Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: AFT motoru buldum ancak!!  (Okunma sayısı 7135 defa)

AFT motoru buldum ancak!!
« : 14 Kasım 2008, 09:34:18 »
meraba arkadaşlar. Aradığım 1,6 8v AFT motoru bulduk acak adamın elinde beyin ve motoru çalıştırmamız için gereken tesisat yokmuş. nereden temin edebiliriz ve ikisini ne kadara bulabiliriz?

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
Ynt: AFT motoru buldum ancak!!
« Yanıtla #1 : 14 Kasım 2008, 09:49:43 »
Kazalı yada hurda bir Mk3 bulman lazım yada dağıtmış bir hurdacı...
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #2 : 14 Kasım 2008, 10:04:00 »
ank da biryerde bulduk da. komple motor diyor adam akşamdan beri şimdide çeviriverdi.yok hava filitresi akışmetre distribütör vs bi sürü şey saydı motoru almanın bi anlamı kalmıo o zman ki.ilk anda beyin ve tesisat lazım diyordu alıcam motoru deyince lise yapıo eksikleri :o

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #3 : 14 Kasım 2008, 10:11:25 »
Öffff .... onlar da yoksa ne anlamı varki... Akışmetre zaten başlı başına bi para sıfırı...
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #4 : 14 Kasım 2008, 10:24:11 »
komple bi motoru bulamayacağız herlde bu gidişle. karb lüye razı olucaz. :)evet. fu

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #5 : 14 Kasım 2008, 10:44:36 »
Valla türkiye şartlarında karburator sistemli daha iyi en azından ustalalara karşı sinir sisteminiz açısından :D

Peki 16V mk2 GTI motor yokmu sordunmu komple...
« Son Düzenleme: 14 Kasım 2008, 10:48:49 Gönderen: Mk1GTI »

« Yanıtla #6 : 14 Kasım 2008, 10:52:40 »
onu hiç araştırmadım sanmıyorum tr de düzgününü bulabileceğimizi. ayrıça mk2 gti motorları 1,8 değil mi.
bi ark izmirde gümrükten çekilmiş bi mk2 coupe varmış onun motorunu soruverecek 1.6 imiş o motor bakalım ondan ne çıkacak.

« Yanıtla #7 : 14 Kasım 2008, 10:55:52 »
2 yada3 seçeneğimiz var artık. mördakta golf2 gl motoru varmış biirtane konyada var 165 binde 92 model bir tane izmirde var 1,6 karb lü hepsi karb lü zaten bunların. bnm korkum karb lü olduğu için rampalarda falan et gibi olması. yoksa sessiz çalışsa da yeter bnznli olsun bnm olsun. son seçenek 1,6 GTD motor bulmak komple motor.  :)

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #8 : 14 Kasım 2008, 11:09:15 »
Onada biaz katlanacaksın artık.... Ama GTD yi unut o dizel...

« Yanıtla #9 : 14 Kasım 2008, 11:28:17 »
biliyorum zaten bnm araçta şu an dizel. ama benznli yapma imkanım var. o yüzden son aşama turbo dizeli düşünüyorum

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #10 : 14 Kasım 2008, 11:37:35 »
senin motorun problemi nedir.. neden değiştirmek istiyosun...

« Yanıtla #11 : 14 Kasım 2008, 11:42:24 »
düz dizelmotor var üzerinde çok ses ve sarsıntı yapıyor birde üzerindeki bloğun faturası gelmedi. adama ulaşamıorum yeni blok alıpta bi dünya masraf edene kadar faturalı 90-92 model bi benznli motor bulup takmak daha iidir diye düşünüyorum. yada golf 2 lerdeki GTD motor bulabilirsem ondan takmayı düşünüyorum.2-3 kişide var golf cl motoru ancak henüz para konusunda bişey yazmadılar onlarında cevabın ı bekliyorum şu an. motorun biri mördakta temiz bir motormuş.gündemde oda var.bakalım.

« Yanıtla #12 : 14 Kasım 2008, 11:45:15 »
tahacığım kolay gelsin sana özelden yazdığım gibi benzinli karbüratörlü bir motorurun en ölüsü makul şartlarda iyi hale getirilebilir dizel ve enjeksiyonlu motorları adam etmen harbi bütçe meselesi gelelim işin performans kısmına rampada çok iyi arabam gitsin diyo istiyorsan eski model arabaya motor atma gibi işlerle hiç uğraşma hemen bir vw bayisine git 1.4 tsi motor 170 bg motorlu golf veya jetta al rampa falan
kalmıyor her yol dümdüz oluyor tavsiye ederim :D denedim
golf 4 1,8 Highline

« Yanıtla #13 : 14 Kasım 2008, 11:49:30 »
onu yapacak araç olarak caravelle işimizi görüyor zaten de. bu araç yani jetta aile için özel 0 kmden beri bindiğimiz için azcık üzerine düşüyoruz abi.