Gönderen Konu: akümüz bitik 72 amper akü alırsak bir zararı olurmu?  (Okunma sayısı 8953 defa)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
Ynt: akümüz bitik 72 amper akü alırsak bir zararı olurmu?
« Yanıtla #14 : 01 Temmuz 2012, 13:53:32 »
varta ve deta mı çıktı yani orj de ? bosch sanıyordum ben ojinalde

Bende öyle sanıyordum ama değilmiş. Almanya üretimler çoğu VARTA, DETA larda genelde mexika üretimlerde.. Çok nadir serilerde Bosch oda sanırım stok yetersizliğinden.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı mk1afu56

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 02 Temmuz 2012, 08:52:50 »
Bende öyle sanıyordum ama değilmiş. Almanya üretimler çoğu VARTA, DETA larda genelde mexika üretimlerde.. Çok nadir serilerde Bosch oda sanırım stok yetersizliğinden.

Benimkide 72 amper bosch oldu,aldığımın ertesi günü varta alsaydın dedıler ama almıs olduk artık birdahakine vartayı denicez:)bilgiler için saolun iyi forumlar...

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #16 : 02 Temmuz 2012, 16:27:59 »
Bosch iyidir ama ben MUTLU yu tavsiye ederim bence en dayanıklı akü MUTLU marka.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #17 : 02 Temmuz 2012, 22:24:03 »
Bosch iyidir ama ben MUTLU yu tavsiye ederim bence en dayanıklı akü MUTLU marka.

katılıyorum. bi akü 10 yıl dayanır mı? mutlunun dayandığına şahit oldum.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 02 Temmuz 2012, 22:45:55 »
katılıyorum. bi akü 10 yıl dayanır mı? mutlunun dayandığına şahit oldum.

mutlu tıcarıde hıc ıyı degıl ya..

bızım volta almıstık zamanında 2 sene 2 ay gıttı aku.. sankı ayarlanmıs gıbı sonra akuye baktırdık ıcınden bısıler kopmus artık sarj tutmuyo dedıler harbıdennde tutmuyordu..  :(

pederın clıo ya aldım gecen ay arabanın orjınal akusu 5 sene gıttı yanı 160 bın km kullandık. ve bı anda bıttı k. parkta mahsur kaldımdı :) sımdı  akuyu mutlu aldım gene 170 tl bakalım ne kadar gıtcek  ?  :)
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.