevdim.dedimki insanlar boşuna dememiş volkswagen,ölüsü bile gider diye (bu arada bu lafı son zamanlarda çok kişiden duydum almadan önce daha modelli yerli araba al diyenler arabaya bindikten sonra hep bunu söylediler)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #8 : 21 Ocak 2012, 11:20:56 »
oldukça zorlu bir yolculuk oldu eksi 15 derece civarındaydı sıcaklık.inanın ne arabalar gördük sağa çekmiş.ama şunu söyleyebilirim içindeyken ne kadar korkunç gelsede bu yolculuk bana bir volkswagen'in ne kadar sağlam ne kadar kaliteli şekilde yapıldığını anlamamı sağladı.

Bak bui -15c yi yazının başında yazmış olsaydın olayın çözümlenmiş olacaktı..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı fatih_06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 21 Ocak 2012, 15:37:40 »
vw- audi grubu herşekilde gidebilecek araçlar üretmiş  bazı modelleri varki ( full donanımlı elektronik araçlar değilde mekanik sistemli araçlar vos golf a80 bus vs)   çalışma prensibini bilip birde gerçekten aracı kullanmayı bilirsen gidebileceğin en son noktaya kadar kontak kapatmazsın. birazda el yatkınsa ve aracında takım taklavat ve kolay arıza yapabilecek mazemeler mevcutsa ( filtreler teller kablo röle vs..) yolda kalmazsın :)

Çevrimdışı fatih1708

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 22 Ocak 2012, 11:16:12 »
-15 dereceyi yazmak nedense gelmedi hiç aklıma.soğuktan sanırım  benim kafada durdu  ;D
birde bizimde suçumuz var arabada yazlık termostat var önede karton falan koymadık hararet ibresi hep en dipte kaldı (soğuk tarafta)
soğuktan arkadaşın arabadaki laptop'u bozuldu öyle söyleyeyim  ;D
« Son Düzenleme: 22 Ocak 2012, 11:17:03 Gönderen: fatih1708 »

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #11 : 22 Ocak 2012, 19:10:01 »
-15 bide hareket halindesiniz depodaki mazot donmuş bu yüzden hava yapıyor. Dizel motru zorladığınız zamanda yağ yakmaya başlıyor. Çok soğuk ülkelerde katkılı mazot kullanıyor donmaması için..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı fatih1708

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 22 Ocak 2012, 20:42:18 »
Erşan abi haklısın.araba zaten çekişten düştüğünde biz dip gaz gitmeye başladık.ve sonrada yağ yaktı.zaten dip gaz giderken 70'i geçmiyordu.

Çevrimdışı eses GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 23 Ocak 2012, 00:30:18 »
 bu ustalar süper adamlar ya sekman aralıklarının aynı hizaya gelmesi olasılığını hiç düşünmüyorlar.