Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: en guvenılır 13 arac  (Okunma sayısı 4918 defa)

en guvenılır 13 arac
« : 22 Kasım 2006, 19:16:23 »

ABD sigorta endüstrisinin bu yılki en güvenli araçlar listesinin tamamının ithal arabalardan oluştuğu açıklandı. 2007 model araçlar içinde en güvenli araçlar şunlar:

Enstitünün seçtiği en güvenli 2007 model araçlar listesinde, geniş araba kategorisinde Audi A6, orta boy kategorisinde Audi A-4, Saab 9-3 ve Subaru Legacy, minivan kategorisinde Hyundai Entourage ve Kia Sedona, lüks spor araba kategorisinde Mercedes M ve Volvo XC90, orta boy spor araba kategorisinde Acura RDX, Honda Pilot ve Subaru B9 Tribeca ve küçük spor araba kategorisinde de Honda CR-V ve Subaru Forester yer aldı.

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
Ynt: en guvenılır 13 arac
« Yanıtla #1 : 22 Kasım 2006, 19:20:24 »
2 Adet Audi görmek güzel :P .Ancak bunları kimin belirlediğini merk ettim.Sebebi, Kia, Subaru ve Hyundai'nin listede olmasıç
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

« Yanıtla #2 : 22 Kasım 2006, 19:26:57 »
Listede yer alan toplam 13 otomobil ve spor aracın güvenlik için gerekli görülen bir denge sistemine sahip oldukları belirtildi. "Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü" tarafından güvenlik için gerekli hale getirilen sistem, tehlike anında araçların dengede kalmasını sağlıyor.

Sürücünün aracın kontrolünü kaybedebileceği anı hissederek otomatik olarak frene basan elektronik denge kontrol sistemi, dengeli hale getirdiği aracın şeritten çıkmasını engelliyor. Enstitü, araştırmaların ölümle sonuçlanan 10 bin civarında kazanın söz konusu sistem sayesinde önlenebileceğini gösterdiğini belirterek, sistemin kullanılmasının gerekli olduğunu belirtiyor.

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #3 : 22 Kasım 2006, 19:30:46 »
Hmm yani Türkiye tarafından belirlenmiş anladığım kadarıyla.

Saol bilgiler için :)
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı corrado_g60

• Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #4 : 23 Kasım 2006, 09:37:04 »
2 Adet Audi görmek güzel :P .Ancak bunları kimin belirlediğini merk ettim.Sebebi, Kia, Subaru ve Hyundai'nin listede olmasıç
+ 842 bencede bı garıplık var:)

« Yanıtla #5 : 23 Kasım 2006, 10:05:30 »
enstitünün bu yıl içinde gerçekleştirdiği önden, yandan ve arkadan çarpma testlerinde yolcuların hayatını koruma bakımından en iyi sonuçları  veren araçlar olduğu belirlenmiş

ben okuduğum haberin yalancısıyım beyler
bılemıorum artık

Çevrimdışı corrado_g60

• Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #6 : 23 Kasım 2006, 14:50:01 »

ben okuduğum haberin yalancısıyım beyler
bılemıorum artık

:) senlik bişey yok zaten..
biz enstitüye takıldık :)