Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: %100 antifirizmi  (Okunma sayısı 5428 defa)

Çevrimdışı fhrttn

• Otomobil
    dizel golf mk1
%100 antifirizmi
« : 31 Aralık 2012, 14:29:57 »
arkadaşlar havalar ekisleri bulmadan sormak istedim araca %100 antifirizmi koymalıyız yoksa biraz da sumu eklenmeli.benim araçta komple antifiriz vardı harararet müşürünü değiştirirken biraz kaçırdık antifiriz eksildi üzerine bi genleşme kabı miktarında veya daha fazla su ekledim sıkıntı olurmu donarmı aracın suyu acaba.Teşekkürler bilgileriniz için.

Ynt: %100 antifirizmi
« Yanıtla #1 : 31 Aralık 2012, 14:34:04 »
sıkıntı olmaz. hatta bızım kı gıbı eskı araclara %100 antıfırız katmamak gerek krecle falan tıkanmıs delıkler varsa onların acılmasına neden olur durduk yere sıkıntı cıkar.. %50 yeterdır dıye dusunuyorum ben kısları 2 lt falan katıyorum o kadar..
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

« Yanıtla #2 : 31 Aralık 2012, 14:55:53 »
%100 antifiriz hiçbir araca koyulmaz,en az %30 su olmak zorunda. Ankara şartlarında %50-%50 kullanabilirsiniz.

« Yanıtla #3 : 31 Aralık 2012, 16:04:03 »
antifirizi fazla koyarsan eski boruların varsa patlatır

« Yanıtla #4 : 31 Aralık 2012, 16:08:01 »
benim araca %100 antfriz koydular geçen hararet lanmbası yandı sonra kesildi bundan mı kaynaklandı acaba ?

« Yanıtla #5 : 31 Aralık 2012, 16:09:24 »
benim araca %100 antfriz koydular geçen hararet lanmbası yandı sonra kesildi bundan mı kaynaklandı acaba ?

%100 koyulurmu ya..o koyan yere bidaha gitme bence.

« Yanıtla #6 : 31 Aralık 2012, 16:12:44 »
%100 koyulurmu ya..o koyan yere bidaha gitme bence.

hadi ya bende bilmedğim için :( dünkü sorun o yüzden mi oldu acaba yanıp sönmesinin nedeni ne olabilir ?

« Yanıtla #7 : 31 Aralık 2012, 16:19:14 »
olabilir boşalt bence onu %50 koydur antifiriz hatta o bile grekmez antep gibi bi yerdede neyse artık

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #8 : 31 Aralık 2012, 16:35:42 »
Full antifirizin hiçbir sıkıntısı yok gönül rahatlığı ile kullanırsınız. Tek sorun yukarıdada yazmış arkadaşlar eski tertibatta yaraları deşmesidir.. 
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #9 : 31 Aralık 2012, 17:02:05 »
Full antifirizin hiçbir sıkıntısı yok gönül rahatlığı ile kullanırsınız. Tek sorun yukarıdada yazmış arkadaşlar eski tertibatta yaraları deşmesidir.. 

abi olurmu,antifiriz kaygan bir maddedir ve eğer su ile karıştırılmadan koyulan %100 antifiriz boruları patlatmasa bile devirdaimden kaçak yapacak her şekilde eksilecektir

« Yanıtla #10 : 31 Aralık 2012, 19:22:23 »
karsılastıgım bı durumu anlatayım.

volt varken kaportalık ıslerı vardı servıse bıraktıktı evımızın yakınında dıye bende hergun gıdıp gelıyordum bı tane crafter geldı komple suyu bosalttılar tamamını antıfırız ıle doldurdular. adam cıktı gıttı. ben ertesı gun gene arabanın yanına gıttım bı baktım o araba orda hayırdı abı falan dedım araba devırdaim dagıtmıs dedı parca beklıyoruz dedı..
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #11 : 31 Aralık 2012, 20:18:28 »
Yukarıda yazdığım gibi soğutma sisteminde kusurlu parça ( radyatör, devirdaim, hortumlar) varsa bunları harab edecektir. Bahane ile yanilemiş olursunuz ileride büyük sorunlar çıkarmadan..

Antifirizin kullanım şekilleri bölgeye göre değişim gösterir ve markalara göre full, %50, %30 gibi seçenekler var. hangi marka alındıysa üzerinde yazıyor zaten.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #12 : 06 Ocak 2013, 13:04:25 »
mk2 5.5litre su aliyor bunun 4 litresini antifriz yaptik gerisi su radyator 1 güne kalmadan patladi tecrübe ile sabittir %100 antifriz koyulmaz -60 derece mi göreceksiniz

ben size antifriz ile alakali bir kac tavsiye vereyim
1. antifriz ölcer derece alin
2. yasadiginiz ülke eksi kac derece görüyorsa antifrizinizi ona göre yerlestirin (antifrizi bok koyup heba etmeyin yazik )
3. hernekadar antifriz kirec önlüyorsa unutmayinki antifriz donmayi önler bu sebeple ben steril su kullaniyorum

benim yasadigim yerde -14 ile -20 derece arasi soguk oluyor haliyle antifrizi de derece ile ona göre ayarliyorum bos bir bidona antifriz koyuyorum 1L kadar sonrasinda su ekleyip derece ile ölcüyuyorum -25 dereceye ayarlayip aracima koyuyorum aracta su eksilme durumunda su ilave ediyorum bu sekilde -25 -22 derece arasi antifriz degeri kaybolmadan yola devam

bunun disina yukardaki postlarda da arkadaslarin dedigi sekilde hazir karisimlar mevcut
MKII  1.3 CL

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #13 : 06 Ocak 2013, 21:26:42 »
2.el aldığım tüm araçlarda full antifiriz kullandım hep.Gerçi benim kullanma sebebim sıkıntı varsa baştan çıksın ortaya sebebileydi ve hiç birinde sıkıntı yaşamadığım için o şekilde uzun süreler kullandım.Sıkıntı yoksa sorun olmuyor..