Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 1980 gls 1300cc karbürator solex 34pıct-3.. ?  (Okunma sayısı 13638 defa)

Çevrimdışı mcsahan

• onsekiz at, onaltı valvit
Ynt: 1980 gls 1300cc karbürator solex 34pıct-3.. ?
« Yanıtla #14 : 02 Şubat 2009, 09:07:14 »
orjinal karbüratör memelerin kaçlık? senin kullandığın memeler kaçlık?

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #15 : 02 Şubat 2009, 13:30:15 »

Evt Memeleri unutmayalım.. Motorun performansı artsın diye değişmiş olabilir yada zamanla aşınmış olabilirler onlarıda bi kontrol edin...
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #16 : 06 Şubat 2009, 11:21:42 »
kardeşim öncelikle slmlar bendede aynısından var benzinde 270 krş yakıyo lpgde 200krş sana lpg tavsiye etmem ben bir lpg teknisyeniyim bu arada arabanın eksoz durumu ne benim sana verdiğim değerler benim arabanın açık eksozunun değerleri senin eksoz kapalıysa tıkanma olabilir yani susturucu içine dökülme yapmış olabilir bundanda çok yakar istersen msn de görüşebiliriz [email protected]
07BBB14

Çevrimdışı corrado

• amca
« Yanıtla #17 : 06 Şubat 2009, 11:36:41 »

amca kritik soruyu sormuş.
bizim ustalar çok sever karbın sağını solunu söküp kurcalamayı.benim ustam için son çare idi o işlem.

adam gibi bir egzoz emisyon cihazında ölçtürün.
fakirmi zenginmi bir belli olsun.
ondan sonra diğer ihtimaller neler düşünülür.

baaskı balatada problem varmı birde.
hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

« Yanıtla #18 : 07 Şubat 2009, 23:55:49 »
34pıct 3 değilmiş 34 pict 5 miş yanlış görmüşüm tekrar gittim karburatorcuye tekrar sokup ayarladı degısen bişi yok gidişi calışması güzel ama yakıyo işte lanet şey kac yere sordum dedım acaba motordamı bişi var hepsi de yok dedi  belkide anf07 ninde dediği gibi susturucuda bişi olabilir  bu dertler baslamadan once arabanın altını vurmustum elektirikciden cıkarken hatta susturucunun kenarı acılmıstı egsozcuya gıdıp kaynak yaptırmıstım hatta motor kulakları kasmıstı bıraz zaten ne olduysa o gunden sonra basladı sarz dınamosu degiştırmıstım ve cıkarken altını vurdum arabanın ne olduysa o gunden sonra basladı acaba susturucuyu vurunca ıcınde kurum falan varda dokulmusmudur bu kadar etkılermı yanı km de nerdeyse 100 ykr fazla yakıyo araba daha once 250 ykr yakıyodu sehır ıcınde sımdı ıse 350 yı buluyo gaz taktırmayı dusunuyorum cıkma taktırcam eger olursa 3 ay sonra muyeneye giderken sıfır alır takarım dıyorum

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #19 : 08 Şubat 2009, 15:20:17 »
Egzost ile bukadar çok farketmesi için susuturucuların hiç olmaması gerekir ki yolda gitmeyi bırak rolantide bile gürültüden rahatsız olursun...  Son susuturucun patlak olsa bile bukadar çok yakıt ortaya çıkmaz....  Birde yakıt olayını KRŞ larla değilde 100km = Litre olarak hesaplaman daha doğru olucaktır....

Şimdi bendeki 1,6 enjeksiyonlu GTI motor kısaca patlak egzost borusu ile denediğimde 100km de 12 - 12,5 LT yakıyordu bu patlağı onarttığımda bu rakam 11 LT ye düştü.. Ama esas işi enjeksiyon sistemine ve Gaz kelebeklerine uygulananan bakımlardan sonra çok değişti.... K-Jetronik sistemini değiştirdim hiç kurcalanmamış bir merkez aldım yurt dışından bu bana 100km de 8,5LT ile geri döndü en son gaz kelebeklerine karbon clean uygulandı ve şuan 7 - 7,5Lt yakmaktayım 100KM de...

Yani 200 km yolda sabit 90km - 110km sürat ile 175krş yakmaktayım.. İnanması zor ama GTI motorlar orjinal şekilde muhafaza edilirse çok cimriler ama gücünü kullanırım derseniz devamlı benzin ibresinin gözlerinizin önünde çok hızlı bir şekilde düştüğünü çok rahat görebiliyorsunuz...

Şimdi sana söğlemek istediğim olay en başta şu karburator ünü gerçekten dilinden anlayan birisi incelemeli ve bakımını yapmalı malum çok hassas dengeler üzerine kurulu bir parça öğle el ayarı göz kararı bu işler zor... Bu ayarların 4-4 lük yapılması için karburatör sökükken gene bir takım ölçerlerden faydalanmalı ve aracın üzrindede emizsyon ölçümleri yapılaraka hertürlü ayarı kontrol edilmeli....

Bizim sanayilerimizdeki ustalar karburatorleri söker şamandıra, Gaz kelebeği ve Kapiş ünitesi gibi yerleri göz kararı temizler takar al sana bakım der ve sorunlar git gide dahada büyür...
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #20 : 08 Şubat 2009, 19:15:40 »
konustum az once arkadasla taktırıcam cıkma gaz 150 ytl olursa na ala olmasada soker atar kaderime razı olucam.

« Yanıtla #21 : 20 Eylül 2009, 17:48:37 »
arkadaslar bende 81 model mk1 var aracı yenı aldım ve ılk denememde 90 km yolda 12.5 tl lık yakıt yaktı yanı lpg daha sonra bu sekılde ıse ıyı dedık ama sımdı arac aynı duzende aynı kullanımda 230 krs yakıyor km bu nasıl oluyor anlam veremedım dıger hesapta 135 falan gelıyordu arada cok fark var nasıl cozebılırım bu sorunu...
not: aracımın karbıratorden hava alıyor ama cok degıl oncede alıyordu gercı ama yakıtı ne kadar etkıler bılmıyorum... bırde eksantırık mılı zedelenmıs artık ustalar oyle soyledı bununda etkısı olurmu yakıtta... ( ama arac 90 km 12.5 tl lık yakıtı yıne aynı durum ıcerısınde yakmıstı bunu belırtıyım sımdı 30 tl lık yakıt ıle 131 km gıdıyor yardımlarınızı beklıyorum)

« Yanıtla #22 : 20 Eylül 2009, 18:01:11 »
herhangi biyerde lpg kaçagı olması ihtimalini düşündünüzmü peki mesele bizim ventonun gaz kelebeginde 3 tane conta var önceden gaz kelebeginin oralardan gaz kacırıyodu cunku bu contaları koymamış bazı şahıslar buda araç çalışırken bell olur çünkü stop halindeyken gaz roleleri gazın geçişini 3 yerden kapatır 1.lpg tankı2.lpg filtresi3.lpg beyni bunlarda elektrıklı vanalar vardır.bence lpg bakır borularının havşa başlarını bi kontrol edin araç çalışırken valla ben gaz kelebeginin ordaki kaçagı çakmakla kontrol ettim >:D ama siz nasıl bir teste tabi tutarsınız bilemem en güvenli test köpük fakat ufak sızıntılarda köpük yanıltabiliyor

« Yanıtla #23 : 20 Eylül 2009, 18:03:07 »
aracın altını vurdım diyorsunuz bu darbe esnasında lpg tabancasının takıldıgı yerdeki boruyu incitmiç olabilirmisiniz?onuda bi kontrol edin biraz zor bi ihtimal ama bakmakta fayda var

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
« Yanıtla #24 : 20 Eylül 2009, 18:10:39 »
Merhaba
ustanızın 'egzantrik zadelenmiş'den kastı nedir bilmiyorum ama motorun çalışmasını, dolayısıyla yakıtı etkiler. Karbüratörün hava alması durumunda da araç sağlıklı çalışmaz, karbüratörün mikseri kendine göre hava-yakıt karışımı yapıyor ancak o karışıma kaçak olduğu için ekstra hava karışıyor. İki sebep de yakıtı etkiler.  ;)