Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 1.6 gtı mı 1.6 td mi?  (Okunma sayısı 13646 defa)

1.6 gtı mı 1.6 td mi?
« : 05 Mayıs 2014, 09:48:10 »
S.a arakdaşlar hayırlı gunler olsun bir konuda bilginize ihtiyacım var yarın bir golf alacagım ve bakacagım 2 araç var bir tanesi golf 1 1.6 gtı dieri 1.6 tdı sizce hangısı daha mantıklı ve birseydaha var 1.6gtı larda turbo yok sanırım dımı ama motor gucu mu farklı bılmıyorum yardımcı olurmusunuz acaba

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
Ynt: 1.6 gtı mı 1.6 td mi?
« Yanıtla #1 : 05 Mayıs 2014, 10:06:32 »
golf 1 de tdi yok td var. gti benzinli motor mekanik enjeksiyon var. td ise dizel motor. Bide jb kodlu düz dizel motorlar var onlarda kara dizel dedikleri turbosuz enjeksiyonsuz pompalı dizel.

Ama gti ve td nin olayları farklıdır biri hız makinsei birisi ekonomi
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

« Yanıtla #2 : 05 Mayıs 2014, 10:14:30 »
peki abi söyle birşey sorayım ekonomıyı cok arayan bırı degılım bınıyorsan yakacak ıllakı 82 model 7000 e gtı mı 6500 td mi? ıkısıde bakımlı ama ıllakı ufak tefegı cıkar onuda aramıyorum...

« Yanıtla #3 : 05 Mayıs 2014, 10:35:30 »
peki abi söyle birşey sorayım ekonomıyı cok arayan bırı degılım bınıyorsan yakacak ıllakı 82 model 7000 e gtı mı 6500 td mi? ıkısıde bakımlı ama ıllakı ufak tefegı cıkar onuda aramıyorum...

Dikkat edin  alacağınız araçlar başınızı yakacak cinsten olmasın. Kaporta aksamı düzgün olması gerekir. Motor yürür aksam her türlü temin edilir. Ama kaportaya girdiniz mi düzgün değil ise sizi canınızdan bezdirir. Eli ayağı düzgün bir mk1 bulun önemli olan o. Sanırım sizin için GTİ veya DİESEL olması birşey değiştirmeyecek. O yüzden temizini bulun alın. Resimleri buradan paylaşıp yorumda alabilirsiniz. Az  çok bu araçlardan anlayan birisiyim. Size yeteri kadar yardımcı olurum kendi adıma.

« Yanıtla #4 : 05 Mayıs 2014, 10:39:31 »
resim yukluyorum hemen hocam

« Yanıtla #5 : 05 Mayıs 2014, 10:44:04 »

Çevrimdışı cavanozz

• Otomobil
    MK III Sportline, MK I GTI, MK IV Pasific, Passat SW 1.4 TSI Comfortline, Sharan 1.9 TDI Highline
  • Can
« Yanıtla #6 : 05 Mayıs 2014, 11:32:17 »
gti çok riskli iştir, bilmeden görmeden bilen birisine baktırmadan alırsan, bir araba parası da harcasan adam edemezsin
sonunda çevirirsin karbüratöre binersin,  kayseride bu sistemi bilen usta varmı ?
yeni yine yeniden..!! 8)

« Yanıtla #7 : 05 Mayıs 2014, 11:35:43 »
kayseride bu sistemi bilen varmı bılmıyorum hocam ama uzun uzadıya konuştum aracın motor aksamında en ufak sorun yok diyor arkadaş sadece ufak tefek el ile giderilecek masrafları varmış oda iç aksam da görülüyor aldıgım resımlerde... enjeksıyonlu sanırım bu gtı modellerı dımı hocam

« Yanıtla #8 : 05 Mayıs 2014, 12:49:39 »
Bu resimlerden bu araçlara hiç bir yorum yapamayız :D GTİ denilen araç acaba has GTİ mı yoksa karburatörlümü :D

« Yanıtla #9 : 05 Mayıs 2014, 13:15:09 »
watsabın varmı abi numara ver resımlerını yollayım.. has gtı enjeksıyonlu

Çevrimdışı cavanozz

• Otomobil
    MK III Sportline, MK I GTI, MK IV Pasific, Passat SW 1.4 TSI Comfortline, Sharan 1.9 TDI Highline
  • Can
« Yanıtla #10 : 05 Mayıs 2014, 21:20:22 »
Bu resimlerden bu araçlara hiç bir yorum yapamayız :D GTİ denilen araç acaba has GTİ mı yoksa karburatörlümü :D

enjeksiyonlu diyorsa k-jet vardır,   aldığın araçta hiç problem olmayabilir taş gibi sistem vardır diyelim, arıza yaparsa ne olacak bunları düşün
yeni yine yeniden..!! 8)

« Yanıtla #11 : 06 Mayıs 2014, 10:38:14 »
sorun cıkarıp cıkarmayacagına kısme garantı veremezkı usta bakacaksın temızse alacaksın sonrası tamamı ıle kader kısmet olayı... k jet olayı nedır gtı segmentını bıraz anlatabılırmısınız acaba

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
    (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #12 : 06 Mayıs 2014, 11:42:30 »
K-Jetronic GTI lerde kullanılan mekanik enjeksiyon sistemi. ustası pek yok Türkiyede. iki elinparmakları kadar yoktur. ayarı biraz nanemolla. çalışma prensibini bilmeyen ustanın müdahalesi, her tarafı elektrik ve elektronik aksam olan bir televizyona vurarak tamir etmeye çalışan insanın müdahalesine benziyor.  genelde kaş yapayım derken göz çıkartılıyor. en sonunda k-jet  sökülüp karbüratöre giriliyor. GTI kısaltmasındaki I enjeksiyonun kısaltması olduğundan dolayı da GTI GT olarak kalıyor.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

« Yanıtla #13 : 06 Mayıs 2014, 13:41:24 »
peki hocam gtı olan mı mantıklıdır gt olanmı sızce yanı sokulup karburatore donusturulmus olan mı mantıklıdırı bu enjeksıyon ıle karburator olayı aracın gıdısını ne derece etkıler