Gönderen Konu: 78 model  (Okunma sayısı 9993 defa)

Çevrimdışı forza90

• Profili Görüntüle
Ynt: 78 model
« Yanıtla #14 : 22 Haziran 2012, 16:21:31 »
5000 var kardesım 5750 bana uymaz kı

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 22 Haziran 2012, 23:38:51 »
ben o arkadasın dedıgım ızmırdekı 78 e bakmaya gıttım bugun... aracıda kullandım cıddı cıddı curuklerı var. kapılar kesınlıkle ıptal durumda zor kapanıyor. resımlerdende bıraz farklıydı hem..

goguslugune dıreksıyonuna aldanmayın...

bıde arkadaslar demısler kule yukarda kaynatılmıs sagdan kazası var dıye.. ben dıkkatlı baktım ama anlayamadım orasını.. bı tarıf ederlerse ıyı olur...

en son 4000 bıne bırakıyor ama ısı cok arabanın..
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #16 : 23 Haziran 2012, 11:49:02 »
 Ovv onun tarifi zor olur şimdi ama en basiti önden çekilmiş foto ya bak. aracın sol burnu yukarıda..  Motor resmine dikkatli bak sağ ve sol kuleleri karşılaştır aradaki 7 farkı görüceksin :)
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 23 Haziran 2012, 12:00:48 »
Ovv onun tarifi zor olur şimdi ama en basiti önden çekilmiş foto ya bak. aracın sol burnu yukarıda..  Motor resmine dikkatli bak sağ ve sol kuleleri karşılaştır aradaki 7 farkı görüceksin :)

pekı bu durum arac toplanırken duzeltılemez mı ?

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 23 Haziran 2012, 13:06:10 »
Kaportacının işi değil.. Aracın şasiciye gitmesi gerek.. Kaportacı sadece çürük pas ve parça değişimi yapar. Şasici aracın fabrika ölçülerine bakarak gönyeleme yapar.

http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=vjGArdhEZbY
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2012, 13:07:32 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı mk1afu56

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 23 Haziran 2012, 13:11:52 »
uzun zahmetli bir kanımca

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 23 Haziran 2012, 13:41:31 »
Kaportacının işi değil.. Aracın şasiciye gitmesi gerek.. Kaportacı sadece çürük pas ve parça değişimi yapar. Şasici aracın fabrika ölçülerine bakarak gönyeleme yapar.

http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=vjGArdhEZbY

harbı zahmetlıymıs kac kısı ugrasıyo arabayla..

Çevrimdışı forza90

• Profili Görüntüle

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 24 Haziran 2012, 12:10:03 »
Kasa düzgünse alınır. O araçta mk2 motor ve şanzıman var. Benzinli GLS den çevrilme bir araç.

Çevrimdışı forza90

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 24 Haziran 2012, 16:22:30 »
ruhsatta muayenede sorun acarmı  kardes ılerde sıkıntı olurmu sası nnumarası motor numarası falan

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 24 Haziran 2012, 20:45:12 »
ruhsatta muayenede sorun acarmı  kardes ılerde sıkıntı olurmu sası nnumarası motor numarası falan

Almadan kontrol ediceksin onları ruhsatta ne yazıyorsa şasi ve motorda aynı numaralar yazdıktan sonra bişey olmaz.  Aracın satıldığı yer gümrük ve mazotun çok ucuz olduğu yer benzinli araca bineni döverler orda :D

Çevrimdışı kmlsydm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 28 Temmuz 2012, 02:01:40 »
abi bu şasicinin gönyeleme işlemi zor mudur yada sağlıklı olur mu? fiyat olarak yaklaşık neye mal olacağı hakkında fikriniz var mı?

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 28 Temmuz 2012, 20:46:05 »
abi bu şasicinin gönyeleme işlemi zor mudur yada sağlıklı olur mu? fiyat olarak yaklaşık neye mal olacağı hakkında fikriniz var mı?

Yapılacak işleme göre fiyat değişiyor.. Adamlar Sadece ölçü düzeltiyor karoser ile alakalı bir işlem yapmıyorlar bu aklında olsun.. Ölçüye getirelecek bölgeler gerdirilme yöntemi uygulanarak yapılıyor. Gerekli kaynak puntoları sökülüp ölçü düzelince kendileri gene puntolarını atıyorlar ve eğer karoserin işlem görmesi gerekiyorsa bununda bilgisini veriyorlar..

Ben 3 sene önce GTI ı m için 200TL fiyat almıştım oda salıncak şasilerim 1-2 cm açıktı bu işlem için gerekli puntolar sökülüp ölçü yerine getirilip puntolanıp izolasyonu yapılıp teslim edilecekti. ROT BALANS ta 20 TL bişey di ozaman. Ama çok önemli bir kusur olmayınca sallamıştım..

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 28 Temmuz 2012, 20:48:55 »
fiyatlar sizin oralarda öyledir abide istanbulda 2 katıdır gene  :-[
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin