Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Araba zor calisiyor  (Okunma sayısı 7276 defa)

Çevrimdışı 3-rcn

• Otomobil
    Golf Mk1
  • Mk1 Forever
Araba zor calisiyor
« : 12 Ekim 2012, 08:46:52 »
Herkese merhaba benim arac sabahlari cokmu cok zor calisiyor gecen gun bujileri ve benzin otomatigini degistirdim ogun bisey olmadi ertesi gun yine ayni sikinti basladi arac 1100 motor lpgsiz bide 2 ve 3 bujilerde yaglama var 1 ve 4 temiz cikiyor benim aklima sekman kaynatti diye dusunuyorum sizlerin basina boyle bi sorun geldimi :(
Fuck You New Model Cars I'm riding Mk1

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
Ynt: Araba zor calisiyor
« Yanıtla #1 : 12 Ekim 2012, 09:05:24 »
Herkese merhaba benim arac sabahlari cokmu cok zor calisiyor gecen gun bujileri ve benzin otomatigini degistirdim ogun bisey olmadi ertesi gun yine ayni sikinti basladi arac 1100 motor lpgsiz bide 2 ve 3 bujilerde yaglama var 1 ve 4 temiz cikiyor benim aklima sekman kaynatti diye dusunuyorum sizlerin basina boyle bi sorun geldimi :(
pampa piston basınçlarını bi ölçtürsene ? kompresyon sorunu olabilir. ben de yaşamıştım.

Çevrimdışı 3-rcn

• Otomobil
    Golf Mk1
  • Mk1 Forever
« Yanıtla #2 : 12 Ekim 2012, 09:13:52 »
Simdi gemideyim kanka aksam mesai bitimi baktircam bi onada oda aklimda

Çevrimdışı Golf_ld

• Otomobil
    Golf mk2 1,3 C
  • only VW
« Yanıtla #3 : 12 Ekim 2012, 09:25:25 »
slm  ercan kardeşim bujilerde çok yağlama varsa bujiye takılan yüzükler var ağzı hafif kapalı bujinin yukarda kalıp yağlanmamasını sağlıyor   ben tofaşta kullandım 1997 yılıydı bujinin yağlanmasını önlüyodu yoksa büyük ihtimalle araç segman isteye bilir ki sonrasındada bende motor yaptırmıştım araca
çok geçmiş olsun
1984 1,6 şahin ,1979 1300 mirafiori,1968 w115 220 mercedes,1989 2,0 taunus gls,1990 mazda 323hb,1979 w123 mercedes,1986 kartal ,1997 daewoo tico, 1980 mk1 1,6 diesel golf, 1992 mk3 1,9td,1981mk1 1,6ld

« Yanıtla #4 : 13 Ekim 2012, 23:39:35 »
buji için kısa paso buji takabilirsin birde bendede 1100 vardı benzinde soğukken çalışmazdı  boğuluyormuş meğer kapış pompası çok yakıt gönderirmiş ondan marşa basınca habire pedalı pompalıyozya o zaman boğduruyormuşsuz, pilatine bi bak derim aralık mesafesi azalmış olabilir

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #5 : 14 Ekim 2012, 01:36:41 »
Yakıt veya ateşleme sisteminde sıkıntı.Sıcaklık ile pek bağlantısı yok gibi konunun,ateşleme olsa farklı şekillerde de belirti gösterir.Benzin pompası mekanikmi elektiriklimi?İlk çalıştırmada yetiştirmiyor olabilir..

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
    (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #6 : 14 Ekim 2012, 15:13:48 »
buji için kısa paso buji takabilirsin birde bendede 1100 vardı benzinde soğukken çalışmazdı  boğuluyormuş meğer kapış pompası çok yakıt gönderirmiş ondan marşa basınca habire pedalı pompalıyozya o zaman boğduruyormuşsuz, pilatine bi bak derim aralık mesafesi azalmış olabilir

aynı şeyi düşündüm ben de. bujideki kalıntının yağ değil benzin olması ihtimali de var diye.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı 3-rcn

• Otomobil
    Golf Mk1
  • Mk1 Forever
« Yanıtla #7 : 15 Ekim 2012, 09:14:58 »
Herkese tesekkurler bugun araci Cekici ile alip atoleye goturcem Dediginiz butun herseyi kontrol etcem pompa yetistirmiyor olabilir cunku benim benzin borulari ic capi 6 mm hidrolik boru kullandim normalde kac oluyor bilmiyorum ama bugun o borularida degistircem ic capi 3 veya 4 mm olandan

Çevrimdışı 3-rcn

• Otomobil
    Golf Mk1
  • Mk1 Forever
« Yanıtla #8 : 15 Ekim 2012, 09:19:29 »
Yakıt veya ateşleme sisteminde sıkıntı.Sıcaklık ile pek bağlantısı yok gibi konunun,ateşleme olsa farklı şekillerde de belirti gösterir.Benzin pompası mekanikmi elektiriklimi?İlk çalıştırmada yetiştirmiyor olabilir..
Cem mekanik benzin pompasi ve yeni degistirdim belki guzel cekmiyordur diye

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #9 : 15 Ekim 2012, 10:01:54 »
Bence cevabı bulmuşsun mekanik pompa zaten biraz marş ister birde hortum kalın olunca hızlı gelmiyor benzin.Hortumu halledince sıkıntı ortadan kalkacak diye düşünüyorum.Benimde benzinde yapmıyor lpg de alt devirde  titreme yapıyor araç vites fark etmeksizin.Ayarıda oldukça güzel olmasına rağmen,fikri olan varmı?

Çevrimdışı 3-rcn

• Otomobil
    Golf Mk1
  • Mk1 Forever
« Yanıtla #10 : 15 Ekim 2012, 12:45:16 »
Ama cem tamam benim sorun hortum olabilir ama 6 7 aydir oyle kullaniyorum daha yeni basladi bu sorunlar

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
« Yanıtla #11 : 17 Ekim 2012, 02:20:48 »
Aynı sorun bendede var malesef  çok uzun süre marş basmam gerekiyor  :'( Bu arada sıcak havalarda özellikle trafikte araba benzini kesiyor ve otomatik geri kaçırıyor agzımla çekiyorum benzin çok geç geliyor biraz bekliyorum normale dönüyor otomatik kaçırıyordur dedik aldım aynısından degiştirdim aynı sorun devam ediyor  :-[ :-[
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı 3-rcn

• Otomobil
    Golf Mk1
  • Mk1 Forever
« Yanıtla #12 : 17 Ekim 2012, 19:48:30 »
araba sentete degıl benim sorun ondanmıs :)artı platin meme yapmıs şimdi saat gibi yarım marsta alıyor :)

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
    (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #13 : 17 Ekim 2012, 22:44:30 »
Aynı sorun bendede var malesef  çok uzun süre marş basmam gerekiyor  :'( Bu arada sıcak havalarda özellikle trafikte araba benzini kesiyor ve otomatik geri kaçırıyor agzımla çekiyorum benzin çok geç geliyor biraz bekliyorum normale dönüyor otomatik kaçırıyordur dedik aldım aynısından degiştirdim aynı sorun devam ediyor  :-[ :-[

benzinin geri kaçmasını engelleyecek tek yönlü bir valf (çekvalf) eklenebilir.  kuvvetle muhtemel üzerinde zaten vardır ve işlevini görmüyordur. bu değiştirilirse sorun kalkar Gökhan.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.